Oldala 3 of 9 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 88

Topic: Prepper és túlélő cikkek vegyesen

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    911
    550 tetsziket kapott 324.topicban
    Na igen, és ha mégis arra téved valami bűnöző, akkor ásó is akad...
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,171
    4,546 tetsziket kapott 3,048.topicban
    Blog Entries
    4
    Amúgy elég rossz a cikk. -23 fokot ír, de az a fok nem celsius, hanem farenheit. Ráadásul az eredeti cikkben is el van írva, mert nem -23, hanem 23 farenheit. Nem mindegy hogy a tél átlagosan -5 celsius fok, vagy -30 celsius fok.

Az eredeti cikk írója jól lehúzza a helyet, ezért kap is kritikát a cikk alatt. Igazából szerintem semmi rossz nincs abban, ha az emberek elvonulnak. Ha valaki meg a nagyvárosi rohanást szereti, az meg éljen ott.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,171
    Blog Entries
    4
    A hét műtárgya: a túlélés szerszámai

http://furdancs.postr.hu/a-tuleles-szerszamai

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    Érdekes cikk és érdekes lehet a könyv is, de nekem a német végképp kínai.
    nekem nem jó kis oldal

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Akkor ha kérhetnénk, készítenél egy 5-7 oldalas recenziót belőle magyar nyelven?

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    229
    456 tetsziket kapott 269.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A hét műtárgya: a túlélés szerszámai

http://furdancs.postr.hu/a-tuleles-szerszamai
    http://www.themag.it/inspiration/201...ssentials.html

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Elnézést WesBamtól, hogy itt válaszolok a hozzászólására, de nem akarom szétoffolni a másik topikot. A téma pedig inkább ide illik.

Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Elolvasva a topicot és a hosszabb verziós "riportot" is amit Morpheus linkelt és azért az a véleményem, hogy az sem festi teljesen a valóságot akár igaz akár csak kitalált történet nem beszélve arról, hogy a nyilatkozó saját maga is bevallja, hogy alapvetően ő az elit rétegből származik ahol ugye vannak felesleges tartalékok és lehetőségek betárazásra, ellenben sokszor arra tér ki mennyire nincs semmije sem. Ez számomra furcsa, mert ugye betárazott pl. francia rúzsból de egy aggregátort nem vett magának csak úgy, vagy mikor már kellett volna...furcsa dolgok vannak benne.
    Nem tisztem megvédeni a szerzőt, nem is célom. De pár kiigazítást tennék a hozzászólásodhoz. Lehet, hogy én értelmeztem félre a leírtakat, de nem találtam jelét annak, hogy az elitből származott volna. Annyit írt, hogy az átlag feletti szinten él a válság után. Ami a végzettségének és a munkájának köszönhető. De ő maga sem engedheti meg a színházat, mozit, éttermet. Ezt nem nevezném elitnek.
    A rúzst sem tárazta be. Csak egy példa volt a kenőpénz működésére. Hogy egy hivatalnok milyen kevéssel megkenhető. És mellette példa az áremelkedésre és az áruhiányra. Egy 5 dolláros rúzs hirtelen 20 dollárba kerül, de úgy már nem fogy, ezért importálni se fogják. Ezért még jobban felértékelődik. Külön kihangsúlyozta a kedvesség erejét az elidegenedett társadalomban.

Miért nem vette meg az aggregátort mikor még lehetett? Mert nem gondolta, hogy szüksége lesz rá. Utána meg már megfizethetetlen volt, illetve alkalmazkodott az áramhiányos időkhöz.
    Nem tudom, de akikkel eddig beszéltem az írásról, azokat az eszközök, a technikák és a fegyverek ragadták meg. Pedig szerintem a legfontosabb a piramisok leírása volt. A megváltozó, átalakuló társadalom felismeréséé. Az idei év második felében egyre több cikk jelenik meg a hazai sajtóban növekvő szegénységről, a középosztály lecsúszásáról. Mellette jönnek a hírek a luxusvillákról, táskákról, ruhákról, órákról. Az elit egyre inkább elszakad a "néptől", jobban szemet szúr a fényűzés. Pedig az eddig is megvolt, csak más is megengedhette magának. Az látszik, hogy a gazdag egyre gazdagabb, a szegény egyre szegényebb és nincs köztes réteg. Nincs cél a szegények előtt, hogy van hova feljutniuk. A gazdagság elérhetetlen lett a számukra.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,171
    Blog Entries
    4
    Jól megkaptuk... írtam egy hozzászólást, de ki tudja hogy engedélyezve lesz-e. Jelenleg moderációra vár. De ide is ideteszem, biztos ami biztos.

http://www.antalffy-tibor.hu/?p=15974

Egyáltalán nem értetted meg hogy miről szól az egész. Nem vizionálásról vagy várakozásról van szó, hanem arról hogy bármikor bármi megtörténhet. 2 éve ki gondolt volna arra, hogy Ukrajnával ez fog történni? New York-ban nem gondoltak arra néhány éve, hogy a hurrikán egészen felmegy hozzájuk is, aztán üresek voltak a boltok, még vizet se lehetett kapni napokon át, nem hogy üzemanyagot. Tornádók, viharok, áramszünetek is vannak, elzárhat egy települést a hó, vagy a hóban elakadhat a jármű. Nem beszélve az egyszerűbb dolgokról, mint például hogy valaki lebetegszik vagy amiatt veszíti el a munkahelyét hónapokra. Olyankor nagyon jól jöhet a tartalék.

A prepperkedés szó Amerikából ered, de a felkészülés és az előrelátás azok magyar szavak. A nagy öregek elmondhatják hogy a tanyájukon volt ásott kút, hogy mindig volt a kamrájukban fél évre elegendő füstölt hús. Az idős vidéki embereknél ez volt a szokás, gondoltak a jövőre. Az csak a városiaknál divat, hogy bevásárolnak 2-3 napra aztán ha néhány napnál tovább tartó baj van, akkor széttárják a kezüket.

A vetőmag érdekes dolog, de nem mindenki abban gondolkozik. Az önellátás és a prepperkedés nem ugyanaz. Beletartozhat az is, de nem feltétlenül.

"Mi a helyzet például a cukorbetegséggel, erre fel vannak a prepperek készülve ?"

Az egy betegség. Talán inzulingyártást kellene a preppereknek tanulniuk? Ez azért elég szélsőséges gondolat. Agyműtétekre sincs felkészülve egy prepper, de ezek szerint arra is kellene? Vagy ez vicc volt?

"hova fognak menni inzulinért a túlélők"

Régen hová mentek? Régen nem voltak betegségek, csak most? A cukorbetegségre azért hajlamosak az emberek, mert jóval több a cukros étel, el van hízva a társadalom és mozgáshiányos. "Mad Max" világban nem hiszem hogy mindenki két pofára zabálja majd a cukorszirupos tortát.

"Az életet akarják túlélni!?"

Nem, hanem egy néhány napos, vagy hetes áramszünetet. Vagy egy fél éves munkanélküliséget. Esetleg egy olyan szélvihart ami elviszi a tetőt. Egy 10 napon át tomboló hóvihart.

"Biztos, hogy töviről – hegyire jól kigondolták, apró részletességgel ezeket a képeket?"

Csak az biztos hogy nem erről szól a prepperkedés. Elég értelmetlen ilyesmiket emlegetni, arra készül fel valaki amire lehet, a lehetetlenre nem lehet. Ha tegyük fel elfogy az olaj, akkor meg lehetne azt mondani, hogy a prepperek ostobák, mert nem tudnak levegőből benzint gyártani? Van amit nem lehet megoldani.

"Az nem élet, hogy a „kis család” reszketve eszi a konzerveket az odújában…"

Mert az 1-2 hétig nem lehetne kibírni? Miért is nem? "Odúkról, bunkerekről" egyetleg topic van a fórumunkon. Nagyjából szerintem a 620 fórumozóból egyetlen embernek sincs kimondott bunkere. Úgyhogy a cikk íróján kívül nem hiszem hogy ez elterjedt ábrándozás lenne.

"addig csak ez a világvége – és Jézusváró"

A "világvégét" senki se várja. Azzal van tisztában mindenki, hogy megtörténhet egy kisebb vagy egy nagyobb társadalmi vagy gazdasági megroppanás. Volt már olyan a történelemben, nem is egyszer.

"Kaptam is letolást érte rendesen"

Azt kétlem, talán inkább volt aki nem értett veled egyet. Előfordul, mivel ahány ember, annyi szokás. Inkább arra kell gondolni, hogy ha valaki egy kis vitától is megretten, megrémül és megsértődik, akkor az hogy akar másokkal összedolgozni, ökofalvat létrehozni, másokkal együtt vetni-aratni. A csapatmunka egyik lételeme a hozzáállás másokhoz, a helyzethez, elfogadni a másik ember véleményét, még ha nincs is egyetértés. Egy fórumon mindenkinek eltérhet a véleménye, győzködni se kell senkit, meg kell hallgatni a másikat, és nyugodt fejjel lehet kitárgyalni a dolgokat.

"ezért aztán a feszültséget a túlélősdi fantáziálgatásokban éli ki…"

Mi abban a fantázia, hogy legyen 20-30 konzerved arra az esetre, ha jönne egy komolyabb, napokon át tartó hóvihar? Aki vesz egy tűzoltókészüléket, az vajon arról fantáziál hogy majd leég a háza? Vagy egyszerűen csak ésszel előrelátóan cselekszik?

"ahol ezt a sok fórumos baromságot el lehet felejteni…"

Nem értetted meg a fórum lényegét, akkor pedig szerinted az rögtön baromság, meg a 620 beregisztrált tag is mind bolond, meg őrült? Miért? Csak mert nem bólogattak azonnal, mikor írtál valamit? A fórum nem arról szól hogy mindenki tapsikoljon. A fórumon meg lehet beszélni hogy kinek milyen ötletei vannak, ki-mire gondol, kinek mi a véleménye. Barátságok alakultak, sokan elismerést kapnak a többiektől, ha valamit sikeresen véghezvisznek. Persze aki lenéz másokat, megsértődik, az valószínűleg nem vívja ki a fórumozók barátságát. És a cikket olvasva úgy vélem hogy erről lehet szó.

"A birtokos nemcsak a szülőföldjén dolgozik, hanem a társas kapcsolatain is. Mindennap!"

Aki egy Internetes fórumon se tud kijönni másokkal, az nem tudom hogy fog napi szinten egy csapatban dolgozni másokkal.

"Most a világvége és a második eljövetel van napirenden."

A világvége nincs napirenden. A fórumunk nem arról szól. A világ legnagyobb prepperfórumán volt egy felmérés. Összesen 4% írt világvégéről. A mi fórumunkon valószínűleg 4% sincs aki világ végéről beszélne.

"mert ez a világvége – várás egészen elképesztő"

De ki várja azt? Nálunk a fórumon szerintem senki.

Elég érdekes hogy egy tanult ember a legegyszerűbb dolgokat sem érteti meg egy fórumon. Megsértődik, aztán ír egy olyan cikket, előadásjegyzetet, vagy bármit, aminek a valósághoz abszolút nem sok köze van.

Túlélő/TMIB
    http://magyarprepperforum.org/

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,439
    799 tetsziket kapott 518.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Jól megkaptuk... írtam egy hozzászólást, de ki tudja hogy engedélyezve lesz-e. Jelenleg moderációra vár. De ide is ideteszem, biztos ami biztos.

http://www.antalffy-tibor.hu/?p=15974
    Úgy látom Tibor bá' egyet értett a véleményeddel.

Végig olvastam az egész cikket és látható, hogy egy magányos farkas(ami a gondolkodásmódot illeti) véleményét olvasom.
    Vannak benne érdekes-értékes meglátások is számomra.

Az az érdekes vele kapcsolatban, hogy azt írja, hogy a félönellátás a megvalósítható/járható út. Azonban a félönellátásban benne van a raktározás is (ahogy el is ismerte). Ezért nem értem, hogy mi a gond azzal, hogy pár bolti konzervet is elrak az ember mondjuk a csalamádé és a szilvalekvár mellé.
    Különösen azt hangsúlyozta, hogy a prepperek félnek. Eleinte valóban, a legtöbben félnek, de miután minél több információt megszereztek, annál kevésbé félnek(magamból indulva ki) a világtól és önmaguktól.
    Az elején az a pár konzerv csökkenti a félelmet valóban, aztán jönnek az információk, a tudás, a gyakorlati tapasztalatok és az esetleges önellátási törekvések megvalósulása és a félelem egy egészséges szintet ér el idővel(és nem emészt föl).
    Van pár általánosítás a cikkben és ezek nem helyén valóak, itt fórumon különösképp tudjuk hogy miért is. Nem vagyunk egyformák, röviden.
    A társadalmi szerkezeti vizionálásai helytállóak lehetnek szerintem, csak mire oda eljutnánk odáig, addig történhet még más is ami miatt kevesebb populációval valósul meg mindez(persze nem feltétlenül, mert nincs lehetetlen).

11. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása: