Oldala 16 of 17 ElsőElső ... 614151617 UtolsóUtolsó
Eredmény 151 to 160 of 169

Topic: Egyéb katasztrófák

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Doom

1. Te veszel személyes sértésnek ami nem illik bele a világképedbe.
    2. Bowman elég szépen leírta amit én is akartam.
    Úgy gondoltam ha egy példát a Te személyedre vetítve talán megérted, hogy nem csak egyéni felelősség van.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 137
    Given: 235

0 Not allowed!
    "Lezuhant Moszkva közelében a Szaratovszkije Avialinyii orosz légitársaság egy utasszállító repülőgépe, fedélzetén 71 emberrel. Az orosz Nyomozó Bizottság megerősítette a gép lezuhanását, és megkezdték a bűnügyi vizsgálatot a tragédia részleteinek felderítésére.

"€žA legénységnek és az utasoknak esélye sem volt" - írja az Interfax, ezzel kizárva annak az esélyét, hogy valaki talán túlélhette a katasztrófát. Más hírügynökségek arra hívják fel a figyelmet, hogy a gép az indulás után két perccel eltűnt a radarok képernyőjéről."

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 30

0 Not allowed!
    Ez azert durvan nez ki, meg az elorejelzesek.

https://index.hu/kulfold/2018/02/21/...ak_a_csapokat/]

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Pont tegnap néztem Dél-Afrikáról videót. 2003 óta mondják a kormánynak hogy készítsen valami tervet, de eddig nem nagyon foglalkoztak az egésszel.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 30

0 Not allowed!
    Mert eddig nem volt olyan sulyos a helyzet, hogy fajjon. Es a viz az egyik legrosszab, 2-3 nap es tomegesen kezdenek szomjan halni, utana jarvanyok, es meg ki tudja mi. Kivancsi vagyok mikor lesznek az elso hirek, hogy a viz miatt oltek meg valakit.
    Itt meg most tul sok a viz. Ez a 3 napos eso az olvado nagy mennyisegu hora. Mindenhol sar, beazott a garzs, meg dolgozni sem tudok amig ki nem szaritom.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Facebookozás úgy közben, még azt is lefilmezték ahogy a piros teherautó közeledett feléjük. 9 ember halt.

"Élőben közvetítette az egyik közösségi portálon a kilenc ember halálát okozó ceglédberceli balesetet a kisbusz sofőrje – közölték romániai hírforrások."

https://444.hu/2018/05/23/eloben-koz...t-a-facebookon

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 52
    Given: 80

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Facebookozás úgy közben, még azt is lefilmezték ahogy a piros teherautó közeledett feléjük. 9 ember halt.

"Élőben közvetítette az egyik közösségi portálon a kilenc ember halálát okozó ceglédberceli balesetet a kisbusz sofőrje – közölték romániai hírforrások."

https://444.hu/2018/05/23/eloben-koz...t-a-facebookon
    Nagy az Isten állatkertje - szokták mondani. Viszont minden ebben részvevő szabad akaratánál fogva csinál bármit is. Mindenki eldöntheti maga hogy mit játszik az életben.
    Elrettentő példának tökéletes.

Én ezért nem hordok magamnál mobiltelefont munka közben, mert a munkára akarok koncentrálni és nem arra hogy ne essen ki a zsebemből a telefon vagy ne törjön össze.
    Amikor bodza metszés közben elborultam a létrával, akkor is a létra egyik foka(széttört ) és egy bodza ág bánta ezt a malőrt. Megúsztam egy kis véraláfutással, a telefon(egy fontos hívást vártam) meg darabjaira esett szét, de nem esett baja végülis. Pedig csak nagyon ritkán szegem meg ezt a szabályt és viszem magammal munka közben, de még ekkor is feltűnően sokszor esik szét. Még jó hogy egy egyszerű nyomógombos Nokia cuccról van szó, ami nem is olyan nagy érték és nem törik vagy hajlik el olyan könnyen mint például egy hússzor drágább ájfón 6(vagy 7, már nem tudom pontosan, de a lényeg az hogy széria hiba volt ez a hajtogathatóság).

Vezetés közben meg felér egy öngyilkossággal a telefon használata és ez még még a kihangosítóra és headsetre is vonatkozik.
    Én még rádiót sem szeretek vezetés közben hallgatni, mert ha valami baj van a kocsival azt a hangok alapján sokszor előbb észre lehet venni.
    Meg megvan a vezetésnek jobban az a bizonyos élménye, ha hallja az ember a motor, a kerekek és a szélzaj hangját is.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 99
    Given: 5

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Pedig csak nagyon ritkán szegem meg ezt a szabályt és viszem magammal munka közben, de még ekkor is feltűnően sokszor esik szét. Még jó hogy egy egyszerű nyomógombos Nokia cuccról van szó, ami nem is olyan nagy érték és nem törik vagy hajlik el olyan könnyen mint például egy hússzor drágább ájfón 6(vagy 7, már nem tudom pontosan, de a lényeg az hogy széria hiba volt ez a hajtogathatóság).
    Nekem CAT b25 telefonon volt egy időben, viszonylag olcsó, olyan 20k körüli, szintén nyomógombos, az kifejezetten strapatelefon, én nagyon meg voltam vele elégedve. Néha a csap alatt ki kellett kefével mosni a mikrofonját, hogy hallja a hívott fél, hogy mit mondok (az én melómban a por a szűk keresztmetszet), viszont cserébe kibírja azt is, ha átmegy rajta egy traktor. Mert betettem a kerék alá, és átmentem rajta
    Egyetlen hátránya, hogy a régi gombos telefonok mércéjével mérve is kicsit vaskos meg nehéz.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 52
    Given: 80

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Nekem CAT b25 telefonon volt egy időben, viszonylag olcsó, olyan 20k körüli, szintén nyomógombos, az kifejezetten strapatelefon, én nagyon meg voltam vele elégedve. Néha a csap alatt ki kellett kefével mosni a mikrofonját, hogy hallja a hívott fél, hogy mit mondok (az én melómban a por a szűk keresztmetszet), viszont cserébe kibírja azt is, ha átmegy rajta egy traktor. Mert betettem a kerék alá, és átmentem rajta
    Egyetlen hátránya, hogy a régi gombos telefonok mércéjével mérve is kicsit vaskos meg nehéz.
    Volt egy osztálytársam, akinek a Nokia nyomógombos telefonján (úgy 8 éve már) átment egy Ikarus busz és nem lett komolyabb baja tőle. Egy helyen a műanyag burkolat megrepedt talán. A sok leejtéstől ment alapvetően tönkre a végén. A jó minőségű strapa telefonok ennél is jobbak és egy katasztrófa helyzetben vagy csak úgy a mindennapok extrém körülményei között jobban lehet rájuk számítani.

A CAT(erpillal) telefonokkal kapcsolatban nekem is jó véleményem van. Amikor megadja magát a Nokiám, akkor olyat fogok valószínűleg venni. Ilyenből még egy kis érintőkijelzős verziót is (van ilyen is belőle, tudom) elfogadnék, ha nem lenne már nyomógombos változat.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Vezetés közben meg felér egy öngyilkossággal a telefon használata és ez még még a kihangosítóra és headsetre is vonatkozik.
    Én mindig felhozom a statisztikát, hogy tavaly 40.000 halott az utakon az USA-ban, abból 2/3-ad részeg sofőrök és MOBILOZÓK miatt. Erre rávágják hogy "de az csak baleset, bárkivel előfordul".

De ha "csak baleset", akkor miért olyasmi a vád halál esetén, hogy gondatlanságból elkövetett emberölés?

Ha "csak baleset" lenne az illuminált állapotban való vezetés, akkor az RTL-es Buci se kapott volna letöltendőt.

(Na, azt hiszem ezeket az érveket is felhozom legközelebb ha a témáról vitára kerül sor.)