Oldala 22 of 32 ElsőElső ... 122021222324 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 211 to 220 of 311

Topic: A Természet nem mindenkinek való

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 182
    Given: 324

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló londonercsecse Hozzászólás megtekintése
    Errol hallott mar valaki? Vizsgafeladat: telen, kitesznek a Hebridakon vagy hol. Van egy bakancsod fuzo nelkul, egy rovidnadragod, meg egy hosszu ujju flanel inged. Talalkozunk 10 nap mulva... https://en.m.wikipedia.org/wiki/Moun...Training_Cadre
    Ilyenekre biztosan nem vállalkoznék.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló londonercsecse Hozzászólás megtekintése
    Mokust, meg urget en is ettem mar. Jo izuk van.
    Én már kaptam szét patkányt is. Nem is egyet, bár akkoriban csak a petefészkük érdekelt. Teljesen szép, szagtalan rózsaszín húsuk van. Tutira veheted, hogy nincs mellékíze
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 29
    Given: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    suuperbus és forrestwalker!

Kisebb állatokat. Szerintem mókus és sün volt. Ezek nagyon finomak, a húsuk olyan színű mint a csirkéé és az ízük is hasonló volt. Békát nem ettünk, pedig volt az is, és mondták (meg tudtam is) hogy azok a szép nagy zöld békák mind ehetők amiket a kisebb állóvizekben találtunk. Halászni nem álltunk le, de az is lehetőség lett volna. Aztán a hét végén volt nagyobb állat is. Nem mertem megkérdezni mi volt, de gyanítom hogy kutya. Olyan sárgás volt a zsírja és az íze sem jött be nekem. De éhes voltam és ez volt a záró lakoma. Simán mindet megsütöttük nyárson fűszerek meg minden nélkül. Zöldségből valami nádféle belét ettük, aztán gombákat és erdei gyümölcsöket. Megkóstoltam a bükkfa makkját, de az már előző évi volt, kesernyés és száraz. Szerintem mókus maradéka volt... Én a hét alatt vagy három kilót fogytam... Még egy hetet nem tudom, hogy kibírtam volna ezen a diétán.
    akkor azt hiszem meg is kaptuk a valaszt a multkori vitara
    az erdei gyujtogetes (novenyeke) onmagaban nem kepes eletben tartani egy embert, hacsak nincs melle hus is. ha te is fogytal ugy, hogy hus is volt a menun mi lett volna ha meg se probalkoztok vadaszattal? gyanitom tobb mint 3 kilot fogytal volna

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 82
    Given: 30

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Én már kaptam szét patkányt is. Nem is egyet, bár akkoriban csak a petefészkük érdekelt.
    Valamiféle biológiai tanulmányt folytattál vagy ez valamiféle perverzió volt?

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 31
    Given: 43

0 Not allowed!
    Ma megnéztem a Visszatérő c. filmet!
    Ajánlom mindenkinek. Igazi oktató film is lehetne, de nem annak szánták.
    Van benne Bushcraft minden mennyiségben, és egyéb "nyalánkságok"
    Elég durva film, pláne hogy igaz történet! Bear Grylls elbújhatna a főhős mögött.
    Én annak amit a főhős túlélt én, az 1%-ába belehaltam volna.
    A táj csodaszép, a fények hihetetten jók. (mert csak természetes fényt használtak)
    Leonardo DiCaprio nagyot alakít benne. (szerintem oszkárt kap érte)
    Úgyhogy nézzétek meg, érdemes!

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    akkor azt hiszem meg is kaptuk a valaszt a multkori vitara
    az erdei gyujtogetes (novenyeke) onmagaban nem kepes eletben tartani egy embert, hacsak nincs melle hus is. ha te is fogytal ugy, hogy hus is volt a menun mi lett volna ha meg se probalkoztok vadaszattal? gyanitom tobb mint 3 kilot fogytal volna
    hát persze,bár ha így lenne akkor kihaltunk volna 10000 évvel ezelőtt és nem írogathatnánk a bölcsességeinket.
    Felmerült itt,hogy ez elvi vita.Valójában az egész fórum elvi alapokon nyugszik csak részben a valóság.
    +1 szer leírom többet nem!
    Amikor az embereknek gyűjtögetésből kell megélniük,akkor az akkora trauma a fajunknak,hogy egy megyényi területre pár száz fős emberi népesség marad!
    A flóra,fauna pedig olyan mértékű fejlődésnek indul ami talán a Brazil őserdő legeldugottabb részeiben tapasztalható.
    A megmaradt emberi populáció a legerősebb,legjobb génállományú,legalkalmazkodóbb egyedei maradnak meg,akik generációról-generációra alkalmazkodnak a körülményekhez.
    Az agy visszafejlődik az immunrendszer,izomzat,érzékszervek viszont előre törnek.
    A beszélgetés óriási hibája,hogy bele akartok helyezni egy mai embert ,a maga képességeivel egy ősemberek által élt világba,
    A mai ember nem élné túl,ez igaz,
    De az ősember sem tud okos telefont tervezni.
    Tehát a vita elvi.
    Ami lehetséges,hogy egy mondjuk légi katasztrófa esetén,túl kell élni valahogy amíg jön segítség vagy ha nem jön valamiért el kell jutni valami emberi civilizációba.Ez esetben a gyűjtögetés segíthet túlélni,de pár napot akár éhezhet is valaki ha iszik.
    Állandó életvitelre (még egyszer leírom) MI,a mai ember alkalmatlan genetikailag(pár generáció után már nem) alkalmatlan! De nem is kell,mert van étel a boltban!
    Ha esetleg egy globális katasztrófa miatt a kevés túlélőnek gyűjtögeti/vadászni kell,akkor kánaán fogadja őket!
    Igen, a vita csupán elvi jellegű és nem szentírás!

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Hogy tudod ilyen soteten latni a vilagot? Szerinted nem kepes az emberiseg egy fejlettebb, magasabb szervezettsegi fokon megmaradni?

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 29
    Given: 2

0 Not allowed!
    ,,Ha esetleg egy globális katasztrófa miatt a kevés túlélőnek gyűjtögeti/vadászni kell,akkor kánaán fogadja őket!''

en nem is a gyujtogetes/vadaszat ellen beszeltem hanem maga a gyujtogetes, annak is csak a novenyi resze ellen szoltam a mit meg anno a tuelo altal kopizott cikkben olvastam, ami az egesz vita inditoja.

de ha mar egy ilyen globalis katasztrofa tortenne, szeretnek gazdaval (kivetelesen) egyet erteni. ha a kozossegek megmaradnak szerintem siman lehet olyan eletet elni mint az iparosodas elotti idokben (kb 1800-as evek eleje szint) mehetne a foldmuveles allattartas, kezmuves ipar. nem kellene osember szintre sullyedni.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Amikor az embereknek gyűjtögetésből kell megélniük,akkor az akkora trauma a fajunknak,hogy egy megyényi területre pár száz fős emberi népesség marad!
    Ezek együtt lesznek, kisebb csoportokban, vagy szórványosan? Azért lényegi kérdés, mert a jelenlegi fauna emberi fajra vonatkozó eltartó képessége roppant alacsony ha gyűjtögetésről van szó. Addig ugyanis meg kell élni, amíg beindul valamiféle termelés.
    A flóra,fauna pedig olyan mértékű fejlődésnek indul ami talán a Brazil őserdő legeldugottabb részeiben tapasztalható.
    Miért indulna? Azért, mert az emberek létszáma csökkent? A szántóföldeket, legelőket ellepi a bozót. Amikor kialakult a cserje szint, kezdik majd megvetni a gyökerüket a nagyobb fák. Végül-a terület adottságaitól függően-évtizedek, vagy évszázadok múlva kialakul az erdő. A végén eléri a szukcesszió (növényzet ökológiája) a klimax állapotot. Ez a homokos, alföldes vidékeken a gyöngyvirágos tölgyes, hegyvidéken pedig a tölgyes bükkös. Mindkettő sűrű, sötét nagy erdő, amiben alig vannak állatok a jelenlegi helyzethez képest.
    Állandó életvitelre (még egyszer leírom) MI,a mai ember alkalmatlan genetikailag(pár generáció után már nem) alkalmatlan! De nem is kell,mert van étel a boltban!
    Ha esetleg egy globális katasztrófa miatt a kevés túlélőnek gyűjtögeti/vadászni kell,akkor kánaán fogadja őket!
    Ha a boltba nem visznek kaját, meddig lesz elég? A nagy részét már egy hét után el lehet dobni, mert megrohad. Ha nincs utánpótlás, a csapatok keresnek majd másik boltokat a maradék konzervekért? Ez így megy majd generációról generációra? Vagy innen elviszik a vetőmagokat és termesztésbe kezdenek? Ez viszont már nem gyűjtögetés utána.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Vagy innen elviszik a vetőmagokat és termesztésbe kezdenek?
    Milyen magokat?
    Hány embernek vannak olyan magkészleteik amiket újra lehet vetni, és stabil a hozama?
    Szerintem legfeljebb megyénként egynek.

Az él túl, aki eddig se függött a külvilágtól!
    (Én mint megafüggő mondom ezt! )