Szavazási eredmény megtekintése: Legyen zárt a fórum?

Szavazók
37. Te nem szavazhatsz
  • IGEN, csak tagok olvashassanak.

26 70.27%
  • NE legyen zárt. A vendégek is olvashassanak.

11 29.73%
Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 34

Topic: Fórum zárttá tétele?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 72
    Given: 26

0 Not allowed!
    Hello Túlélő!
    Én is guglival keveredtem ide de egy másik számomra hasznos oldalra a bushcraftosok oldalára is. Ott nem találtam semmiféle demo részét a fórumnak így beregisztráltam, mert érdekelnek az ottani dolgok is. Szerintem ha valakit tényleg érdekel a fórum akkor az úgy is beregisztrál ha nem lát semmit, esetleg egy topicot ha láthatóvá teszel egy rövid leírással, hogy miről szól a fórum és csak regisztrációval érhető el a tartalom akkor már elláttál minden feladatot amit kellett mert a többi már úgy is az érdeklődőn múlik. Ha valakit tényleg érdekel az beregisztrál 2 perc alatt, ha valaki csak idetévedt elolvassa a kis mondókát és úgy is el tudja dönteni, hogy kell vagy nem neki a regisztráció a továbbiakban. Ellenben én sem szívesen tenném ki a dolgaim a világhálóra tök látható módon és szerintem sokan mások sem, mert nem mindenkinek hanem ennek a közösségnek mondok valamit vagy osztok meg egy képet.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ..jó és igen aktuális téma.....
    ...mikor ki tesz valaki valamit..képet,személyes élményeket,vásárolt felszerelést...szinte azonnal kikövetkeztethető a személye...pl rendelsz valamit és kiteszed..azonnal tudják a boltban,hogy te vagy az....vagy kiteszel egy képet egy kirándulásról...akikkel találkoztál vagy a szomszédaid,akik abban a ruhában láttak ,tudják ,hogy Te voltál...óriási biztonsági kockázat.....
    ..én személy szerint még a zárt fórumon belül is létrehoznék egy kulcsot,amit ha engedélyezek akkor tekintheti meg a dolgaimat, élményeimet valaki (lehetőleg arccal) és csak az akinek kifejezetten engedélyt adok rá...ami bármikor visszavonható....ez működhetne úgy,hogy pl. feltennék egy képet az otthonvédelmi topicba általános leírással...de a lényeg és a képek csak annak akiben feltétlenül megbízunk(ez lehetne több száz ember is akár)...
    ...természetesen az általános dolgok mehetnek tovább így..
    ..sajnos a fórum ebben a formájában komoly biztonsági kérdéseket vet fel.
    ..az utólagos szerkesztés meg vonásával, pedig el lett véve a jog,hogy amit jóindulatúan megosztottunk és hetek-hónapok múlva már kockázatokat rejt...eltüntessük. (ne kezdjük újra kérem)...ezért is lenne jó a fent említett biztonsági kulcs..ha úgy érzi valaki ,hogy ezt már nem akarja ,hogy valaki lássa,olvassa,letiltja,vagy zárja az egészet,míg elül a vihar....
    ...érdekes,hogy valakit ingorálhatunk..de magunkat nem..... egy időre........vagy csak egy részét.
    Last edited by Doom; 01-04-2015 at 07:36 AM.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ..az utólagos szerkesztés meg vonásával, pedig el lett véve a jog,hogy amit jóindulatúan megosztottunk és hetek-hónapok múlva már kockázatokat rejt...eltüntessük.
    ...ismét letelt ..a tíz perc,pedig ezt még oda biggyesztettem volna...
    ..szóval innentől nagyon át kell gondolni mi az amit megosztunk a többiekkel.....borítékolom,hogy ez a fórum színességét,érdekességét befolyásolni fogja..negatív irányba....

..és ez nem varró vagy főzőcske szakkör..kemény témák és még keményebb emberek találnak itt egymásra...méregdrága felszereléssel és komoly készletekkel....ezt mindenki biztonságba szeretné tudni..de ugyanakkor jó megosztani a tapasztalatokat egymással...
    ...ha ezen múlik...igen..befizetem a Fórum tagságot....
    Last edited by Doom; 01-04-2015 at 08:06 AM.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ..a dolog technikai kivitelezése...a "barátok " menüt össze lehetne fésülni a saját "bloggal".(ami továbbra is szerkeszthető)...tehát csak azok nyithatnák meg a blogot,akik barátok..utalást tehet a hozzászóló,hogy a képek és a technikai leírás,vagy amit gondol ,"ott" található a "....." cím alatt...aki érdemtelen tovább a barátságra..egy kattintás és már nem az...a félreértések tisztázása után..újra nyitva a kapu....ja és onnan semmit se lehessen letölteni,kimásolni...ha privin megegyeznek egymással átküldik...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 165
    Given: 298

0 Not allowed!
    Nem értek egyet. Mi abban a kockázat, hogy valaki otthon húst füstöl? Vagy hogy ki-milyen kínai bicskát vásárol? Vagy hogy valaki vesz egy csúzlit Aliexpress-ről? Az önvédelem topic teljesen rejtett, szóval az újból nem lehet gond. Bár ott se ír senki semmi rosszat. A fórum szabályait mindenki betartja. Mindenki álnéven ír, nicknéven, regisztrált fórumnickkel.

Például nekem fogalmam sincs hogy ki kicsoda. A névmemóriám se jó, de amúgy se kérdeztem soha senki nevét. Nem is számít, nem is érdekes. Ugyanakkor úgy tudom hogy a Bushcraft fórumon kérnek teljes nevet, telefonszámot, de (ha jól emlékszem) még lakáscímet is a regisztrációhoz. A Túléséstár FB csoportban meg a tagok 99%-a valódi névvel van jelen, sok személyes fényképpel és adattal és úgy írnak oda.

Itt a fórumon nincs kötelezettség, csak a szabályzat betartása. Nem kell se ujjlenyomatot, se vérmintát, se vizeletmintát leadni a regisztráláskor. Nem kötelező fényképeket kitenni, aki akar kitehet, takarhatja az arcát, mindegy.

Az Index teljesen nyitott. A kék fórum (9mm.hu ha jól emlékszem) teljesen nyitott. A fekete fórum teljesen nyitott. Nagyjából az összes bushcraft, prepper és önvédelmis fórum nyitott. A külföldiek is. Mind nyitottabb mint ez a fórum, mivel ennek a fórumnak a fele csak regisztráció után olvasható.

Attól tartani hogy valaki meglátja a fényképet arról hogy valaki hol kirándult?

A fórumra feltett képeket csak azok látják akik beregisztráltak! Ha valaki feltölt egy képet a fórumra akkor a nem regisztrált látogatók azt nem látják. Helyette ezt:

"Nem vagy bejelentkezve, vagy nincs jogosultságod az oldal megtekintéséhez."

De n
    agyjából 30 másodperc alatt be lehet regelni a fórumra. Még ha az egész rész rejtve is lenne, nagyjából 30 másodperc választ el valakit attól hogy lásson dolgokat.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Itt a fórumon nincs kötelezettség, csak a szabályzat betartása.
    .........

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ..az utólagos szerkesztés meg vonásával, pedig el lett véve a jog,hogy amit jóindulatúan megosztottunk és hetek-hónapok múlva már kockázatokat rejt...eltüntessük.
    Ez így nem teljesen igaz... sőőőőt egyáltalán nem igaz !
    Túlélő és a kijelölt moderátor mindent töröl, amit kért eddig a fórumozó és ez (gondolom) ezután sem lesz másképpen!

Ne essünk tehát túlzásokba (megint) a témát illetőleg!

Amire viszont megtanítja az eddig csapongó fórumozókat, hogy megfontoltan tegyék meg beírásaikat! ... a szó elszáll az írás megmarad (míg ki nem törlik)

Tehát ideje volt már (!!!), hogy felelősségteljesen fórumozzon mindenki...végre!
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 84

0 Not allowed!
    Doom, szinte minden hozzászólásod alján ott van: "Last edited by Doom;" és az előbb még ezt is szerkeszteni akartad.
    Gondold át mit szeretnél írni.
    Nekem is volt többször hogy erős késztetést éreztem a reagálásra.
    Aztán írtam hosszú hozzászólásokat vagy fél-egy órán át. Többször átszerkesztettem, mire végeztem lehiggadtam és nem küldtem el ezeket .
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 165
    Given: 298

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése
    Túlélő és a kijelölt moderátor mindent töröl, amit kért eddig a fórumozó és ez (gondolom) ezután sem lesz másképpen!
    Így van, ha valaki valami túl személyeset ír, vagy véletlenül túl személyes adatot ír be valahová, vagy bármi ilyen problémája lenne, az szóljon nekem, vagy a moderátornak és töröljük. Ha 1-2 hozzászólásról van szó akkor egyáltalán nem probléma, szívesen segítünk ha ilyen gond van.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 72
    Given: 26

0 Not allowed!
    Azért érdekes a kérdés láthatóság ügyben mert ha rosszakarók kifigyelnek előbb-utóbb megtudják hol laksz és innen meg tudhatják azt, hogy mid van. Nem kell sokat variálni mert megvesz tőled adásvételiban egy 20Ft-os vackot és rajta lesz a feladó címe, már is tudja a neved-készleted-címed.
    Amúgy meg a nagy megfigyelők előtt amúgy sincs titok, többet tudnak egy-egy emberről mint saját maga. Persze ez ott lapul egy adatbázisban a többi milliárd hasonló felhasználó adatai között de ha kell vagy valami kockázatot látnak benned akkor pontosan tudják, hogy ki vagy, hogy nézel ki, mi a tb és a számlaszámod kb. mindent. A jó hír az, hogy erre a magyar titkosszolgák nagyjából képtelenek így nagy valószínűséggel hamarabb tud meg rólad valamit az amcsi vagy a nemzetközi megfigyelőszolgálat mint a hungarisztáni.
    Amit én írtam azt a rosszarcú hobbitok miatt írtam nem a mindenféle hárombetűs hivatalok miatt. Azok látnak bármit ha akarnak. Magán a kiszolgálón nézelődnek és szűrnek a robotjaik nem így az éterben