Oldala 9 of 9 ElsőElső ... 789
Eredmény 81 to 89 of 89

Topic: Prepper és túlélő cikkek vegyesen

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,344
    4,659 tetsziket kapott 3,124.topicban
    Blog Entries
    4
    Én is arra gondoltam. Végül is nem tudom hogy van-e másik félnyitott prepper fórum és van-e 900 tagja, de szerintem mi egyedül vagyunk ezzel, szóval fura hogy pont ez a fórum lett kifelejtve.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    188
    459 tetsziket kapott 303.topicban
    Az eszetekbe sem jutott, hogy ez egy burkolt fizetett reklám "riportként" beállítva?

Mmilan, most miattatok a cb-ket nézegetem, talán jobb alternatíva mint a pmr.

3. The Following 3 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post:

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,436
    800 tetsziket kapott 519.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Az eszetekbe sem jutott, hogy ez egy burkolt fizetett reklám "riportként" beállítva?
    Azért is írtam, hogy jó kis reklám.

Szerintem nem megy az üzlet nekik eléggé, így kellett a sajtóban való szereplés.

Ha valaki beírja a keresőbe hogy "magyar prepper", akkor ide lyukad ki először.

5. The Following 2 Users Say Thank You to mmilan21 For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,344
    4,659 tetsziket kapott 3,124.topicban
    Blog Entries
    4
    Kézikönyvvel készülnek a litvánok egy esetleges orosz megszállás ellen

Kézikönyv segítségével faragna ellenállókat a litván állampolgárokból a helyi védelmi minisztérium egy esetleges orosz megszállás esetén – írta honlapján az RT orosz állami televízió.

Fontos, hogy a civilek megpróbáljanak ellenállni, ami megnehezíti az agresszornak, hogy kényelmesen berendezkedjen az adott országban
    – hívta fel a figyelmet a 75 oldalas kiadvány, amelyből eddig 30 ezer példányt nyomtattak.

A kézikönyv az orosz okkupáció teljes folyamatát részletezi: a média finom irányításától az oroszokkal rokonszenvező népesség mozgósításán és a hibrid hadviselésen át a totális megszállásig. A könyvecske még a litván és az orosz hadseregben használt harckocsik és fegyverek típusait, illetve azok használatát is ismereti az állampolgárokkal.

A kiadvány partizánokat faragna az állampolgárokból arra az esetre, ha a hagyományos litván haderő már csődöt mondott. A kézkönyv tájékoztat arról, hogyan öltözik egy partizán a hideg télben, hogyan állapítja meg az időt a nap állásából, és hogyan készíthet áramforrást az otthonában fellelhető dolgokból. A litvánok azt is megtudhatják, hogy a védelmi minisztérium szerint egyebek mellett a nedves törlőkendőre és a gumióvszerre is szükség lehet az erdőben való bujkálás során.

Bár az oktatókönyv egy ideig szórakoztató a maga komolyságával, amellyel egy valószínűtlen háborúra készül, végigolvasása depresszióhoz vezethet
    – írta weboldalán az RT.

A Krím-félsziget 2014-es orosz bekebelezése óta ez már a harmadik hasonló jellegű litván brosúra.

Juozas Olekas litván védelmi miniszter szerint az útmutatóval nemcsak a közel 3 milliós litván lakosságnak akarnak segíteni, de azt is meg akarják mutatni, hogy “bárki, aki erőszakkal átlépi a határunkat, ellenállásra számíthat” – tette hozzá az RT honlapja, nem mulasztva el megjegyezni, hogy a Rand Corporation amerikai kutatóintézet szerint Oroszországnak nem kellene több 60 óránál ahhoz, hogy legyűrje a három balti államot.

Litvánia, Lettország és Észtország 2004-ben csatlakozott a NATO-hoz, amely idén a balti államok fokozott kérésére úgy döntött, hogy az orosz fenyegetés miatt megerősíti katonai jelenlétét keleti határvidékén.

Litvániában mintegy 160 ezer fős orosz kisebbség él. Ugyanakkor a balti államnak csupán a Moszkva szövetségesének számító Fehéroroszországgal, illetve az orosz területnek számító kalinyingrádi régióval van közös határa, magával Oroszországgal nincs.

(MTI)

http://hirek24.hu/?req=894031

7. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    188
    587 tetsziket kapott 339.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Azért is írtam, hogy jó kis reklám.

Szerintem nem megy az üzlet nekik eléggé, így kellett a sajtóban való szereplés.

Ha valaki beírja a keresőbe hogy "magyar prepper", akkor ide lyukad ki először.
    raneztem en is erre a mafelsz oldalra, 2014 ota szinte semmi frissites es maga az oldal is olyan felbehagyottnak tunik, szerintem mar nem is uzemel.
    valkit be kene iratni kozejuk tagnak innen a forumrol ha ha

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    A MAFELSZ-szel való kapcsolatunk egyszer már zátonyra futott....
    Volt egy rövid, de heves flört a két közösség között. Emlékeztek még MAFELSZ felhasználóra?
    Biztos tárt karokkal várnának bárkit is közülünk.

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    188
    587 tetsziket kapott 339.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    A MAFELSZ-szel való kapcsolatunk egyszer már zátonyra futott....
    Volt egy rövid, de heves flört a két közösség között. Emlékeztek még MAFELSZ felhasználóra?
    Biztos tárt karokkal várnának bárkit is közülünk.
    az meg azelott tortent, hogy en idetevedtem volna igy engem nem ismernek meg majd en beepulok ha ha

11. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    118
    139 tetsziket kapott 101.topicban

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA