Oldala 8 of 18 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 71 to 80 of 175

Topic: Növénytermesztés (élelem, bioetanol, bidodízel)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Én panellakó vagyok, szóval nézzétek el hozzánemértésemet: hogy lehet például uborka vagy paprikamagból utódot nevelni? Elég ha elvetem? Vagy csíráztatni kell? tárolás, szárítás úgy mint a borsónál? Hogy megy ez?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 130
    Given: 6

0 Not allowed!
    Ha a boltban/zöldségesnél vásárolt ubi/paprika magját szeded ki, az szinte biztos, hogy nem fog kikelni, mert azok 99%-ban hibrid növények magjai, és mint ilyenek, sterilek.
    Ha veszel vetőmagot, vagy magbörzén szerzel (ez utóbbit javaslom, sokkal jobb fajtákhoz juthatsz hozzá), akkor meg teljesen úgy működik, mint ahogy nagyanyádék idejében

Ezen a linken találsz egy elég jó ismertetőt, képekkel meg minden:

http://ilkertje.blogspot.hu/2010/03/...aradicsom.html

Az uborka is így működik
    Ha bármi kérdésed van, tedd fel, és válaszolok

P
    Guest

0 Not allowed!
    Ma konstatáltam, hogy az a tűző nap, ami a nyarainkat jellemzi, nem olyan jó közvetlenül még a fényigényes növényeknek sem.
    A paradicsomok és a körömvirág sokkal szebb és produktívabb félárnyékban (azaz azok, amelyeknek már csak a gyümölcsfák alatt jutott hely), mint amelyeknek az előírt feltételeket biztosítottam. Talán nem lesz olyan édes a paradicsom az előbbieknél, de a napra ültettek kisebbek, és még nem mutatnak termést (ugyanaz a fajta).
    A körömvirágokat már másodszor szüretelem, míg a napos részen eddig egy adag jött le.
    Aztán ma felfedeztem egy sor babot, amit eddig nem láttam, azaz hetek óta nem lett megöntözve. Elbújt a burgonya sorok mögött (nagy a káosz a kertben), én meg nem látok. Ez a sor bab vagy kétszer akkora (szilva és almafa árnyékolja), mint ami a nap nagy részét állandó fényben és melegben tölti, hiába öntözgettem ezeket lelkesen (elvileg ugye kifejezetten meleg- és vízigényes, nagy páratartalmat kedvelő növényünk a bab). Ebből csak a párát kapta nagyobb mennyiségben, mint a napfényben virító társai.

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Plafon Hozzászólás megtekintése
    Ma konstatáltam, hogy az a tűző nap, ami a nyarainkat jellemzi, nem olyan jó közvetlenül még a fényigényes növényeknek sem.
    Volt egy hasonlo tapasztalatom, de azt hittem, hogy valami mas jatszik közre.

Ezekutan arra lehet gondolni, hogy a bennük aramlo nedvesseg/tapcsatornak a napfegy-meleg hatasara nem vegzi ugy a munkajat, mint a szürt fegyben.

Gyerek koromban egy Bulgar kerteszetbe jartunk be a sracokkal nezelodni.
    Több növeny felett halo volt kihuzva. Kerdesünkre azt mondtak, hogy a madarak, rovarok es a napfeny ellen. Akkor az utolsot nem ertettük, mert ugy tanultuk biologiabol hogy a napfeny az jo a növenyeknek...

Minden esetre ez igy eleg erdekes es akar ertekes info is lehet egy kis/nagy csaladi gazdasag szamara!
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Indián kukorica fajták termesztésével kapcsolatosan van valakinek tapasztalata vagy használható információja?

P
    Guest

0 Not allowed!
    Még nincs, de nyár végén veszek termelőtől magokat, ill. körülnézek a kertjében. Melyik fajta érdekel? Megkérdezhetem tőle. Én perui lila csemegére pályázom.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 104

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése
    Volt egy hasonlo tapasztalatom, de azt hittem, hogy valami mas jatszik közre.

Ezekutan arra lehet gondolni, hogy a bennük aramlo nedvesseg/tapcsatornak a napfegy-meleg hatasara nem vegzi ugy a munkajat, mint a szürt fegyben.

Gyerek koromban egy Bulgar kerteszetbe jartunk be a sracokkal nezelodni.
    Több növeny felett halo volt kihuzva. Kerdesünkre azt mondtak, hogy a madarak, rovarok es a napfeny ellen. Akkor az utolsot nem ertettük, mert ugy tanultuk biologiabol hogy a napfeny az jo a növenyeknek...

Minden esetre ez igy eleg erdekes es akar ertekes info is lehet egy kis/nagy csaladi gazdasag szamara!
    Tavaly ültettem pár kivit, még azt is ajánlott védeni a tűző naptól, akkor találkoztam én is először a hálóval.
    Rachel háló néven keresd.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Plafon Hozzászólás megtekintése
    Még nincs, de nyár végén veszek termelőtől magokat, ill. körülnézek a kertjében. Melyik fajta érdekel? Megkérdezhetem tőle. Én perui lila csemegére pályázom.
    Igazából, mindegyik fajta érdekel. A magyar csemege F1-gyel egyre több gondom van, nem bújik ki, csenevész lesz a locsolás ellenére is. Alternatívát keresek.
    Valahol olvastam a hopi kukoricatermesztési eljárásokról, hát enyhén szólva padlót fogtam, ki akarom próbálni.
    Már, nem a sivatagi rezervátumba való bezárásomra gondoltam...

P
    Guest

0 Not allowed!
    A fészkes, mélyre vetésre gondolsz? Szerintem érdemes vele kísérletezni. Mi is látjuk, hogy ahol burjánzik a (z alacsony) gaz, ott a növények sokkal szebbek (dinnyék, uborka, paradicsom, zeller, pasztinák, hagymák esetében figyeltük meg). Sokkal jobban bírják a kiképzést, gondolom, ennek is a részleges árnyékhoz, és a nedvesebb közeghez van köze. Tehát ha nem fészkesen veted, akkor még mindig védheted őket a nem kívánatos növényekkel. Élő növényzet alatt a csigák sem tudnak olyan óvodákat / búvóhelyeket létesíteni, mint a mulcs alatt.
    De volt olyan is, hogy a magasra hagyott gyomoknak adtunk hálát, amiért megóvták a kultúrnövényeket a jégesőtől (idén kétszer is). Nekem nem számítanak alattomos ellenségnek a gazok, mert nagyon ritka, hogy a hátrányukat érzékeltük (pl. van egy futónövény, nem tudom a nevét, de az a többi lágyszárút fojtogatja, így az egyáltalán nem kívánatos).
    A mulcs miatt több helyen hagyjuk jól megnőni, mielőtt kiszednénk, a veteményesben pedig a szükséges mennyiségű mulcs hiánya miatt meghagyjuk az alacsony gyomokat, csak zavaróbb méretüknél szedjük ki és terítjük le őket.
    A kutyapotyadákot egyébként mi is felhasználjuk, mondjuk nem vízzel hígítva. (Én origós cikkben olvastam a hopikról.)

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Igen a mélyültetésre gondoltam, már csak a klíma változása miatt is. Másrészt próbálok ősibb fajtákat meghonosítani a kertemben.
    Pár éve láttam egy angol dokumentum filmet, ahol génbankot/magbankot akartak létrehozni az ősi, ellenálló növényekből. A csicseri borsóért Kazah földre mentek. A köves, hőségtől izzó poros sivatagban, csapadék nélkül tele volt terméssel!
    A hibridekkel tele van a hócipőm.
    Mielőtt elfelejtem: tápiói sima csicsókát keresek őszre. Ha valakinek van, szóljon...