Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 19 of 19

Topic: Sms értesítés atom katasztrófa esetén

Vén szar vagyok. Gyerekkoromban még nem volt sms meg egyéb szarok. De vicc az volt!
    Mit kell tenni ha látjuk az atomvillanást?
    Lepedőt a fejre teríteni és kúszni a temető felé...

Idézet Eredeti hozzászóló Daniui Hozzászólás megtekintése
    Én mondjuk örülnék ha kapnék sms-t, ki tudja lehet hogy túrázok vagy valami aztán lövésem sincs hogy mi történik a világban. Ilyen esetben szerintem minden lehetséges eszközt be kell vetni, maximalizálni kell az esélyeket még ha nem is sok van.
    A gond ezzel az, hogy a használható, valamire való sms sokkal hosszabb lenne, mint pl. Szlovákia komplett történelme. Egyébként csak riogatna és lehet, hogy társadalom szerte több bajt okozna, mint hasznot. Hogy példaként említsem, 1986-ban sok terhes nőtől vetették el az egyébiránt kívánatos gyereket azért, mert az orvosaik úgy gondolták, a megszületendő gyerek nem lehet egészséges a csernobili katasztrófa miatt. Holott Magyarországon pontosan ugyanakkora egészségkárosító hatása volt az onnan jött sugárzásnak, ill. radioaktív anyagoknak, mint amennyit egy tüdőszűrés, vagy 2 fogászati röntgenkép elkészítése okoz.

Atom támadás után már ne várd az smst! EMI miatt úgysem működik a mobil.

Hasznos? okostelefon aplikáció az OKFtől..remélem igényes és tényleg működik..még nem töltöttem le..valaki?
    http://www.katasztrofavedelem.hu/ind...ztato_rendszer

"Meghaltál!
    A # megnyomásával a játék újraindul."
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Idézet Eredeti hozzászóló Vasember Hozzászólás megtekintése
    "Meghaltál!
    A # megnyomásával a játék újraindul."
    De csak speciális vegyi fertőzés esetén, február 29-én, ha előre befizetted a teljes magyar államadósságot, az aktuális vezérpárt frontembere voltál, és akkor is csak zombi módban. Hiába na, ilyen szűk költségvetésből csak a béta demó módra fussa...

Belügyminisztérium: Segítünk! Ha eltömődött atomporszűrője, üljön át egy másik ólommal bélelt tankba.

Szerintem nem hülyeség, csomó ember lehet akihez nem jut el az info, hiába járja a katasztrófavédelem az utcákat. Pl: elszigetelt tanyán/helyen élők (pl. hétvégén a fórumozók egy része épp a BOL-jában van, ahol nincs net), külföldiek akik nem beszélnek magyarul, de van magyar számuk, legalább Google-ban le tudják fordítani nagyjából a szöveget (nem ártana ellenőrizni mielőtt kiküldik, hogy vajon mire fordítja a google esetleg angol verziót is mellé biggyeszteni) hallássérültek, akik lehet hogy hallják, hogy bemondanak valamit, de azt nem értik, hogy mit aztán ott vannak még olyanok, akik esetleg hangszigetelt helyen dolgoznak, pl. egy stúdióban. Több info is megosztható, ha elhalad melletted egy katasztrófavédelmi hangosbemondó, nem biztos, hogy érted a szöveg végét is, mert lehet addigra már 2 utcával arrébb jár. Meg persze mindenki aki épp az autópályán, esetleg a semmi közepén utazik. Amúgy Pakson van vmi szirénarendszer, néha szoktak gyakorlatozni.

Még az lenne a kérdésem hogy mit csinál egy katasztrófavédő prepper SHTF esetén? Vagy ez a kettő kizárja egymást? Szóval elméletileg megesküdött, hogy segít az embereknek menekülni, és akkor ő nem léphet le egyből. Ilyen esetben megszegi a szerződését és rohan menekíteni a családot, vagy esetleg az egész családnak van nélküle is menekülési terve és mikor megtett a katasztrófavédő minden tőle telhetőt, lelép a már menthetetlen helyzetből és csatlakozik később a megbeszélt helyen a családhoz? Ez a kérdés mindenféle egyéb segítő munkára is vonatkozik, pl. kórházban az intenzíven ápoló aki nélkül max. 2-3 órája van a betegeknek hátra, tehát ha lelép az halálos ítélet? Óvónéni aki épp a gyerekekkel van otthagy magára egy kiscsoportot? Börtönőr otthagyja bezárva a rabokat, akik kínok között halnak meg pár napon belül, ha nem tudnak menekülni? Akinek kisgyereke vagy beteg családtagja van, és napközben másra bízza őket, az mit szól ha adott esetben az őket ellátó személy is prepper?
    Mind azt tervezzük, hogy egyből lelépünk/hazamegyünk stb..., de szerintem itt a legtöbb fórumozónak olyan munkája van, hogy nem veszélyeztetne ezzel másokat.