Szavazási eredmény megtekintése: Legyen zárt a fórum?

Szavazók
37. Te nem szavazhatsz
  • IGEN, csak tagok olvashassanak.

26 70.27%
  • NE legyen zárt. A vendégek is olvashassanak.

11 29.73%
Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 34

Topic: Fórum zárttá tétele?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,971 tetsziket kapott 3,332.topicban
    Blog Entries
    4

Fórum zárttá tétele?

Két-három ember már kérdezte, hogy nem-e lenne jobb a fórumot zárttá tenni, hogy csak az olvashasson aki beregisztrál.

Az előnyeit gondolom tudjátok, viszont lenne néhány hátránya is.

- Az érdeklődők így nem tudnának csak úgy olvasgatni
    - Senki nem találna ideg a keresőkből (Google, Yahoo és társaik)
    - Ezt azt is jelentené hogy új tagok sem jönnének keresőkről
    - Mivel senki nem tudna vendégként olvasgatni, így a látogatók száma sok ezerről, visszazuhanna. Ez azt jelentené, hogy a reklám mint bevételi forrás sokkal kevesebb pénzt hozna vissza és az úgy már nem lenne elég a fórum fenntartásához

Szerintem ezek eléggé komoly hátránynak számítanak.

Adományt 1 valaki adott eddig összesen. Ha a fórumtagságból 12 ember lenne támogató (évi 15 dollárral), akkor a fórum onnantól kezdve biztonságosan tudna üzemelni. (Vagy 24 ember 8 dollárral, vagy 36 ember 6 dollárral.)

Én zárttá tehetem, de akkor a fenntartást egyáltalán nem fedeznék a kis reklám bannerek. Egy embernek sokba kerülne fenntartani, ha évente összedobnánk, akkor úgy ki lehetne bírni. Mennyi az 15 embernek? Havi 230 forint? Vagy ez így nem megoldható?

Mi a véleményetek? Mit javasoltok?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    33
    109 tetsziket kapott 75.topicban
    Hagyni pár "demo" topicot amihez bárki hozzáférhet, a többit pedig regisztrációhoz kellene kötni.
    Off topic, youtube, filmek-sorozatok, eü és hasonlók maradhatnának szerintem nyitottak, akit pedig érdekelne a dolog az regisztrál úgy is.

Engem leginkább a média érdeklődése zavar. Nem szívesen olvasnám vissza egy szennylap oldalain az itt elhangzottakat, főleg hogy szeretnek mindent kiforgatni és előszeretettel emelnek ki tartalmat az eredeti szövegkörnyezetből, ezzel teljesen más értelmet adva neki.
    Mondjuk ki lehetne írni valahova, hogy az itt leírtakat a szerző/hozzászóló engedélye nélkül nem lehet máshol megjeleníteni.

Esetleg megkeresni témával kapcsolatos boltokat, és azok bannerjét is ki lehetne tenni.

3. The Following 3 Users Say Thank You to imi79 For This Useful Post:

Member hunprep's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Budapest, Hungary
    Tetszik adás
    32
    28 tetsziket kapott 17.topicban
    A célzott, "témába vágó" reklámok szerintem nagyon jó ötlet. Ha le tudunk szervezni egy-két céget, fel lehetne szabadítani egy bannert csak nekik, az meg stabilabb bevételt is hozna.

A támogatás is vállalható szerintem,a nagyobb probléma, hogy visszaesne az új fórumozók száma.

talán a Fórumtagok írásai lehetnének publikusak, vagy csinálni belőlük egy blogot, ez lehetne a "kirakata" a fórumnal, hogy behozza az új embereket.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    33
    109 tetsziket kapott 75.topicban
    Esetleg blogot összevonni fórummal.
    Maga a blog nyilvános lenne, a fórum része pedig regisztrációhoz kötött?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Rendben, szavazzatok róla, de azt hiszem már tudom hogy mi lesz a végeredménye a szavazásnak.

A blog már most is a fórum része, bármelyik tag írhat blogot. http://magyarprepperforum.org/blog_post.php?do=newblog

Hagyni pár "demo" topicot amihez bárki hozzáférhet, a többit pedig regisztrációhoz kellene kötni.
    Én is valami ilyesmire gondoltam. Meg egy topic arról, hogy miről szól a fórum, miről lehet itt olvasni meg ilyesmi. Ahogy én látom elég sok a visszatérő vendég, ha már sokan olvasnak itt, akkor 3 perc alatt be tudnak regisztrálni, nem olyan bonyolult. Vagy írnak és csinálok nekik egy regisztrációt, ha nem sikerülne nekik valamiért.

Ha le tudunk szervezni egy-két céget
    Gondoltam rá, csak sajnos nem ismerek egy céget se. De ha lenne érdeklődő és témába vágna az amit árul, akkor persze kitenném fentre a bannerukat.

Mondjuk ki lehetne írni valahova, hogy az itt leírtakat a szerző/hozzászóló engedélye nélkül nem lehet máshol megjeleníteni.
    Ez jó ötlet! Nem tudom hogy miért nem jutott még eszembe. Megyek és beleírom a szabályzatba.

A támogatás is vállalható szerintem,a nagyobb probléma, hogy visszaesne az új fórumozók száma.
    Ha a mostani reklámok hoznának néhány dollárt és lenne pár fórumozó akik bedobnának fejenként havi 1-2 dollárt, úgy talán meglenne a havi $15-18 körül. Annyival már fenntartható a domain, a domain védetté tétele, a tárhelybérlés és a fórummotor ára is visszajövögetne szép lassan.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Én szerintem nem jó ötlet zárttá tenni, mert belegondolva ha zárt lehet hogy én se találok ide. Én pl a google-n keresztül találtam rá, Túlélő azt mondta ha zárt lenne nem találna rá a google meg hasonlók, szerintem ez iszonyat nagy hátrány.
    Érdemes megnézni. hogy mik a célok a fórummal, bár túlélő ezzel biztos tisztában van, csak a szavazóknak sem árt. Véleményem szerint most még a cél a terjesztés, hogy minél többen rátaláljanak a fórumra, ezért jobb ha nyitott. Ellenben így is vannak zárt topicok, maximum ezek bővítése legyen, szélesebb körű témával. Internetre így is úgy is meggondoltan kell írni, ha zárt ha nyílt.
    Igazán zárt úgyis csak a szerveződéssel lehet a közösség, találkozókkal, programokkal ahova csak az adott személyek mennek el.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Igen, ez az egyik gond. Hiszen hogy akarunk úgy ismeretterjeszteni és tanítani, ha senki nem tudja elolvasni, csak az talál ide akit meghívunk?

Én a zártságra szavaztam, de csak azért hogy a sajtósok vagy más sunnyugó alakok ne forgassák ki a szavainkat.

Arra gondolok, hogy a Hír24-sek eléggé félrebeszéltek a cikkükben, aztán a Blikk cikke is csak félig-meddig volt korrekt. Mindkettő úgy mutatta be a preppereket, mintha a nagy részük (részünk) bolygóbecsapódásra készülne, holott szerintem 1000-ből ha egy prepper gondolja ezt nagy veszélynek, mások mind gazdasági összeomlásra, vagy mindennapi katasztrófára, esetleg munkaelvesztésre alapozzák a készülődést, nem kimondottan a Föld felrobbanására. (Mert annak ugye értelme se lenne.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Tehát ellenzed? Szavazz róla odafent! A biztonsági intézkedéseket a gyanúsabb regeknél meg szoktam tenni, a spambotokat például nagyszerűen ki lehet velük szűrni.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    527 tetsziket kapott 273.topicban
    szerintem ne legyen zárt de már szavaztam is.
    szerintem havi 1-2 dollár simán belefér hiszen ez a saját forumunk. gondolom ha forintot utalok átváltodik dollárra. vagy ha lenne csoport akkor egy ember utalhatna egy "nagyobb" 10-15 dolláros tételt a többiek odaadják neki forintban. vagy kifizetem az éves tagdíjat ami 12 dollár kb 2500 ft szerintem ez is vállalható.
    mindenki agyaljon kit lehetne megtalálni mint reklámozót.
    adjunk el felvarrókat vagy egyéb dolgokat nyissunk egy gazdasági vonalat hiszen van tag több helyen országon kivűl így lehetne kereskedni üzletelni.

Member hunprep's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Budapest, Hungary
    Tetszik adás
    32
    28 tetsziket kapott 17.topicban
    Bár igaz, hogy a legbiztonságosabbá csak IP trackeléssel vagy hasonló módszerrel tehető, de szerintem ez már annyira lekorlátozná a fórumos közösség bővítését, amit nem érdemes meglépni. Mindenkinek megvan, hogy mi az a határ, amin túl nem oszt meg magáról, ami az után van, arra lehet privát üzeneteket írni, vagy más platformon kommunikálni.

A blog lenne szerintem a legjobb megoldás,így keresőkben ránk lehetne találni.

Túlélő, ha meg tudod mondani, hogy kb milyen konstrukcióban lehetne reklámozni, én szívesen megkeresek pár témába vágó boltot és összekötöm őket veled.

Valamilyen üzleti megoldás sem rossz, biztos sokan tudnánk résztvenni például a Túlélő féle felvarrók továbbértékesítésében, aztán a profit egy része mehetne a fórum költségeire.