Oldala 9 of 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó
Eredmény 81 to 90 of 103

Topic: Fűtés

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    1
    70 tetsziket kapott 23.topicban
    Lényegében csak a kazánt cserélném le egy nagy rakás komposztra. A nővények bomlása, lényegében humusszá alakulása sok hőt szabadít fel. Ez kb. 70 fokot is jelenthet és a legkeményebb fagyokban is működik, megfelelő tömeg mellet. Lényegében méreteznem kell a helyiségekhez. Tudom nem tűnik nagyon bizalomgerjesztőnek ( még a diákjaim szerint is sok hülye ötletem van), de ha a franciák megoldották... Sajnos nem értek a gépészethez, de az építészethez már igen. Majd következő télen megírom mire jutottam
    Az ötletet egy francia erdésztől vettem, akinek egy mellékes kísérlete volt többek közt egy hasonló rendszer is a '70-es években. Elvileg több hőt vontak ki a rendszerből a kísérlet során, mintha csak elégették volna a fát.

2. A következő fórumozóknak tetszett palizerhuszár hozzászólása:

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Tetszik adás
    130
    206 tetsziket kapott 92.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló palizerhuszár Hozzászólás megtekintése
    Lényegében csak a kazánt cserélném le egy nagy rakás komposztra. A nővények bomlása, lényegében humusszá alakulása sok hőt szabadít fel. Ez kb. 70 fokot is jelenthet és a legkeményebb fagyokban is működik, megfelelő tömeg mellet. Lényegében méreteznem kell a helyiségekhez. Tudom nem tűnik nagyon bizalomgerjesztőnek ( még a diákjaim szerint is sok hülye ötletem van), de ha a franciák megoldották... Sajnos nem értek a gépészethez, de az építészethez már igen. Majd következő télen megírom mire jutottam
    Az ötletet egy francia erdésztől vettem, akinek egy mellékes kísérlete volt többek közt egy hasonló rendszer is a '70-es években. Elvileg több hőt vontak ki a rendszerből a kísérlet során, mintha csak elégették volna a fát.
    Úgy emlékszem, hogy egy magyar mérnök srác tesztelte a dolgot. Valahol a neten is fenn van.
    Lényeg, hogy nem működik fűtésre. Mindent kiszámolt precízen, gyakorlatilag langyos víz volt a végeredmény és igen nagy mennyiségű fára volt szükség hozzá.
    Konstatáltam is, hogy annyi tüzifából könnyedén kifűtöm a házam télen.
    Last edited by Sergeant; 12-18-2016 at 06:04 PM.
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    142 tetsziket kapott 106.topicban
    Alacsony hőfokú fűtővíz nagy felületfűtést kíván .

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Tetszik adás
    130
    206 tetsziket kapott 92.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Alacsony hőfokú fűtővíz nagy felületfűtést kíván .
    Ha működne ez a fűtési megoldás, akkor mindenki így fűtene...
    Néhány évvel ezelőtt kerestem az alternatív lehetőségeket. Így megtaláltam ezt is.
    Az elsők között volt, ami kihullott a kosárból.
    Voltak változatai, amik gazdaságosabban működnek. Az egyik ilyen az állattartásnál keletkező trágya erjedési hőjét használja fel.
    Az orosz paraszti megoldás, hogy a faház három oldalát behordják trágyával, a jószágokat beviszik a házba és máris kész a téli fűtés.
    Last edited by Sergeant; 12-18-2016 at 08:56 PM.
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

6. A következő fórumozóknak tetszett Sergeant hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    1
    70 tetsziket kapott 23.topicban
    Ha tényleg a túlélésben gondolkodunk, az lenne a legtutibb. Minden jószágot, meg szalmát be a házba, azt már nem is fagyunk meg. Igaz kicsit szokni kellene

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    125
    129 tetsziket kapott 72.topicban
    Szó volt itt az ökológiai lábnyomról,azon belül a villamos fűtésről..ami a legtisztább és napelemes rendszerrel kombinálva a legzöldebb fűtés.
    ..és akár szigetüzemben is működik megfelelő pufferrel.
    Jó alternatíva az infra fűtés.
    nem néztem utána ,így bocsi ha nem pontosak az árak,teljesítmények.
    Egy 100 n2 lakótér fűtéséhez elvileg 5kw teljesítményű(darabokban) infra panel szükséges...ha minden helyiséget egyszerre használunk és mindenhol azonos meleget akarunk csinálni.
    De ez a valóságban nem így működik!Sok helyiségben szinte perceket tartózkodunk(fürdő,wc,kamra,előszoba,konyha) és nem is vagyunk otthon egész nap.
    Előnye még,hogy azonnal meleg érzetet biztosít,nem kell várni a felfűtésre(egy wc-t öt percre kell csak bekapcsolni alkalmanként).
    tehát marad a lakótér,az is csak akkor,ha otthon vagyunk.
    Extrém hidegben,ha rossz a ház szigetelése a programozható termosztáttal pár percre bekapcsolhatjuk,egyébként szükségtelen.
    Tehát ez az 5 kw,a valóságban lényegesen kevesebb.
    Az ára egy ilyen rendszernek,a legkorszerűbb kerámiás technológiával cakkumpakk kb.500-700 e ft..attól függően mennyire inteligens termosztátot akar valaki és milyen modern a villanyszerelés...ha megelégszik valaki a csúnya hosszabbítós megoldással és nem restelli kapcsolgatni 300 ezer körül megússza.
    jó közelítéssel elmondható,hogy naponta kb 20-30 kw/ó bővel elégséges egy normál életvitelű,dolgozó,iskolába járó családnál,mínusz tíz fokban,5-8 centis szigetelésű házba,panelban,tégla alkásban középen kevesebb.(ez 100 m2!!!)
    ...ez nappali árammal számolva napi 1000-1200 ft..éjszakai átkapcsolással...800-1000 ft/nap átlagosan -10 fokos kinti hőmérséklettel.
    Nyilván hidegebbe több,melegebbe kevesebb..de azonnal fűt ill.komfortos hőérzetet biztosít..tehát ha valaki csak haza ugrik egy zuhanyra és átöltözni az esti bulira,csupán pár perce kell,hogy működtesse..nem kell hosszasan várni a felfűtésre.
    továbbá nem olyan veszélyes teljesítmény ez..h megy az összes panel,az csupán 25 Amper,még mindig marad a 32-ből a valaki nem akar teljesítményt venni.
    A napelemes rendszerekről,a sziget üzemről mindent megtaláltok a "prepper villanyszerelés"topicban.
    De a fórumtárs által hirdetett áramfejlesztőről is simán hasít,a háztartás többi fogyasztójával együtt.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,694
    1,191 tetsziket kapott 777.topicban
    Régebben engem is érdekelt az infrapaneles fűtés, elég vegyesek a tapasztalatok, de inkább negatívak. Leginkább csak kiegészítő fűtésnek ajánlják.
    Járd körbe te is a témát mielőtt nagy összeget kiadsz rá.

Azt hittem csak én vagyok ilyen elvetemült hogy használnám a napelemeket fűtésre is .
    Nagyjából tele lesz a napos tetőfelületem napelemmel, így borús időben is lesz talán elég áramom, jó időben meg lesz túltermelésem amivel tudok bojlert fűteni.
    Ha a bojler meleg, mehet a felesleg hőtárolós kályhára, tavasszal ősszel nem kell sok fűtés és pont akkor jár a termelés is a csúcson.
    Kiépítés folyamatban, majd kiderül mire lesz elég 1200Wp.
    (A HMV-t és a fűtést akku nélkül akarom megoldani így nagy feladat még a vezérlés elkészítése.)
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    26
    61 tetsziket kapott 31.topicban
    Fűtőanyagok raktározhatósága tekintetében a szilárd fűtőanyag a legkönyebben raktározható a lakossági felhasználó számára. Nincs kiszolgáltatva vele a szolgáltatóknak.
    Salgótarjánban több száz épület maradt fűtés nélkül
    http://www.hirado.hu/2017/01/08/fute...lgotarjanban/#
    Dunaújvárosban családok ezrei matadzak víz és fűtés nélkül.
    http://alfahir.hu/dunaujvarosban_csa...s_futes_nelkul
    Debrecenben fűtés nélkül maradt egy óvoda és egy iskola.
    http://www.dehir.hu/debrecen/futes-n...da/2017/01/10/
    Fűtés nélkül maradt egy társasház Kecskeméten.
    http://m.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet...emeten-702416/
    Ezrek maradtak áram és fűtés nélkül.
    http://hirtv.hu/ahirtvhirei/ezrek-ma...mizsen-1380175

Ez csak egy pár hír az elmúlt napokból...
    Ha van az embernek kályhája és tüzelöje, akkor ez a probléma elkerülhető.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    290
    286 tetsziket kapott 162.topicban
    Blog Entries
    8
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Azt hittem csak én vagyok ilyen elvetemült hogy használnám a napelemeket fűtésre is .
    Szia,

Egy erre kitalalt rendszer (tehat ami meleget csinal a napfenybol, es nem aramot, aztan az arambol meleget) szerintem vagy 5-szor hatekonyabb (ugyanannyi napsugarzasbol 5-szor annyi meleget ad); raadasul tobb technologiabol lehet valasztani (ertsd: fekete slagtol a modern eszkozokig lehet valasztani, persze a lotechnek megvannak a maga hatranyai).

Bel

12. The Following 2 Users Say Thank You to bel For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    142 tetsziket kapott 106.topicban
    Vákumcsöves napkollektor...
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Szia,

Egy erre kitalalt rendszer (tehat ami meleget csinal a napfenybol, es nem aramot, aztan az arambol meleget) szerintem vagy 5-szor hatekonyabb (ugyanannyi napsugarzasbol 5-szor annyi meleget ad); raadasul tobb technologiabol lehet valasztani (ertsd: fekete slagtol a modern eszkozokig lehet valasztani, persze a lotechnek megvannak a maga hatranyai).

Bel

A topic keresőszavai: