Oldala 3 of 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 64

Topic: Erdő-mező veszélyei

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Egyetértek, én is a stüszi vadászoktól tartok a legjobban, ezért vadász idényben láthatósági mellénnyel megyek még gombászni is. Hihetetlen dolgokra képesek. A mai napig sem értem pl., mi járhatott a fejében annak a f@sznak, aki átlőtte a tetőmet. A kúpcserép alatt 1 m-rel van a bemeneti nyílás. Fácánra lőtt golyóssal? Vagy a Holdat akarta eltalálni? Mertugye a magaslesről lefelé kell lőni a négylábú vadakra Mindenesetre kitűztem az üzenetemet a közeli lesekre, mely szerint ha rám és a házamra mernek lőni, akkor pontosan célozzanak nekem, mert különben háború lesz. A háború akkor kezdődik, amikor az ellenség visszalő...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Az kemény hallod!!!
    Még jó hogy nem voltatok kint, mert ennyi erővel vki a családodból kapja vagy épp te!!
    Nálam a vadász a hivatásos, a többi aki csak 7végén jár ki és bróker vagy ács az "stüszi", sok nem is tud célozni, csak menő puskatokkal beszállni a kocsiba az ucccán.....
    Amúgy 80%-a beképzelt mint állat.
    Felénk az egyik területen kint van az őszi/téli miheztartásvégett ítás, pl 9:00-15:00 között lehetel kint. Ezen túl bünti.
    "Betertjuk" mert ki tudja.
    Amúgy jogos lenne a visszalövés!!!!
    Mert sunnyogni azt kurvára tudnak ha ilyen a helyzet. "Szarnak kárnak nincs gazdája"
    Légy óvatos.

Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ez a medve ügy sajnos előbb-utóbb eszkalálódni fog. Túlságosan elszaporodtak a vaddisznók...Az elkényelmesedett vadászok a sűrű bozótosokban nem vadásznak, mert ugye onnan akár kilómétereket kell cipelni a lelőtt vadat. A tüskés, járhatatlan bozótos is országszerte szaporodóban van. Ez terülj-asztal szükségszerűen a vaddisznó természetes ellenségeinek megjelenését vonja maga után.

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Hogyan úszd meg a medvével találkozást (csak az idióták szerint kell futni):
    http://hegyekvandora.hu/%C3%81llati-rovat---Macitan.php

Akkor ez a fickó elég nagy idióta volt.
    https://www.youtube.com/watch?v=H-KTIKZxac0

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 128
    Given: 6

0 Not allowed!
    Balf.szok gyülekezete:

http://index.hu/kulfold/2014/09/15/n...at_a_tehennek/

"agyontapostak egy 45 éves német nőt, aki a Stubai-völgyben túrázott a kutyájával, és keresztülvágott egy körülkerített havasi legelőn"

Mert az a kerítés bizony dísznek van.

A "tehéntámadást" elég egyszerű kivédeni. Ugyanis bár agresszív, elég félős tud lenni. Azaz ha az ember karlengetve, kiabálva megindul felé, simán elszalad (csak a tehén, a bika nem, szürkemarhából, bivalyból pedig egyik sem, de ez utóbbiakat nagyon ritkán tartják könnyen megközelíthető helyen). Ha van kéznél bot vagy erősebb faág, az orrára kell csapni, ugyanis az a legérzékenyebb pontja, egyből visszavonulót fúj.

Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Matt Hozzászólás megtekintése
    Akkor ez a fickó elég nagy idióta volt.
    https://www.youtube.com/watch?v=H-KTIKZxac0
    Mi volt az egyszeri turusta utolsó kérdése?

"-Te mindig bundában szeded a málnát?"

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Balf.szok gyülekezete:

http://index.hu/kulfold/2014/09/15/n...at_a_tehennek/

"agyontapostak egy 45 éves német nőt, aki a Stubai-völgyben túrázott a kutyájával, és keresztülvágott egy körülkerített havasi legelőn"

Mert az a kerítés bizony dísznek van.

A "tehéntámadást" elég egyszerű kivédeni. Ugyanis bár agresszív, elég félős tud lenni. Azaz ha az ember karlengetve, kiabálva megindul felé, simán elszalad (csak a tehén, a bika nem, szürkemarhából, bivalyból pedig egyik sem, de ez utóbbiakat nagyon ritkán tartják könnyen megközelíthető helyen). Ha van kéznél bot vagy erősebb faág, az orrára kell csapni, ugyanis az a legérzékenyebb pontja, egyből visszavonulót fúj.
    Egyszer belegyalogoltunk öcsémmel egy szürkemarha gulyába az erdőben. Felénk ott is legeltetnek, persze volt mező is a szélén.
    Na csávók, győztük őket kikerülni. Nem mondom hogy nem voltunk beszarva. De maga a kommandózás lápon dzsumpin keresztül hogy kikerüljük,
    azért már megérte. A terelőkutyáktól majdnem jobban fostam. Nem akartunk laposak lenni így csak sunnyogva osontunk. Bazinagy egy ilyen állat, ráadásul volt vagy 20 borjú is velük.

Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Én mostanában ha ráérek ilyen túrabotokat csinálok , mogyorófából, két réteg csónaklakkal lekenve . Nem egy kézműves remekmű de miután magamnak csináltam egyet az összes vendégnek aki megfordult nálam kellett . ) Felénk elég nagy divat az erdőben, hegyekben túrázás , és sokaknak biztonságérzetet ad egy jó masszív túrabot . Kutyasétáltatáshoz vagy kóbor pitbullok ellen is de betörő üdvözléséhez is megfelelő alkalmatosság Az egyiket úgy csináltam meg ,hogy 2.5 m hegymászókötél fel van tekerve a nyelére ami adott esetben jól jöhet , bármire )

IMG_2861 (Másolás).jpg
    IMG_2863 (Másolás).jpg
    IMG_2868 (Másolás).jpg
    IMG_2870 (Másolás).jpg
    IMG_2872 (Másolás).jpg

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 1

0 Not allowed!
    Nekem is van egy mogyoróból. Nyolc deka az egész. Már fényképet is tettem fel róla. A tieidnek a testvére!

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2014
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Pont ma olvastam egy nagyon jó cikket a túrabotokról. Többek között, hogy az átmérője min. 3 cm legyen és legalább csípő magasságig érjen.