Oldala 1 of 58 1231151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 579

Topic: Mennyi időnk van?

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    113
    61 tetsziket kapott 46.topicban

Mennyi időnk van?

Kapcsolódva a Ki mire készül?
    http://magyarprepperforum.org/showth...ire-k%E9sz%FCl
    topik témájához.

Szerintetek mennyi idő még, mire elő kell venni a BoB-ot?
    Nyilván mindenkinek a válasza a preferenciáin múlik és jósolni ugyebár a legnehezebb, de szerintem érdekes lehet és talán megint tanulhatunk valamit.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    33
    109 tetsziket kapott 75.topicban
    Szerintem minimum 15-20 év.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    4,621 tetsziket kapott 3,101.topicban
    Blog Entries
    4
    Az biztos hogy az emberiség távlatából nézve már nem sok. Megjósolni nem tudnám még óvatosan sem.

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Tetszik adás
    60
    368 tetsziket kapott 175.topicban
    Nagyon maximum szerintem 80 év körül van még vissza. XXII. Századra nagyon kevés ember fog maradni. De ha nagyon pesszimista akarok lenni akkor 10 év. Sose tudni mi lessz holnap.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    113
    137 tetsziket kapott 103.topicban
    Még jó , hogy itt magyarországon 50 évvel le vagyunk maradva ..

3-5 év szerintem .

6. A következő fórumozóknak tetszett Laci hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    328
    11 tetsziket kapott 6.topicban
    szerintem maximum 30-35 év, minimumot nem mernék saccolni..

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    935
    441 tetsziket kapott 245.topicban
    Itt magyar országon szerintem kb.5 év. De maximum is csak 10!
    Egyiptomban pedig pár nap és másfél év közötti idő van még a népirtásig!
    A folyamat már tart! De a komoly problémák kezdetéig itt ennyi az idő van még a tippem szerint.
    De saccolni nagyon nehéz, szinte lehetetlen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    936 tetsziket kapott 519.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Batka Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek mennyi idő még, mire elő kell venni a BoB-ot?
    Nyilván mindenkinek a válasza a preferenciáin múlik és jósolni ugyebár a legnehezebb, de szerintem érdekes lehet és talán megint tanulhatunk valamit.
    Szerintem ez nézőpont kérdése. Mégpedig elég fura módon az objektív és a szubjektív nézőpontok itt egyszerre számítanak Bár én kicsit lazán kezelem most az indító kérdést, azaz nem a "mikor kell elővenni a bob-ot" a lényeg, hanem, hogy mikor jön a változás.

Objektív szempontból a gebasz már itt van. Hogy egy mátrixos hasonlattal éljek, a gebasz már itt van, amikor este kilépsz az utcára, és eközben figyelsz a hátad mögé. Mikor elmész a boltba, és tartós élelmiszert veszel nagyobb mennyiségben. Mikor fizeted az adód, és azt érzed, hogy nem kapsz érte semmit, és neked sem marad szinte semmi.

Máshol már említettem, hogy nem vagyok nagy rajongója az összeesküvéselméleteknek. Nem hinném, hogy minden dolog, ami rosszul működik, tudatos és célzott cselekedetek eredménye. Viszont azt el kell ismerni, hogy a dolgok nagyon-nagyon rosszul működnek. Nem tegnap óta, nem tavaly óta, mégcsak nem is az elmúlthúszév miatt.
    Sajnos nekünk szembe kell néznünk azzal a ténnyel, hogy a gebasz már itt van, és csak egy milliméter választ el minket a "robbanástól". Egy mm vastagságú lepel, amit a fogyasztói társadalom, a modern demokratikus civilizáció egyelőre a helyén tud tartani, foltozgatja a lyukakat, de ahol felfeslik a szövet, ott látni lehet, hogy az anyaghiba bizony már kurva régi (bocs a kifejezésért).

Az igazi kérdés talán nem is az, hogy mikor kell elővenni a bob-ot, vagy, hogy mire készüljünk, mi várható, mennyi időnk van még. Az igazi kérdés az, hogy lesz-e erőnk az újrakezdéshez. Mert hát a főnix meséje is azzal ér véget, hogy a hamuból újjászületik a lényeg. De ehhez az kell, hogy az egy főnix legyen, ne pedig egy csökött baromfi.
    Amíg ebben az allegóriában az átlagembernek a csökött baromfi felel meg, addig bajban vagyunk. Hiába a bob, hiába a felkészülés, hiába a megjósolt időpont (ami ugye nincs megjósolva, de ha meg lenne, az sem érne sokat).

Váratlan helyzetek, katasztrófák? Mire lehet készülni?
    Egy napkitörés lenullázhatja a teljes elektromos infrasruktúrát, és elér a bolygóra egy-két nap alatt. Ha tegnapelőtt indult, estére itt lehet. Hónapokra megállíthatja a civilizációt, feltéve, ha annak alkotóit nem süti meg a mikrohullámú sugárzás.

Szupervulkánok, szuperviharok szintén gyakorlatilag bármelyik nap jöhetnek. Az eredmény ugyanaz, globális kataklizma.

Ökológiai katasztrófa. Ez az, amiben már évtizedek óta élünk. Nem jön el, mert már itt van, csak a civilizáció egyelőre tudja kezelni a tüneteit.

Háborús helyzet. Ennek lehetnek előre látható jelei, de ha nincsenek, akkor az már olyan technológiai hadviselést jelent, ami szintén egyik-napról a másikra bekövetkezhet.

Gazdasági összeomlás. Ez szintén az, amiben már élünk. Ezt nehezebb tünetileg kezelni, de mivel az "orvosai" jó pénzt húznak belőle, akár még évtizedekig is elhúzódhat.

Vírus, baktériumfertőzés. Néhány hét/hónap alatt lenullázhatja a bolygót, persze attól függően, hogy hogyan terjed. Ha figyelembe vesszük az ezzel foglalkozó kormányzati és gazdasági társaságokat, kutatóintézeteket, cégeket (illetve egyszerűen ezek létszámát), ez is megtörténhet már akár holnap.

A kérdés nem az, hogy mennyi időnk van, mert lehet, hogy semennyi, mert a dolog éppen most történik. Bizonyos esetekben pedig pont most történik, a szemünk előtt.

A kérdés az, hogy hogyan tudjuk újrakezdeni majd. Felkészülni pedig erre kell. De a jó hír, hogy erre pedig van egy napunk. Mert az ilyen az mindig holnap történik. Ha úgy fekszel le esténként, hogy mindent megtettél, ami ma módodban állt, akkor mindig lesz még egy napod. Mert úgysem tudsz mindent egyszerre megcsinálni

10. The Following 5 Users Say Thank You to Dream_walker For This Useful Post:

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    113
    61 tetsziket kapott 46.topicban
    Nézetem szerint több lépcsőn is túl vagyunk. Nagyjából 2006/7-óta figyelek erre jobban, azóta folyamatosan lépcsőket lépünk például a pénzügyi válság terén. Az akkori szabályrendszerrel ma már nem létezne a világ pénzügyi rendszere. Folyamatosan újraírják a szabályokat, hogy megpróbálják visszagyömöszölni a szellemet a palackba.

Nézetem szerint a lépcsőzetes leépülés egyszer hirtelen leszakadásban fog véget érni. Hány lépcső van addig? Mennyi idő? Nem tudja senki. Ami biztos, hogy a hatalmasok nem adják olcsón a hatalmukat biztosító rendszer átalakítását. Minden menekülési kísérlettel egyre mélyebbre ássuk magunkat (ásnak minket).
    Időtáv?
    max. 8-10 év, de akár hónapokon belül lehet bármi, ennyire nem látunk bele semmi fontos eseménybe. Csak megtörtént események utánkövetése marad.

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Tetszik adás
    38
    58 tetsziket kapott 35.topicban
    Blog Entries
    1