Oldala 17 of 17 ElsőElső ... 7151617
Eredmény 161 to 167 of 167

Topic: Fűtés

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 110
    Given: 36

0 Not allowed!
    Rokon a kutyaólat infra panellel fűti télen. A kutyái nem panaszkodtak eddig, igaz a házuk szomszédos falai ki vannak vele rakva, nem csak egy irányból kapják a jót. Lakásban szerintem nem megoldás, hacsak nem irtózatosan le van szigetelve a ház. Megoldás lehet ha kisebb elszeparált helyen, pl. hálófülkében használsz ilyen "norvég" vagy tök tudja milyen neveken reklámozott termosztátos fűtőpanelt. Kis helységet biztosan be lehet vele fűteni. Esetleg nyaralót temperálni, hogy ne fagyjon el a víz. Erre is alkalmatlan szerintem az infra panel.
    Érdemes az index fórum fűtés topikjait olvasgatni, sok hasznos infót össze lehet szemezgetni. Jelenleg a legdrágább fűtési mód az árammal fűtés, hacsak lenem maradtam valamiről.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 21

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Rokon a kutyaólat infra panellel fűti télen. A kutyái nem panaszkodtak eddig, igaz a házuk szomszédos falai ki vannak vele rakva, nem csak egy irányból kapják a jót. Lakásban szerintem nem megoldás, hacsak nem irtózatosan le van szigetelve a ház. Megoldás lehet ha kisebb elszeparált helyen, pl. hálófülkében használsz ilyen "norvég" vagy tök tudja milyen neveken reklámozott termosztátos fűtőpanelt. Kis helységet biztosan be lehet vele fűteni. Esetleg nyaralót temperálni, hogy ne fagyjon el a víz. Erre is alkalmatlan szerintem az infra panel.
    Érdemes az index fórum fűtés topikjait olvasgatni, sok hasznos infót össze lehet szemezgetni. Jelenleg a legdrágább fűtési mód az árammal fűtés, hacsak lenem maradtam valamiről.
    Az én esetemben egy jól szigetelt kis lakásban merült fel az ötlet, hogy 2 panelt beszereltetek az 1 db, kéményes gázkonvektor helyett, mert a kéményt béleltetni kellene horror áron (Bp., társasház, leglentebbi lakás). Mivel eddig is nagyon alacsony volt a fűtésszámla, árammal sem kellene ezerrel nyomatni, ráadásul teljesen megszűnne a gázszámla (szolgáltatás felmondása). A mobil panel csak tapasztalatszerzés céljából merült fel, mert azt máshol (vidéki BOL - ahol +napenergia be van tervezve a közeljövőben, családtagoknál stb.) is lehetne hasznosítani szükség esetén, de azért drága csak úgy belevágni, tapasztalatok nélkül. (Olvasom/nám a terjedelmes index-topikot is stb., de meló után általában rohadtul le vagyok fáradva.)

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 5

2 Not allowed!
    Szia,

Neked is csak azt tudom irni, amit egy hete Coconak irtam: en nem szeretnek infrapanellel futott helyen elni. Tehat ha par 10 percet, esetleg 1-2 orat van valahol az ember, oda teljesen jo az infra futes (mivel nem kell megvarni, amig atfuti a helyet, hanem ugyan egyenetlenul, de azonnal ad meleget). De olyan helyen, ahol folyamatosan van az ember, ott nekem ne sugarzas legyen, hanem meleg falak.

Szerintem a TCO-nak, vagyis a tulajdonlas teljes koltsegenek van ertelme, vagyis azt javaslom, hogy ha erdekel az 5 eves TCO valtozas normal elektromos futesnel, akkor azt szamold ki, hogy:
    a: mennyibe kerul a gazt megcsinalni
    b: mennyibe kerul 10 evre most a gazszamla+ a villanyfutes kiepitese

Mert az a tippem, hogy a villanyfutes kerul 3-szor annyiba, mint a gaz, tehat ha meg akarod nezni, hogy 5 ev alatt mennyivel tobbet koltesz majd a futes fenntartasara, akkor mivel a tripla a mostaninal 2-szer tobb, ezert a mostaninal 2-szer tobb koltseggel, vagyis 2x5 ev gazdijjal szamolj.

Persze a fentibol csak az jon ki, hogy 5 ev alatt megterul-e a kemenybeleles, azt mar neked kell eldontened, hogy 5, 10, vagy 20 eves megterules erdekel-e.

A fentiektol teljesen fuggetlen, hogy egyreszt egy videki nyaraloba, ahol csak 1-2 orat vagy lent egyszerre, szerintem teljesen jo az infrapanel. Mondjuk en nem azt vennem, amit te linkeltel, hanem ebbol 2-t, mert igy nem egy hanem 2 iranybol melegit, es nagyobb meleget is ad (mert 2 kw helyett 2.4 kw), es persze a lenyeg, hogy az 1/5-be kerul. Masreszt visoznt BOL-ba esetleg elmegy a PB futes, meg inkabb fa, de semmikeppen se vezetekes gaz vagy aram.

Bel

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nos, lehet, hogy igazad van a gázzal kapcsolatban, bevallom, nem számolgattam részletesen, viszont a kéménybélelés +konvektorcsere stb. költségei húzós egyszeri tételek, ráadásul a gázszolgáltatás megléte/nem léte meglehetősen külpolitikai függvényű dolog, persze az áram is (kisebb mértékben). Vidéken egyértelműen fafűtésre vagyok beállva, több évre elegendő saját "termésű" tűzifakészlettel, de azért ott is jól jöhet kályhaprobléma esetén egy alternatív kisegítő lehetőség. A kvarcfűtést tanulmányozni fogom, de szinte biztos, hogy tényleges áramfogyasztásban jóval több, mint az infra. De mondom, laikus vagyok, sajnos tapasztalatok nélkül. Rászánok egy kis időt a normális utánaolvasásra a témában.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 110
    Given: 36

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    Plusz tiszta és száraz érzés függetlenedni a közművektől.
    Nos igen, ez igaz is lehetne, de a mai világban...
    Szóval OK, elhagyod a gázt, infra lesz helyette. Az áramra sokkal jobban rá leszel utalva, mint előtte.
    Áramszünet az elmúlt mondjuk 30 évben volt sokszor, megszámlálhatatlanul sokszor. Gázszünet az én életemben ha jól emlékszem nem volt, maximum tervezett hálózat karbantartás esetén valamikor a nyár közepén 1-2 alkalommal talán, de akkor sem vettem észre. Vihar, hó, jég miatt a gázszolgáltatás még nem állt le a környékemen, csak elektromos. Szerencsére ahol laktam eddig ott vészhelyzet miatt még a gázt (szivárgás, tűz, ilyesmik) el nem zárták. Én a fűtést inkább bízom gázra, ami mint kifejtette Bel még olcsóbb is, mint villanyra, ami kevésbé megbízható főleg a kritikus téli viharos-jeges időszakban.
    Nem teljesen normális mennyiségű elemlámpám miatt egy hosszabb áramszünettől -blackout- nekem nincs félni valóm, a hideg viszont sokkal érzékenyebben érintene, ezért fel vagyok - amennyire itt a város közepén lehet- minden eshetőségre készülve. Jól hangzik, hogy átállsz egyik fűtésről a másikra, és nem jön a gázszámla többé, de ezzel sokkal kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülsz a másiktól, jelen esetben az áramtól. Én a gázt maximum fafűtésért lennék hajlandó feladni, igaz akkor a meleg víz lenne áramfüggő, és el is kellene költöznöm vidékre, mert itt minden bizonnyal azonnal kinyírnának a szomszédok ha az orruk alá füstölnék. Persze míg lehet én szeretnék kényelemben élni, számomra a gáz ezt nyújtja jó árképzés mellett.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezekben a dolgokban abszolút igazad van, főleg a konklúzióban, én is szeretném azt hinni, hogy mindig rendelkezésre áll majd minden a normális életvitelhez. Sajnos azonban pesszimistává és szkeptikussá tett a rendszer, végül is ezért írok most éppen a prepper fórumra. Két külön téma az esetemben a városi kis lakás és a BOL (jelenleg hétvégi/szabadságos tanya) fűtése. Előbbiből lépnék azonnal utóbbiba, ha megszűnnek a normális életfeltételek, persze ott is megszűnhetnek, készülés ide vagy oda. Mindenesetre kezdtek hatni rám, hogy az elektromos fűtés nem biztos, hogy túl kifizetődő, hiába vonatkozik az energiakutatások és -fejlesztések túlnyomó része erre a szegmensre, lásd alternatív energiaforrások stb. Igaz, ez Magyarország, ahol más valóság van.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 34
    Given: 122

4 Not allowed!
    Vettem egy fali infrapanelt a szobám kifűtésére, ezzel kapcsolatban tudok információval szolgálni. Beleírtam, amit közben felszedtem, hátha másnak is hasznos lesz.

Ezekre kell figyelni: panel forrása, a méretezés, termosztát és panel elhelyezése, szigetelés, elektromos hálózat.

Panel: kínai, visszakereshetetlen márkájú/gyártmányú panelt nem ajánlok megvételre. Rengeteg negatív tapasztalatot, anyázást olvastam az ócó panelek miatt. Sok esetben (, ha a fentebb látható többi paraméter rendben volt) ezeknek a paneleknek a lecserélése drasztikus pozitív változást okozott.
    Szigetelés: ha rossz a szigetelés, felejtsd el. Különösen a nyílászáróknál fontos, mert az bődületesen lerontja a komfortérzetet. Ez tapasztalat, mert kiderült, hogy sokkal rosszabb az ablak szigetelése, mint gondoltam.
    Méretezés: ezzel nagyon el lehet szúrni és nagyon sokan el is szúrják azzal, hogy alulméreteznek. Én a m2 x 75W képlettel dolgoztam. 2,5m feletti belmagasságnál a mennyezeti infrapanel helyett sötétsugárzó használatát javasolják.
    Termosztát és panel elhelyezése: a lényeg az, hogy azt a helyet sugározza telibe, ahol vagy. Hálószobában az ágyat, dolgozóban az íróasztalt, stb. Érdemes ügyelni arra, hogy a termosztátot ne sugárzási térbe tegyük.
    Elektromos hálózat: elképzelhető, hogy a megnövekedett igény miatt ennek bővítésére lesz szükség, ami szintén extra költség lehet.

Nálam a nyitott szobaajtó és a gyengusz ablakszigetelés mellett a ház hőmérsékletéhez képest tartósan kb. 4 fokkal tud magasabb hőmérsékletet elérni jó komfortérzet mellett. Amint felfűt (max. 5 perc), máris kellemes érzést kelt. A tárgyak is langyosak, miután átmelegedtek, és a szigetelés függvényében meglepően sokáig tartják a meleget. Amikor megjött, aznap kb. 10 órát fűtöttem vele és másnap nem kellett újra bekapcsolnom, mert még mindig a szobában dolgozni.

Csak azt tudom javasolni mindenkinek, hogy szánja rá az időt és gondolja át a számára legmegfelelőbb megoldást. Mindenkinek egyedi igényei vannak és azok szerint döntsön, ne az alapján, hogy ismeretlen internetes szakértő szerint az adott megoldás "ócó" vagy "drága".
    Last edited by coco; 12-06-2018 at 09:25 AM.
    Loco en el coco

A topic keresőszavai: