Oldala 2 of 23 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 221

Topic: Média és sajtó hazugságai

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 82

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Melyik riportjából? Az összesből?
    D

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Igazából nem a híradón meg a benne lévő történeteken kellene változtatni, csak a bevezetőjén. A mostani nagy tények felirat helyett az intró végére mást kéne tenni.

Ez jobban tükrözné a valóságot.

http://www.youtube.com/watch?v=Iov8JdmvNmY

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az MTI megint alkotott.

Rendőrök lelőtték egy nyugalmazott kollégájukat szerdán az egyesült államokbeli Nyugat-Virginia állam egyik városában, miután a férfi több mint húsz lövést leadott a helyi bírósági épület homlokzatára. A férfi belehalt sérüléseibe.

Az 55 éves férfi egy géppisztollyal és egy pisztollyal felfegyverkezve ment a bírósági elé, majd egy parkolóból tüzet nyitott az épületre.
    Mondanom sem kell, hogy géppisztoly sehol nem volt, a külföldi hírekben sehol nem írtak géppisztolyt, miért is írtak volna, hiszen egyértelmű hogy nem igaz. A zavarodott férfinél egy félautomata AK sportpuska volt. Persze a géppisztoly rémületesebben hangzik, a szenzáció pedig többet ér mint a hiteles hírközlés.
    És persze az MTI költötte a mesét, ami azt jelenti hogy az egész magyar sajtó és média átveszi a cikket, az összes beleírt félrevezető baromsággal együtt.

Néhány helyre hozzászólásban elmondtam, de persze az annyit ér mint halottnak a puszi. Senki nem olvas hírek alatti hozzászólásokat.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Lelőttek néhány embert Dél-Karolinában, családi ügy volt. Rögtön meg is írta az MTI. Hogy 1 nappal ezelőtt 5 családtagját szúrta agyon egy késes őrült, arról az MTI egy szót se szólt.

Így kell manipulálni a tömeget. Az egyikről nem tud senki semmit, ha pedig nem tudnak róla, akkor az olyan mintha meg se történt volna, a másikat meg főcímlapon hozza minden újság, mert azt fel lehet használni a lőfegyvertartók ellen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Így kell manipulálni a tömeget. Az egyikről nem tud senki semmit, ha pedig nem tudnak róla, akkor az olyan mintha meg se történt volna, a másikat meg főcímlapon hozza minden újság, mert azt fel lehet használni a lőfegyvertartók ellen.
    Akkor kell egy lelkes fanatikus csoport, aki végigveri az összes híradóst (na jó, csak a rosszakat) orvosi művégtagokkal és felveszi videóra, felrakja a youtubra, és vagy veszik az iróniát, vagy betiltják az összes műtagot... Aztán jöhetnek a peacemakeresek, a kontaklencsések, a műfogsorosok, stb...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én úgy döntöttem hogy innentől ha hazug, félrevezető, manipuláló fegyveres hír jön ki, körbejárom az összes hírportált és ahová lehet, beírom az igazat.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Volt a falunkban egyszer egy "esemény", ahol némi törvénysértésre került sor (semmi extra, illetéktelen területhasználat, természetkárosítás, ilyesmi). Az elkövető(k) egyik ismerőse is itt volt, aki az egyik nagy kereskedelmi tévénél riporter. Csinált az esetről egy rövid blokkot a híradónak, le is adták. Na ott olyan szinten a történések ellenkezőjét tálalták, "szegény szerencsétlen emberek, a körülmények és a gaz bürokrácia áldozatai" stílusban, hogy csak kamilláztam. Eddig is éreztem, hogy a média, és elsősorban a tömegtájékoztatás tűzre való és sóval felhintendő, de most már valódi bizonyítékot is kaptam, a legilletékesebbektől

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mikor egyértelmű a hazugság az a legdühítőbb. Mikor csak 1-1 kisebb részlet hibádzik, az történhet amiatt, mert valamit rosszul tud a riporter, de mikor semmi nem igaz egy riportban, az egyszerűen szemérmetlen hamisítás.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az MTI leírta hogy Görögországban agyonlőttek két embert. A politikai vonatkoztatást most hagyjuk, a lényeg hogy az MTI leírta hogy AK-47-es gépkarabéllyal lőtték le őket. Átvette az összes újság és hírportál, hogy szörnyű hogy AK-47-es gépkarabély és milyen fegyverük van ezeknek a gyilkosoknak.

Ma meg megnéztem a lövöldözésről készült biztonsági kamerás felvételt. Az elkövető láthatóan vagy egy revolvert, vagy egy kis pisztolyt használt.

Azért egy revolver és egy AK gépkarabély között van különbség, nem? Persze a média szerint az AK úgy néz ki mint egy revolver. Ahogy a "szemtanúk" szerint is.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Én is láttam a filmet. Nem agyonlőtték őket, hanem kivégezték. Úgy egyszerűen és nagyon vakmerően. És szemmel láthatóan maroklőfegyverrel. Szóval, aki az újságcikket írta, az nem ért ahhoz amivel foglakozik. Tegyük ki a természetbe egy két hétre...