Oldala 2 of 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 64

Topic: Erdő-mező veszélyei

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    11
    147 tetsziket kapott 95.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Borz Hozzászólás megtekintése
    Bakonyban könnyű szembetalálni magad egy jó nagy vaddisznóval ) legalábbis így írta valamikor régen Molnár Gábor, Barátom a vadon című könyvében...
    az lehet, de ez nem szokott problémát okozni.

M-torolt_forumozo
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló dínó Hozzászólás megtekintése
    de ez nem szokott problémát okozni.
    A disznónak?

3. The Following 2 Users Say Thank You to M-torolt_forumozo For This Useful Post:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Pár éve télen, a kertembe jött be egy 7-8 tagú konda. Megtetszett nekik a komposztáló. Éppen nem volt nagy kutyám, előtte halt meg szegény, csak a kicsi volt otthon. Az érdekes ugatására figyelltem fel benntről és arra, hogy nem megy el a ház mellől. Gondoltam, tolvaj, így a fokost kaptam le a falról. Kinnt már láttam, hogy disznók, üvöltve és a fokost lóbálva megkergettem őket. Úgy húzták a csíkot, hogy két helyen átszakították a kerítésemet.

5. The Following 4 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    528
    722 tetsziket kapott 419.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Pár éve télen, a kertembe jött be egy 7-8 tagú konda. Megtetszett nekik a komposztáló. Éppen nem volt nagy kutyám, előtte halt meg szegény, csak a kicsi volt otthon. Az érdekes ugatására figyelltem fel benntről és arra, hogy nem megy el a ház mellől. Gondoltam, tolvaj, így a fokost kaptam le a falról. Kinnt már láttam, hogy disznók, üvöltve és a fokost lóbálva megkergettem őket. Úgy húzták a csíkot, hogy két helyen átszakították a kerítésemet.
    A konda nem okoz gondot. Egyszer egy vízmosásban jött szembe egy megriasztott konda, mely akár 100 egyedet is számlálhatott. Nem tudom mennyit, de nagyon soknak tűnt. Gondoltam, itt a vég, mert fizikailag képtelenség lesz kikerülni egymást. Végülis semmi nem történt, mert fizikailag sokkal ügyesebben tértek ki ők, mint én. A vízmosásban felállított sátram oldala csupa sár és törek lett, de még abban sem tettek semmi kárt. A kondából valamilyen okból kiűzött egyedek lehetnek veszélyesek. Bár én is azt gondolom, hogy a vaddisznó csak úgy magától legfeljebb nagyon ritka esetben támadja meg az embert. Talán akkor teszi, ha valami baja van, a malacait félti, vagy sarokbaszorítva érzi magát.

7. The Following 2 Users Say Thank You to Zacskóbicska For This Useful Post:

Doom
    Guest
    ..itt a nyár,a kánikula a nyakunkon...van a Földnek olyan pontja ahol napi 15 liter ivóvíz is éppen hogy elég....http://www.youtube.com/watch?v=0-4XLY4aylQ

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,211 tetsziket kapott 790.topicban
    Nappal a tűző nap, este meg rengeteg szúnyog miatt rossz kint dolgozni.
    Van valakinek bevált, házi készítésű kence receptje csípés megelőzésére és csípés kezelésére?

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,211 tetsziket kapott 790.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Nappal a tűző nap, este meg rengeteg szúnyog miatt rossz kint dolgozni.
    Van valakinek bevált, házi készítésű kence receptje csípés megelőzésére és csípés kezelésére?
    Közben találtam itt is pár hasznos tanácsot, de jöhetnek még tippek.
    Elsősorban bevált praktikák érdekelnének, mert sok neten talált dolog jól hangzik, de nem működik.

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    194
    241 tetsziket kapott 149.topicban
    A csípés kezelésére már említettem máshol, az utifüvet, egyszeri kezelés elegendő.
    Valahogy kinyered a nedvit és bekened, én jobb híjján széttépem majd azzal vakarom meg.

A megelőzésére majd kipróbálok valamit, hogy kimenés előtt megeszek1-2 gerezd fokhagymát, ill annyit hogy beinduljon az izzadás.
    Last edited by BragBOL; 06-09-2014 at 01:13 PM.
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

12. A következő fórumozóknak tetszett BragBOL hozzászólása:

P
    Guest
    Én csak azt tudom írni, ami nem vált be eddig: citronella, citromfű, levendula, bazsalikom, vetiver, boróka, cédrus. Ezek közül többet kínomban már töményen csepegtettem végig a bőrömön, majd azonnal mentem is ki a szúnyoginváziós udvarra - és még így is kenni lehetett volna őket a permetezett felületeken is.
    Van most egy parfümdeónak használt házi illóolajkeverékem, az elmúlt este végigfújtam ott, ahol nem volt kedvem takaró alatt aszalódni, és reggelre nem volt több csípésem, mint este, de a hatására még nem vennék mérget. (Ráadásul asszem, van benne pár fényérzékenyítő olaj is, ezért csak esti lekezelésre való vagy sűrű erdőbe.)

14. A következő fórumozóknak tetszett P hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    747
    234 tetsziket kapott 153.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Az emberek közül sokan tudják, a háborítatlan természeti környezet, az erdő, mező azok a helyek, ahol a legkevésbé érheti veszélyes támadás az embert, itt sokkal inkább a csend, a nyugalom és a biztonság a jellemző. Ennek ellenére a természetben barangolásnak is meg vannak a maga szabályai, amit követnünk kell, ha valóban biztonságban akarjuk tudni magunkat. (Csak egy példaként, ahol sok a csiga, ott nagy valószínűséggel sok lesz a kullancs is, de egyéb paraziták gyakorisága is nőhet...) Ritkán fordul elő, de kétségtelen tény, vadállatok is megtámadhatnak bennünket. Én pl. 2 napja éltem át életem első (és remélem, utolsó) szarvasbika támadását. Valójában ez inspirál arra, hogy nyissam meg ezt a topikot az ide vonatkozó hasznos tapasztalatcserére.

Tekintettel arra, hogy éppen szarvasbőgési idény van és ez még néhány hétig elhúzódhat, most aktuális a szarvasokkal foglalkozni. Ilyenkor a szarvasbikák a gyakori szaporodási kedvükhöz megnövekedett nemi hormontartalommal bírnak, ami a viselkedésüket több tekintetben is megváltoztatja. Ezek a változások legfőképpen a következők: territóriumot véd, háremre igyekszik szert tenni, figyelmetlen, az érzékszervei eltompulnak, nem táplálkozik, testhőmérséklete (áll.) jelentősen megnő. Számunkra ezekből az a lényeges, hogy összefuthatunk vele úgy, hogy hirtelen előbukkan a "semmiből" és nem szalad el, ahogyan máskor szokott. Mereven néz és nem mozdul. (Ez gyakori.) Ilyenkor lassú mozdulatokkal el kell hátrálni. Rosszabb a helyzet, amikor előtűnik, hirtelen lehajtja a fejét, ezzel az agancsát mintegy támadó állásba helyezi, majd nekünk ront. Esetemben ez kb. 40-50 méter távolságban történt meg. Annyira gyors, hogy szinte semmire sincs idő. Én kb. hármat tudtam tapsolni (egy erdész ismerősöm évekkel ezelőtti tanácsát megjegyeztem). Erre az ingerre a bika ha rövid időre is, de észhez tért. Előttem kb. 4-5 m távolságban hirtelen jobbra fordult, közben felemelte a fejét, majd becsörtetett a fák közé. A módszer tehát tesztelt és hatékony, ajánlom mindenkinek. Azért az esetből néhány tapasztalat adódik:
    1. Figyeljük a nyomokat, amerre haladunk, így nem ér bennünket váratlanul a helyzet. (Engem sem ért úgy, tudtam, hogy a közelben lehet.)
    2. Lehetőleg csapjunk zajt. (Én csendben voltam, mert meg akartam figyelni.)
    3. Ne korlátozzuk le a hallóképességünket semmivel (fülhallgató, stb.), mert ha oldalról, vagy hátulról jön és nem vesszük észre, annak akár végzetes következménye lehet.
    4. Ne akarjunk elszaladni, vagy fára mászni, mert arra tutira semmi lehetőségünk sem lesz. Ugyanúgy, mint a vaddisznó esetében sem, bár ott hasznos lehet a futás, de ez egy másik történet lehet majd...
    Nekem a fő hobbim 6.éve a vadfotózás és nekem is volt 1 esetem 2010 ben. Takarásban voltam terepszínű esőruhában, egy terjedelmes és mély tócsában álltam épp. Nekem is bevált a taps. Viszont többször voltam már "köztük" és ha nyugodtan vagyol a fa tövében semmi gond nem lesz.
    Én veszélynek csak a vadászatot nevezném, lásd bőgéskor vagy disznóhajtás, ami még rosszabb na meg a kullancsok.
    Esetleg rapsicba futsz bele akkor megint k...va gáz van, mert azok nem szaroznak ha úgy van. Ja, kóbor kutya, vadász barátomat már kergették fel fára.
    Talán nem hagytam ki semmit.
    Ha kint vagyok, legtöbbször kocsival megyek a területen és csak akkor gyalogolok ha bemegyek a sűrűbe cserkelni. Akkor is halkan megmeg állva fülelve, mert ki tudja.
    Baszogató vadászok, őrök nem vészesek, ha nem járunk nagyon tilosban.

16. A következő fórumozóknak tetszett LSVF hozzászólása: