Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 36

Topic: Egyéb (nem élelmiszer) növény termesztése

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Az élesztő gombák (nagy faj, sokféle van!) a levegőben is jelen vannak. Egyes növényeken meg nagyon gazdagon. A közönséges komló ilyen. Nem csak ipari növényként termesztik, szinte minden ligetes erdőben jelen van, csak gyomnak nézik! Elő a Kis növény határozót!
    Komlo_Humulus_lupulus11.jpg

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    imi, nemrég olvastam, hogy ez a kaktusz a világ legcsípősebb növénye:
    http://index.hu/tudomany/til/2014/11...iposebb_etele/
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ...ástam a kertet,nem most régebben,ősszel..lusta voltam kihúzkodni a gyomnövényeket,rohadt paradicsomot stb..beástam mindent...egy darab tavasszal parlagon maradt,mert a gyerekek medencét akartak......minden kinőtt vetés nélkül..kamilla,csalán,pipacs,koktélparadicsom,pap rika...persze a gaz is....
    Magkeverékek?
    Mástól is hallottam, hogy kinőttek maguktól a paradicsomok.
    Én hallottam olyan magkeverékről is, ami 70%-ban talajjavító növényekből, 30%-ban haszonnövény magokból áll, ezzel "gyepszerűen" levetik a területet, utána csak be kell takarítani.
    http://www.thefarmingpodcast.com/sto...e-seed-mix-0.9
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt a magkeveréket jó lenne házilag összerakni, esetleg még beletenni ezt-azt.
    Azt hiszem nyitottam már erről egy topicot.
    Nagy Zoltán

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    Magkeverékek?
    Mástól is hallottam, hogy kinőttek maguktól a paradicsomok.
    Én hallottam olyan magkeverékről is, ami 70%-ban talajjavító növényekből, 30%-ban haszonnövény magokból áll, ezzel "gyepszerűen" levetik a területet, utána csak be kell takarítani.
    http://www.thefarmingpodcast.com/sto...e-seed-mix-0.9
    Első munkahelyem volt a városi szennyvíztelep üzemeltetője! A szennyvíz iszapot préselték, szalmával keverték, komposztálták és végül ment trágyaként a földekre. Protekcióval vitettem haza egy-két autónyi nyers iszapot, gondolván majd feljavítom vele a gyenge kertemet! Tavasszal annyi gaz és paradicsom nőtt benne, hogy nem tudtam használni a kertet. A komposztálás fontos, a csírátlanítás miatt!

0 Not allowed!

Len, kender

Szívesen olvasnék a len és a kender termesztéséről, mivel hosszú távon kell a szövetáru, nem csak rongyokban és bőrökben fogunk járni.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Treff király Hozzászólás megtekintése
    Szívesen olvasnék a len és a kender termesztéséről, mivel hosszú távon kell a szövetáru, nem csak rongyokban és bőrökben fogunk járni.
    Ebben olvastam róla, ha jól emlékszem... http://bookline.hu/product/home!exec...venytermesztes
    Ha érdekel, akkor írj privátban és elküldöm a könyvet pdf-ben.
    (Ebben a növénytermesztés van benne, nem pedig a ruhakészítés!)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 130
    Given: 6

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Treff király Hozzászólás megtekintése
    A len meg a kender nagyon jól érzi magát gyomnövényként is bárhol az országban, úgyhogy nem a termesztés a nagy kunszt (beteszed a magot a földbe, aztán nő), hanem a feldolgozás

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Arra lettünk figyelmesek asszonnyal, hogy a vérehulló fecskefű nem ontja a nedvet, máskor ha kell ha nem folyt.-most is kellett volna a leve ápolásra
    A pitypang ugyan ez. Gyanítom ez a fasza időjárás, mármint szárazság.-salátához ettük a levelét úgy tűnt fel.
    Majd a természetbe is megnézem, ezek a ketben voltak.
    Másfelé milyen?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 105

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    Arra lettünk figyelmesek asszonnyal, hogy a vérehulló fecskefű nem ontja a nedvet, máskor ha kell ha nem folyt.-most is kellett volna a leve ápolásra
    A pitypang ugyan ez. Gyanítom ez a fasza időjárás, mármint szárazság.-salátához ettük a levelét úgy tűnt fel.
    Majd a természetbe is megnézem, ezek a ketben voltak.
    Másfelé milyen?
    Nálunk százszámra nőnek a vérehulló fecskefüvek (a blogomon van róla kép a tegnapi bejegyzésben).
    Eddig nem vettem észre hogy nem folyik belőle egyáltalán a nedv.
    Van olyan amikor kevesebb jön belőle, ami talán száraz idő után és teliholdkor jellemző.

Megnéztem. Folyik mint a patak a sárga nedve. Ráadásul egy félárnyékos helyen vannak a barackfa alatt.

Talán a talaj fajtája okozhatja ezt az ingadozást.
    Illetve a szárazság (Hol nem volt elég eső Magyarországon mostanában?) Nálunk kb. 100 mm leesett egy hónap alatt.

Ahogy néztem a radart, az egész országon végigvonult pár esőt hozó hidegfront mostanában.
    Last edited by mmilan21; 05-10-2016 at 06:22 AM.

A topic keresőszavai: