Oldala 2 of 18 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 175

Topic: Növénytermesztés (élelem, bioetanol, bidodízel)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ezzel a kistermelőket akarják hazavágni a monsanto féle rohadék multik.
    Nehogy már a mamika árulja a piacon a paradicsomot a kiskertjéből, mert ezzel is kihúz a multik zsebéből havi 2000ft-ot.

Magadnak termelhetsz, csak eladni nem tudod, amíg nem vizsgáltatod be horror áron a magot, és ha az nem abból az adatbázisból való, ami pár nagyvállalat által árult (génmódosított)magok egyike, akkor nem adhatod el amit termeltél.
    Valamint így ráerőszakolják a saját vetőmagjaikat a kistermelőkre.
    És ha már a magot megvették, akkor lehet megvenni hozzá, szintén csak tőlük az egyedi növényvédőszereket, amit az adott "mű" növénymagokhoz igazítottak.
    USA-ban ez már évek óta életben lévő dolog.
    Az EU még valamennyire kapálózik ezek ellen, de nem adok 10 évet és úgyis megkenik, lecserélik, megzsarolják a jelenleg tiltakozó politikusokat, szervezeteket, ahogy azt már az amcsiknál megtették régen.
    Ahogy olvasom a Franciák gerince adta fel leghamarabb a szolgálatot, Románoknál is már ott vannak a génkezelt magok (hivatalosan is).

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Enxtheone Hozzászólás megtekintése

növények etanol hozama (hektár és liter) Azt sajnos nem írták hogy mennyi alapanyaggal számolnak 1 hektáron, a termésátlag amit neten találtam nagyon változó

cukornád: 5150 L
    cukorrépa: 5000 L
    Burgonya: 2500 L
    Kukorica: 2400 L
    Búza: 1600 L
    Árpa: 1300 L
    Én egy másik forrást (Barótfi, Környezettechnika) néztem. Ez alapján hektáronként a következő alkohol kihozatal lehetséges:
    cukorrépa: 3248 liter,
    csicsóka: 4230 l,
    kukorica: 2115 l
    burgonya: 1861 l,
    búza: 1767 l.

Több növényre is ír adatokat, de ami kitűnik mind közül, az a csicsóka. Magyarországon betegsége nincs, megbízhatóan termeszthető minden odafigyelés nélkül. Kiszámoltam, mire elegendő a 4200 l etanol. Egy 120 néhyzetméter alapterületű családi ház, ill. benne élő 4 fő teljes külső energia igényét képes fedezni az alábbiak szerint:
    Fűtés elégetéssel, elektromos áram szükséglet 30 százalékos hatásfokon aggregátorral előállítva, autóba üzemanyagként 10 l/100 km átlagfogyasztással, évi 10 000 km-re, főzés és melegvíz. Még kb. 25 százaléka meg is marad a szesznek. Ha van még másik 1 ha terület, akkor az azon megtermelhető szénhidrát és fehérje mennyiség megint bőségesen elegendő egy négytagú családnak, sőt abból is marad. Ebből következik, hogy jelenleg Magyarországon a népesség nem haladja meg a terület lakosság eltartó képességét. Ez az, ami miatt nekünk kevésbé kell félnünk az éhhaláltól. Nem jellemző ez azonban a hozzánk képest nyugatabbra lévőkre.
    Másik gondolat, hogy 2 ha terület simán eltarthat 4 embert. (Többet is.) Ha ma Magyarországon kajálni akarsz, utazni és normálisan fűteni, ahhoz 4 főre legalább 100 ha-on kell gazdálkodnod, ill. értékesítened a termékeket. Érthetetlen...Mi ennek a magyarázata?

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    A csicsóka Mo-n méltatlanul hanyagolt növény. Ipari méretben csak takarmánynak termesztik. A piacin ritkán van, azt is csak azok veszik akik egészséges dolgokat keresnek enni. pedig nagyon finom. Cukorbetegek ebből bőségesen ehetnek, nem úgy mint a krumpliból.
    Termeszteni otthon annyi, hogy egyszer elülteted a gumókat. Amikor kell, akkor kiásol belőle annyit amennyi szükséges. Mindig vissza kell szorítani a kertben, mert más növényeket kiszorít a terjedő tövével. Ez amit leírtam, a teljes sok évre szóló termesztési technológia.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 84

0 Not allowed!
    Én 2-3 éve vetettem, főzve nem ízlett, nem is foglalkoztam vele többet, de pár darab mindig van a kertben szaporítóanyagnak, hátha kell majd még.
    Ki kellene próbálnom más formában megkóstolni.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A nagyokat mosd meg, hámozd meg. Szeld fel vékony szeletekre, karikára és főzd elő. Utána sóval és kakukkfűvel meg egy kis olajjal tedd tepsibe és pirítsd fel. Pompás!

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Én 2-3 éve vetettem, főzve nem ízlett, nem is foglalkoztam vele többet, de pár darab mindig van a kertben szaporítóanyagnak, hátha kell majd még.
    Ki kellene próbálnom más formában megkóstolni.
    Mosás, hámozás, majd kb. 3 mm vastag karikákra szeletelés. Utána forró zsírban, vagy olajban szalmasárga színű csipsszé sütöd. Az ízlésednek megfelelő fűszersóval sózd. Imádni fogja a család, jobb, mint a tökmag. Az igaz, utána kb. fél óra és irányíthatatlan, szabályozhatatlan fingó géppé alakulnak az ilyet fogyasztók, de kárpótol, hogy csak zajos, ámbár szagtalan. Én egy egyetemi évfolyam adott szakos hallgatóival végeztem ilyen kísérletet. Egyértelműen azt vallották, hogy akkor veszed észre, hogy fingasz, amikor már hallod is

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    .. kb. fél óra és irányíthatatlan, szabályozhatatlan fingó géppé alakulnak az ilyet fogyasztók.... akkor veszed észre, hogy fingasz, amikor már hallod is
    Röhögéstől csorgott a könnyem amikor ezt olvastam.
    Tuti kipróbálom... a családomon

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 84

0 Not allowed!
    Köszönöm, megpróbálom .
    Egyik helyen még virágzik, másikon még csak most nyílik a virág, még várok a szedéssel.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A kakukkfű mindenben fingcsökkentő!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 110
    Given: 5

0 Not allowed!
    Én egy másik forrást (Barótfi, Környezettechnika) néztem. Ez alapján hektáronként a következő alkohol kihozatal lehetséges:
    cukorrépa: 3248 liter,
    csicsóka: 4230 l,
    kukorica: 2115 l
    burgonya: 1861 l,
    búza: 1767 l.

Több növényre is ír adatokat, de ami kitűnik mind közül, az a csicsóka. Magyarországon betegsége nincs, megbízhatóan termeszthető minden odafigyelés nélkül. Kiszámoltam, mire elegendő a 4200 l etanol.
    Ez ipari körülmények között működik csak sajna. Házi sufnituninggal ebből mondjuk 3000 liter az, amit realizálhatsz. Persze még ez is jó sok, ráadásul hatalmas mennyiségű tüzelőanyag kell a lepárláshoz. Ha erdő mellett laksz, vagy van gyümölcsösöd, szőlőd, vagy máshonnan tudsz szerezni biomassza anyagot, akkor persze jó, de átlagembernél ez nehezen megoldható.

Másik gondolat, hogy 2 ha terület simán eltarthat 4 embert. (Többet is.) Ha ma Magyarországon kajálni akarsz, utazni és normálisan fűteni, ahhoz 4 főre legalább 100 ha-on kell gazdálkodnod, ill. értékesítened a termékeket. Érthetetlen...Mi ennek a magyarázata?
    100 hektár a szántóföldből kell, ha semmi mással nem foglalkozol (tehát leegyszerűsítve búza, kukorica). Ha állatokat is tartasz mellette, elég a fele. Ha szőlő, gyümölcs is van, elég az ötöde, ha zöldséges és/vagy fólia, üvegház van, akkor a tizede is. Ez a profittermelő agrárgazdaság számokban Ez egy normál megélhetésre elég, többre nem.

Ennek a magyarázata, hogy a jelenlegi gazdasági rendszer a sarcolásra épül. Ha te minden törvényt be akarsz tartani, akkor minden forgóeszközigényes gazdasági tevékenység (nem csak az agráros) hatalmas ráfordítást igényel, iszonyú mennyiségű közterhet fizetsz, és egyszerűen elszivárog a haszon. Pl. ha te 100 hektár szántót művelsz, ahhoz kell egy 20-30 milliós géppark, meg egy 5-10 milliós magtár. Elérsz egy évben 10-12 millió forint árbevételt, de ehhez mondjuk 5 millát bele kell tenned. A nyereségből pedig még levonódik egy csomó minden, adó, járulékok, ilyen-olyan fizetnivaló. Másrészről, ha valakinek van 100 hektár búzája, meg egy traktora, akkor egyrészt nem a földből él, hanem a kőolajból, másrészt ugyanúgy éhen halhat, mert egy malom nincsen, ahol megőrölné a búzát, el kell adnia a felvásárlónak. Ráadásul a haszon nagy része nem a termelőnél csapódik le, hanem a közvetítőknél.

Tehát a bajok legfőbb eredője valahol itt lehet. Van száz hektár búza, de boltból jön a kenyér, tej, tojás, zöldség, meg a hús is. Szóval az ellátás meg az eltartás el van távolodva egymástól, és a pénz az első, nem a táplálék.
    Régen a paraszt a földből élt és élelmiszert termelt, ma az agrárvállalkozó a kőolajból él és jövedelmet termel.