Oldala 3 of 19 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 190

Topic: Egyéb katasztrófák

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 198
    Given: 352

0 Not allowed!
    Mi történt?

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ...édesanyánk halála után az élettársát(aki nem az édesapánk),jó indalatból,a korára való tekintettel(bár nem bírtam ezt az embert,mert gyerekként sokat vert és megalázott és nyomást gyakorolt Anyura ,hogy pateroljon el kollégiumba)megengedtük,hogy a lakásban maradjon...hálából jól lepusztította a lakást és a minap részegen kiengedte a gázt és felrobbant a lakás...egyéb dolgot még én sem tudok...a rendőrségi eljárás folyik..még nem tudom baleset vagy szándékos volt e......zárójelben annyit,hogy édesapánk halála után hármunkat Anyu nevelt fel és fizette a lakás részleteit...mindannyian kivettük a részünket a lakás építésében...aztán jött ez a senkiházi,tönkretette mindannyiunk életét anyámat terrorban tartotta....és most tessék...ja és most ő (csak a haja pörkölődött meg) sajnáltatja magát és szeretne diszkréten elsétálni szociális bérlakásba ("mert hát idős és beteg vagyok")...na most van értelme jó embernek lenni?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Elsőre azt hittem hogy csak összedőlt egy ház, mert rossz munkát végzett egy kőműves. De akkor ettől egy sokkal bonyolultabb dologról van szó.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 45

0 Not allowed!
    Gondolom ezek után nem nagyon fog érdekelni mi lesz az emberrel. Átérzem a helyzetedet, nekem a nagyszüleim halála után örörkölt lakást rabolták le a "kedves" rokonok. Sajnálom, hogy ez történt nálatok.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ...hát köszönöm az együttérzést...még nem tudom mi lesz...ami biztos feljelentést teszek a vizsgálattól függetlenül gondatlan kár okozásáért...de itt maradt nekünk a gond,a baj a költségek....

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nem semmi... Az ember azt hinné, ilyen csak a mónika-showban van... Biztosítás volt esetleg?

Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ...hát köszönöm az együttérzést...még nem tudom mi lesz...ami biztos feljelentést teszek a vizsgálattól függetlenül gondatlan kár okozásáért...de itt maradt nekünk a gond,a baj a költségek....
    Nagyon sajnálom ami történt , igazából a gondatlan vagy szándékos közveszély okozása is megállhat ebben az esetben ,ez már mindenképp bűncselekmény vagy bűntett kategória mindenképpen kérj vizsgálatot . Egyébként a tűzvizsgáló is meg fogja tenni a feljelentést amennyiben a szándékosság gyanúja felmerül.
    Ha társasházi lakás volt vagy voltak közvetlen szomszédok akkor simán megáll a közveszély okozása azt már a bíróság dönti majd el az enyhítő ill. súlyosbító tényezők figyelembe vételével ,hogy elküldi e kényszerszabadságra az illetőt .

„259. § (1) Aki árvíz okozásával, robbanó-, sugárzó- avagy más anyag, energia vagy tűz pusztító hatásának kiváltásával közveszélyt idéz elő, vagy a közveszély elhárítását, avagy következményeinek enyhítését akadályozza, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt

a) bűnszövetségben,

b) különösen nagy, vagy ezt meghaladó vagyoni hátrányt okozva

követik el.

(3) A büntetés öt évtől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a közveszélyokozás egy vagy több ember halálát idézi elő.

(4) Aki a közveszélyokozást gondatlanságból követi el, vétség miatt három évig, különösen nagy, vagy ezt meghaladó vagyoni hátrány esetén öt évig, egy vagy több ember halála esetén két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(5) Aki közveszélyokozásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    Biztosítás volt esetleg?
    Szerintem biztos nem fizetne ilyesmire biztosító. Szándékos rongálás, lelakás az valószínűleg kizáró ok.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ...nem volt biztosítás....igazából mi 2007 óta nem is voltunk a lakásba ,a településen is csak átutazóba......minek mentünk volna?..nem volt ott már semmi,csak a szülői ház..mint örökség..ja és a haszonélvező úr,aki lecserélt minden zárat és mikor valamelyikünk mégis oda oda téved eleinte,a zárt ajtó mögül üvöltözött,hogy őt nem fogjuk ki rakni....aztán évekig hagytuk a francba az egészet....péntekig...hát én nem gondoltam,hogy ilyesmi megtörténhet......tök rendes az ember meg minden és így jár....a bosszantó,hogy hiába csukják le nem érek vele semmit...nincs semmije,elivott mindent már...csak a mi lakásunk amit neki adott a törvény használatra....minket meg kizárt..most meg megy a rinya hová menjen.....persze felelősségvállalás nuku,csak önsajnálat....

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    .....most meg megy a rinya hová menjen.....persze felelősségvállalás nuku,csak önsajnálat....
    Elvonóra?

Mod: na én pont az ilyenek miatt nem iszok... Könnyű elveszíteni az önuralmat, és átlépni bármilyen határon.
    Láttam hogy teszi tönkre két család életét. Szóval tudom milyen, leszámítva a ház részét. Sajnálom, hogy így alakult.
    Last edited by Amatorpe; 05-19-2014 at 02:44 PM.