Oldala 1 of 30 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 311

Topic: A Természet nem mindenkinek való

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

A Természet nem mindenkinek való

Ha már erről írok blogot, akkor gondoltam elindítom ezt a topicot.
    Nos, sok hazai emberben - de még külföldi fórumokon hozzászólókban is - megfogalmazódik az, hogyha beütne a gebasz, akkor a vadonba menekülne.
    Talán a magyar ember kevésbé városiasodott, mint az amerikai 10-20 milliós megacity-kben lakók, ám a kisvárosi vagy éppen tanyasi élet sem ugyanaz, mint hónapokat kihúzni az erdőben! Ráadásul Magyarország sokkal sűrűbben is lakott. Tehát csak fel szeretném hívni a figyelmét az embereknek, hogy mielőtt ezt az opciót betervezik a prepper A, B, C tervükbe jól gondolják végig, hogy kibírnának-e mondjuk egy magyar telet odakint mindenféle összkomfort nélkül októbertől márciusig a mínuszokban! Mert még az, aki rendszeresen túrázik is teljesen más körülményekkel fogja magát szembetalálni, amikor hónapokra kell berendezkedni odakünn! Nem ugyanaz a pár napos sétafika meg az élni a Természetben! Sem mentálisan, sem fizikailag, sem pedig felszerelésügyileg! A szükséges tudást már meg sem említem.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 165
    Given: 295

0 Not allowed!
    A külföldi fórumokon is folyamatosan írják, hogy amint történik valami, a hátukra dobják a felszerelést aztán irány a hegyvidéki erdő. És ott mit fog csinálni? Már azon kívül hogy halálra fagy? A hegyekben még nyáron sincs hőség, nem hogy télen. Én bele se akarok gondolni abban, hogy egy telet kint töltsek. Falu, vagy tanya, de hogy a szabad ég alatt, -20 fokban? Volt hogy kint töltöttem az éjszakát télen, volt olyan is hogy a munkám miatt, de sose volt kellemes a kegyetlen fagyban mászkálni. És a vadonban nincs forró tea, mint a munkahelyen vagy otthon.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 165
    Given: 295

0 Not allowed!
    Ez angolul van, de a közepétől felmerül a hegyekbe vonulás is.

http://www.youtube.com/watch?v=evr_tP9cJWY

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hali!
    Én sokat üldögéltem -15 ben várva a nagy kant és mindíg megállapítottam hogy jó nagy hülye vagyok.
    felszerelésem ilyenkor:
    molinó alsó felsó, 2 zokni az egyik k*va vastag termós, termós nadrág + vastag lesnadrág, ing, 2-3 pulóver, leszsák, kapát, kesztyű, sapka, neoprémes csizma.
    Ez egyhelyben ülve 4-5 órára elég.
    Csak úgy viszonyításnak

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló zukajev Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Én sokat üldögéltem -15 ben várva a nagy kant és mindíg megállapítottam hogy jó nagy hülye vagyok.
    Haj, de sokszor megfordult ez nekem is a fejemben 20 kilóval a hátamon egy ötvenes közepedte a mínuszokban.
    Aztán agyban mindig helyreraktam, hogy miért is csinálom én mindezt. Sőt, olyan is megesett, hogy arra gondoltam, hogy: Na, ja! A tejbegrízhuszárok ülnek otthon a 26 fokos lakásban. Puhapöcsök! És már röhögve folytattam, ami még az ötvenből hátra volt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Jó indulatú leszek és felteszem, hogy épít valamiféle kuckót magának, mint Dick Proenneke. Persze nem olyan sirályat, így az első eső után elkezd káromkodni, az első vihar leviszi a tető felét és a mínuszok úgy fognak besüvíteni, mint atom. Pár nap után kifogy a magával cipelt tartós élelmiszerből és vadászni indul. Ott csillog az oldalán a milliós Benelli, de sosem tanulmányozta vadjaink életmódját és/vagy cserkelt. Max hajtásra ment jól bepiálva a többi vadásszal, esetleg lesen ült. Szóval esély a szarvaspörköltre zéró. Ezt még egy párszor eljátsza, majd beleun. Megpróbál csapdázni kisebb állatokat. Két órán át állandóan összedől az egész, az ujját is jó párszor leüti. Hazamegy a kuckóba éhesen, átfagyva, dühösen. Pont kifogy a gázpalack is meg a gázlámpa. A sötétben belerúg valamibe. Utolsó csepp aznapra. Ezért mérgében szétveri a fél csilliárdos technikát. Se kaja, se energia, se felszerelés és dührohama közben eltörte a kezét vagy a lábát is. Nem telik bele egy hónap és fosztogatók holtan találják - vagy annyira legyengülve, hogy simán agyonverik - aztán szépen elviszik a maradék cuccát. Szerintem még nem is túloztam.

Ja, egyébként vicces a link!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Jó indulatú leszek és felteszem, hogy épít valamiféle kuckót magának, mint Dick Proenneke. Persze nem olyan sirályat, így az első eső után elkezd káromkodni, az első vihar leviszi a tető felét és a mínuszok úgy fognak besüvíteni, mint atom. Pár nap után kifogy a magával cipelt tartós élelmiszerből és vadászni indul. Ott csillog az oldalán a milliós Benelli, de sosem tanulmányozta vadjaink életmódját és/vagy cserkelt. Max hajtásra ment jól bepiálva a többi vadásszal, esetleg lesen ült. Szóval esély a szarvaspörköltre zéró. Ezt még egy párszor eljátsza, majd beleun. Megpróbál csapdázni kisebb állatokat. Két órán át állandóan összedől az egész, az ujját is jó párszor leüti. Hazamegy a kuckóba éhesen, átfagyva, dühösen. Pont kifogy a gázpalack is meg a gázlámpa. A sötétben belerúg valamibe. Utolsó csepp aznapra. Ezért mérgében szétveri a fél csilliárdos technikát. Se kaja, se energia, se felszerelés és dührohama közben eltörte a kezét vagy a lábát is. Nem telik bele egy hónap és fosztogatók holtan találják - vagy annyira legyengülve, hogy simán agyonverik - aztán szépen elviszik a maradék cuccát. Szerintem még nem is túloztam.

Nagyon kemény, de teljesen reális forgatókönyv. Soknak járnak majd így. Viszont az értelmesebbek egy túlélőhelyzetben hamar rá fognak jönni, hogy a korábbi komfortzónáikból ki kell lépniük és nem úgy fognak viselkedni, mint ma egy kempingezés során. A valódi gond tényleg az, hogy akiben nincsenek meg az alapvető ismeretek a tűz gyújtásáról, fenntartásáról, menedéképítésről, élelemszerzésről, az a korábban összegyűlt generációk tapasztalatait nem tudja hirtelen kreatívitással és rögtönzéssel pótolni és megoldani egyszerre az összes felmerülő problémát. Egyetlen komolyabb hiányzó láncszem is végzetes lehet.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése

ennel jobban le se irhattad volna
    en azon szoktam mindig csodalkozni amikor a youtube-on nezegetem a bug out bag videokat es a kintlvashoz szukseges felszerelest elintezik egy bivvy bag-el vagy beraknak egy poncsot menedeknek azt ugy gondoljak majd vigan uldogelnek a tabortuz mellet.
    akik ilyen elkepzelessel indulnak neki a vadonnak azok valozinuleg majd ugy jarnak ahogy leirtad.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    ennel jobban le se irhattad volna
    en azon szoktam mindig csodalkozni amikor a youtube-on nezegetem a bug out bag videokat es a kintlvashoz szukseges felszerelest elintezik egy bivvy bag-el vagy beraknak egy poncsot menedeknek azt ugy gondoljak majd vigan uldogelnek a tabortuz mellet.
    akik ilyen elkepzelessel indulnak neki a vadonnak azok valozinuleg majd ugy jarnak ahogy leirtad.
    A BOB-ból van két féle az én olvasatomban:
    1. ennek a zsáknak a segítségével eljutsz egy helyre, pl. hétvégi házba, ahol van felszerelésed
    2. ez a változat a túléléshez szükséges felszereléseket tartalmazza, amivel pl. a természetben megmaradhatsz egy ideig(pl. sátor, hálózsák)

Az első változat estében elég lehet a poncsó is menedéknek, mivel belátható időn belül eljutsz a menedékbe.
    Második változatba itthon se tennék sátrat, elég egy rendesebb sátorlap, illetve bivakzsák, mivel a hazai erdők tele vannak turista építményekkel, esőbeállókkal...(ha erdőbe mennék)
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    A BOB-ból van két féle az én olvasatomban:
    1. ennek a zsáknak a segítségével eljutsz egy helyre, pl. hétvégi házba, ahol van felszerelésed
    2. ez a változat a túléléshez szükséges felszereléseket tartalmazza, amivel pl. a természetben megmaradhatsz egy ideig(pl. sátor, hálózsák)

Az első változat estében elég lehet a poncsó is menedéknek, mivel belátható időn belül eljutsz a menedékbe.
    Második változatba itthon se tennék sátrat, elég egy rendesebb sátorlap, illetve bivakzsák, mivel a hazai erdők tele vannak turista építményekkel, esőbeállókkal...(ha erdőbe mennék)
    eso elleni vedelemnek persze egy poncso is tokeletesen megfelel. amire en gondoltam az az, hogy semmi hideg elleni vedelmet nem szoktam latni az ilyen videokba. legjobb esetben bekeszitenek egy veszhelyzeti folia takarot. de se halozsak vagy egy takaro, nem is beszelve arrol, hogy min akarnak aludni, a foldon?

1., az oke, hogy azt tervezik, hogy eljutnak a hetvegi hazba vagy akarhova. de ez csak terv marad ha az elso este megfagynak egy hideg teli hajnalon.
    2., ugyan az mint az elso. poncso, satorlap tok jo menedeknek en is egy nagymeretu ponyvat hasznalok. de eszembe nem jutna kint aludni halozsak vagy valami takaro nelkul.