Oldala 16 of 17 ElsőElső ... 614151617 UtolsóUtolsó
Eredmény 151 to 160 of 167

Topic: Fűtés

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

3 Not allowed!
    A télen a cégtől hoztam írat selejtezésből származó kb 1/2 m3 papírt, tervet, dossziét.
    Gondoltam egy próbát megér.
    Mivel nem volt energiám télen papír brikettet gyártani, betonacél hulladékból 12-15 cm átmérőjű karikákat hajtottam. Ezekbe tettem a tekercsre hajtott iratköteget. Ezeket raktam a kazánba. Salakoláskor a karikákat kivettem a salakból (vagy inkább a pernyéből).
    Tapasztalatom az, hogy bár ég és izzik, csak fával vegyesen lehet normálisan normálisan eltüzelni.
    Rengeteg finom hamu marad utána. Emiatt gyakran kell fűtésközben átkotorni, átforgatni különben lefojtja a tüzet.
    A finom pernyét felhordja a kazán hőcserélőjére, ezért a felső részt naponta érdemes takarítani.
    Macerás.
    A hullálmapír karonnal könnyebb fűteni, csak ahhoz ritkán jutok hozzá.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 160
    Given: 8

2 Not allowed!
    Én a papírt úgy szoktam tüzelni, hogy beteszem a fát a kazánba, és annak a tetejére megy a köteg papír.
    Mivel a fa tovább ég, mire az elizzik alatta, addigra a papír is rendesen elfogy, kevesebb hamuja marad, mintha fa nélkül tenném be.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 34
    Given: 120

0 Not allowed!
    Arra gondoltam, hogy most, hogy lerohadt a gázkazán, kidobom az egészet a retekbe és átállok elektromos fűtésre. Arra gondoltam, hogy a fűtést vegyesen infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldanám meg. Mi a véleményetek erről?

Kémény nélküli 80 nm-es fa lakóházról van szó, így szilárd fűtőanyagú megoldás nem játszik.
    Loco en el coco

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 5

0 Not allowed!
    Szia,

Szerintem a legdragabb futes az elektromos.

Illetve ott, ahol csak rovid ideig kell a meleg, az infrapanel esetleg gazdasagos lehet, de tartosan az eleg kenyelmetlen, hogy az embernek csak az egyik oldala van melegitve, a masik fazik.

Bel

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 409

0 Not allowed!
    Mi árammal fűtünk, persze csak 2 kisszobát, hősugárzóval. És nem megy egész nap a fűtés, csak nagyjából 8-12 órát. De még így is megdobja 150+ dollárral a havi villanyszámlát.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 80

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló coco Hozzászólás megtekintése
    Arra gondoltam, hogy most, hogy lerohadt a gázkazán, kidobom az egészet a retekbe és átállok elektromos fűtésre. Arra gondoltam, hogy a fűtést vegyesen infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldanám meg. Mi a véleményetek erről?

Kémény nélküli 80 nm-es fa lakóházról van szó, így szilárd fűtőanyagú megoldás nem játszik.
    Akkor már inkább klímával fűts, az 4-5x hatékonyabb ha jót választasz és igényelhető rá a zöld villany tarifa is.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Mi a helyzet a -15 fok alatti működéssel, a légáramlással, a zajjal?

Mivel "külterületen" lakom, ezért roppantmód nehéz "embert" idecsábitani, ha baj van. Szóval most a kazán elmúlásával eldöntöttük a párommal, hogy lehetőség szerint olyan technikát, technológiát igyekszünk használni, amit mi magunk is karban tudunk tartani.
    Loco en el coco

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 108
    Given: 36

0 Not allowed!
    Konvektor megoldás lehet. Bontva filléres, nem takarékos, de elég egyszerű szerkezetek. Nem mellesleg áram nélkül is elmennek simán, szemben pl. egy cirkóval.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem akarunk gázt, elég volt belőle.
    Loco en el coco

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 20

0 Not allowed!
    Mobil infrapanelről van valakinek tapasztalata? Oda teszed, ahová akarod, állandóan változtathatod a helyzetét, villásdugóval. Kb. 50 000 Ft-ért láttam 1000/2000 W-ost, elvileg 20 nm2-ig jó. Gondolkodom rajta, hogy kísérletképpen beszerzek egyet, de azért drágállom persze, mert kockázatos, megéri-e. http://jomeleg.hu/hordozhato_mobil_infrapanel

A topic keresőszavai: