Oldala 1 of 12 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 113

Topic: Fűtés

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    0
    16 tetsziket kapott 10.topicban

Fűtés

Hi,
    új vagyok a fórumon és nem találtam ilyen témát.
    Gondolom a fórumozok többsége nem egy trópusi szigeten él ahol télen is +30 fok van
    A fűtést hogy lehetne megoldani?
    Gondolom távhő, gáz szolgáltatás nem lesz.
    Ha meg fával/szénnel tüzelnék akkor a fűst oda vonzaná a zombi vagy fosztogató hordákat.
    Doomsday preppersben az egyik szereplőnek sok haszonállata volt, és a mellék termékükből csinált biogázt. (égés termék színtelen, szagtalan)
    De azt nem tudom hogy mennyi állatra lenne szükség hozzá, és hogy a gépeknek mennyi energia kell.

Elektromos hősugárzók 1 kw felettiek, az infra hősugárzók meg 400-900 watt.

És a home made napelemekről mi a véleményetek? Elvileg 1 kw-os rendszer ára így 120,000 Ft.

És a házat hogy szigetelnétek le?

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    696
    1,398 tetsziket kapott 813.topicban
    Jo tema, nekem is nagy gond, mivel nincs kemeny se a hazban, ha nincs aram vagy gaz, akkor nincs futes...gyogyo angolok, epitkezni nem tudnak. Azon agyalok, hogy veszek egy femkalyhat, s az ablakon keresztul tudnam kivezetni a kalyhacsovet, szukseg eseten... Vagy marad az elkoltozes...

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Tetszik adás
    40
    60 tetsziket kapott 37.topicban
    Blog Entries
    1
    Alap vetően mi fával tüzelünk, az egyértelmű, hogy a füsttel magadra hívod az arra járók figyelmét de ha jelen pillanatban választanom kellene akkor sem választanék mást. A palackos gázrol üzemelő fűtés járható út még, de ki akar otthon annyi gázpalackot tartani? (a nagy x L-es rögzitett palact eleve kiesett mert azt értelem szerűen nem lehet mozgatni)

Mi kihúztuk 2009 telét egy kis román kájhával úgy, hogy alig volt fára pénzünk. Nem ajánlom senkinek az biztos.

A bio gáz jó ötlet, viszont a gond az, hogy ott meg az állatok hangja vonza oda a rossz arcokat...
    Nézz szét itt: http://biogazhazilag.blogspot.hu/
    Kb. 3 évvel ezelőtt gondolkoztunk a tanyára való költözésen akkor találtam meg ezt az oldalt. Ki is számoltam, hogy hány tehén kellene ahhoz hogy felfűtsük a lakást, stb...

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Tetszik adás
    40
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Enxtheone Hozzászólás megtekintése
    És a home made napelemekről mi a véleményetek? Elvileg 1 kw-os rendszer ára így 120,000 Ft.
    A napelem alatt mire gondolsz? Olyanra ami a fűtésre segít rá, vagy a melegvízre (vagy áramot termel? ). Én hosszú távon szeretnék egy vegyes rendszert fűtés rásegítéssel és vízmelegítéssel is. De ahhoz radiátorok kellenek és nem külön álló kálykák. Az pedig elég sok pénz.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    33
    109 tetsziket kapott 75.topicban
    Napkollektor (sörkollektor), ha nem akarod a füsttel felhívni magadra a figyelmet.
    Nem lesz meleg, de 15 fok összejöhet napközben, az pedig már elviselhető.
    Én már aludtam jó pár napot, teljesen kihült (1fok) házban télen, szőrme bélésű hálózsákban.
    Nem fáztam, sőt melegem volt, igaz a fejem lefagyott símaszk kellett volna.

Egyébként ha tényleg olyan helyzetbe kerülsz, hogy télre lakásban, házban ragadsz, éjszakára érdemes pár nagyobb takaróból háromszög "sátrat" állítani, úgy, hogy a fejed felett maximum 20cm légrés legyen, és legalsó rétegnek hővisszaverő fólia mehet.(ez épp most jött meg ebayről, "berakom mit vettél topikba")

A 120.000Ft-os napelem szett arra sem elég, hogy egy 30W-os izzon megvilágítson pár óránál tovább.
    Már néztem én is.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Tetszik adás
    40
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló imi79 Hozzászólás megtekintése
    Napkollektor (sörkollektor), ha nem akarod a füsttel felhívni magadra a figyelmet.
    Nem lesz meleg, de 15 fok összejöhet napközben, az pedig már elviselhető.
    Azt hiszem ennek jobban utána nézek... Van vele tapasztalatod?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    0
    16 tetsziket kapott 10.topicban
    Olyanra gondoltam ami áramot termel.

"A 120.000Ft-os napelem szett arra sem elég, hogy egy 30W-os izzon megvilágítson pár óránál tovább.
    Már néztem én is. "

Azt nem tudom hogy valójában mennyi energiát termel, csak azt tudom mondani amit írnak

Meg még érdemes lenne beszerezni pár "extreme cold weather" ruhát is.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Kezdjétek a szigeteléssel, mert utána már minimális energiával kifűthető az ingatlan.
    Nálam 500 Watt fűtésteljesítmény elég 45 m3 légtér kifűtésére és ez még messze nem passzívház, bőven tudok rajta fejleszteni.

Túlélésre a beltéri sátor nagyon jó ötlet, alkalmaztam én is hővisszaverő fóliával (sima építkezési, méter széles, 50 méteres tekercsben). Kamcsatkai környéken láttam, hogy rénszarvasbőrből készítettek ilyen kis sátrat a nagy sátorban és egy kis faggyúmécsessel vonultak be aludni, az elég volt a melegnek.

Sörkollektor szintén kinyújthatja a fűtésmentes szezont, de felhős égnél bukta, márpedig errefelé ha jön a hideg, akkor nem süt a nap hónapokig.
    Last edited by Traveller; 07-10-2013 at 03:36 PM.
    "There are two dangers in not owning a farm: the belief that heat comes from the furnace and food comes from the supermarket."

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,744
    1,202 tetsziket kapott 783.topicban
    Biogázra én is rá voltam valamikor kattanva (csináltam is keveset), de sok "üzemanyag" kell bele és a mi éghajlatunkon szabályozni kell a hőmérsékletét.
    Láttam délebbre egy fóliazsákba tolták a cuccot semmi szigetelés/fűtés, de azon az éghajlaton nem kell fűteni sem, főzésre használták csak.
    Én azt mondanám első legfontosabb jól szigetelni, utána ahhoz méretezni a fűtést.
    Páran itthon is kísérleteznek komposztkazánnal, de nem tudom milyen eredménnyel.
    Az csendes és olcsó is, viszont alacsony hőmérsékletű hőleadók kellenek, fal/padló/mennyezetfűtés.
    Sőt ebből még lehet nyerni valamennyi gázt is főzéshez.
    Itt egy cikk a sok közül:
    http://komlomedia.wordpress.com/2012...omposzt-futes/
    Persze sok zöld oldal szenzációként nyomatja, gondolom nem annyira egyszerű és tökéletes, de szerintem érdemes kísérletezni vele.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Komposztkazán temperálásra jó, mert ha túl sok hőt veszel ki belőle, leáll a folyamat.
    Másrészt a legalább 10 m3 halomhoz bőven kell jó összetételű és finomra vágott alapanyagot produkálni.
    Ha van olcsó hozzáférés komposztalapanyaghoz, akkor lehet segítség.
    "There are two dangers in not owning a farm: the belief that heat comes from the furnace and food comes from the supermarket."

A topic keresőszavai: