Oldala 9 of 9 ElsőElső ... 789
Eredmény 81 to 89 of 89

Topic: Pro és kontra

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    150 tetsziket kapott 88.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Ebben mi volt a bunkózás?
    '1...én senkit nem említek személy szerint a főrumon..kínosan vigyázok,hogy hogy minden beszélgetés...úgy általában hangozzon el.
    2.Nem erőltetek senkire semmit..csak úgy általában írtam tényeket,észrevételeket
    3 maga a stílus
    4 nem preferáltam semmit..csak hangosan gondolkodtam
    5 fogalmad sincsen az életteremről (a legkevesebbet a városi lakásban vagyunk)
    6 pont ,hogy Pestre küldik a tüdőbeteg gyerekeket (Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet vagy http://gyermektudobalint.hu/)
    7 én elhiszem,hogy szar érzés,ha szétkapják a posztot két perc alatt,de ez inkább arra kell mindenkit ösztökéljen,hogy ököl helyett érveljen,még okosabb legyen.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Igen. De létezik a panelen kívül is élet a városban. Nagy belmagasság, nagy alapterület nincs szigetelve mivel társasház, nem csinálhatom meg magamnak. Gáz átalány 24e csak fűtés. Villannyal nem is javasolt ezt a belmagasságot fűteni. A sok szoba miatt inverteres klíma sem megoldás, sok kellene belőle + nem is valószínű, hogy engedélyeznék. Van ismerősöm aki erőműben melózott. Be sincs kötve a gáz a 200 valahány nm-re és nem fizet annyit összesen mint mi csak gázra. Úgy könnyű, ha kapsz irreális kedvezményeket. Nem tudom hogy számolják és minden dolgozónak ugyan annyi jár-e, de nekik brutál fogyasztás mellett sincs szinte fizetendő fogyasztásuk.
    Gázzal ekkora kérót 24-ből..az tökéletes!
    Neked nem kell villanyba gondolkodnod!
    A villamos fűtés titka a hőtárolás és az intelligens termosztátok.A fa/szén kályhával ellentétben a gáz/villamos fűtéssel lehet szelektálni akár még a fűtés magasságát is,a helyiségeket,a napszakok szerinti helyiségeket.
    a cekasz a kazánba egy barbár megoldás.
    De úgy általában a témához!
    Ha tetszik ha nem,mindenkit érinteni fog a klíma változás.A kínai fingik ,mi is azt szagoljuk..és igen a városi-vidéki mind ugyan azt szívja.
    de ahogy látom mindenki a másikra mutogat...én is..hogy ő többet tehetne.
    Nem tudom,de pár éves prepperkedés,tesztelés,próbálkozás után rádöbbentem...nem lehet felkészülni!
    A megelőzés és az emberek szemének a felnyitása(akár erőszakkal) a megoldás,a többi csak ideiglenes tűzoltás.
    Csak így lehet túlélni..minden más csak szükség megoldás.
    Ettől függetlenül az események ki fogják kényszeríteni a dolgokat!..és igen lesznek drasztikus intézkedések is!

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    34
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    '1...én senkit nem említek személy szerint a főrumon..kínosan vigyázok,hogy hogy minden beszélgetés...úgy általában hangozzon el.
    2.Nem erőltetek senkire semmit..csak úgy általában írtam tényeket,észrevételeket
    3 maga a stílus
    4 nem preferáltam semmit..csak hangosan gondolkodtam
    5 fogalmad sincsen az életteremről (a legkevesebbet a városi lakásban vagyunk)
    6 pont ,hogy Pestre küldik a tüdőbeteg gyerekeket (Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet vagy http://gyermektudobalint.hu/)
    7 én elhiszem,hogy szar érzés,ha szétkapják a posztot két perc alatt,de ez inkább arra kell mindenkit ösztökéljen,hogy ököl helyett érveljen,még okosabb legyen.
    Most válsz vagy érvek helyett pontokba szedtél egy pár dolgot, ami csak részben kapcsolódik a témához. Még mindig nem értem mivel bunkóztam...
    Nekem akkor is az a véleményem, hogy nem kisebb az ökológiai lábnyoma egy városi embernek, mint egy vidékinek. Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre, akkor szívesen leírom az érveimet.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    Most válsz vagy érvek helyett pontokba szedtél egy pár dolgot, ami csak részben kapcsolódik a témához. Még mindig nem értem mivel bunkóztam...
    Nekem akkor is az a véleményem, hogy nem kisebb az ökológiai lábnyoma egy városi embernek, mint egy vidékinek. Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre, akkor szívesen leírom az érveimet.
    Tök értelmes pasasnak tűnsz!..tényleg nem lehet személyeskedés és a másik savazása nélkül ("Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre,") beszélgetni?...nem olyan nehéz..jó tudom nem nagy kultúrája van ennek a neten..de próbáljuk meg!(amúgy én eddig csupa érvet írtam..olvass előrébb)
    Persze mindenre kíváncsi vagyok,azért hoztam fel a témát!Érdekes szerintem!

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    34
    Tök értelmes pasasnak tűnsz!..tényleg nem lehet személyeskedés és a másik savazása nélkül ("Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre,") beszélgetni?...nem olyan nehéz..jó tudom nem nagy kultúrája van ennek a neten..de próbáljuk meg!(amúgy én eddig csupa érvet írtam..olvass előrébb)
    Egy 110.000 fős városban dolgozok ingatlanokkal. A lakótelepek 90 %-a 60-70-es években épült. 29 cm vastag panelből. Kevés van még leszigetelve. Felében még eredeti fa ablakok. A távhővezetékek felett el van olvadva a hó. A zárófödém felett 10 cm szigetelés. Én ezt látom egy nagyvárosban. Meg azt, hogy délután 3-5 között alig lehet haladni a nagy forgalom miatt. Az araszolás sok üzemanyaggal jár. A városokban megélnek a multik, bevásárlóközpontok, mozik és gyorséttermek. Ezem mind sok hulladékot termelnek.
    Ritkásan járok Budapesten és akkor zavar a por, füst és szürkeség. Nincs az a pénz amiért odaköltöznék.
    Nagyszüleim faluban éltek. A heti hulladékuk elfért egy szatyor alján. Kis városban élek, itt nincs füst, kosz, stb és minden szükséges boltot, intézményt, stb elérek 10 perc bicajozással. A piacon mindent kapok, egyenesen a termelőtől. (Tejtermék, húsáru, tojás, stb.)
    Itt vidéken se bontott elektronikai alaplappal fűtünk és nem barlangban lakunk.

6. A következő fórumozóknak tetszett Alpha hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    34
    Egy 110.000 fős városban dolgozok ingatlanokkal. A lakótelepek 90 %-a 60-70-es években épült. 29 cm vastag panelből. Kevés van még leszigetelve. Felében még eredeti fa ablakok. A távhővezetékek felett el van olvadva a hó. A zárófödém felett 10 cm szigetelés. Én ezt látom egy nagyvárosban. Meg azt, hogy délután 3-5 között alig lehet haladni a nagy forgalom miatt. Az araszolás sok üzemanyaggal jár. A városokban megélnek a multik, bevásárlóközpontok, mozik és gyorséttermek. Ezem mind sok hulladékot termelnek.
    Ritkásan járok Budapesten és akkor zavar a por, füst és szürkeség. Nincs az a pénz amiért odaköltöznék.
    Nagyszüleim faluban éltek. A heti hulladékuk elfért egy szatyor alján. Kis városban élek, itt nincs füst, kosz, stb és minden szükséges boltot, intézményt, stb elérek 10 perc bicajozással. A piacon mindent kapok, egyenesen a termelőtől. (Tejtermék, húsáru, tojás, stb.)
    Itt vidéken se bontott elektronikai alaplappal fűtünk és nem barlangban lakunk.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    Kis városban élek, itt nincs füst, kosz, stb és minden szükséges boltot, intézményt, stb elérek 10 perc bicajozással. A piacon mindent kapok, egyenesen a termelőtől. (Tejtermék, húsáru, tojás, stb.)
    tessék..nem erőszakolom én senkire a dolgokat,mi is ugyanígy élünk..csak nálunk távfűtés van gázmeghajtású generátorok hűtővizével..bár lehetne olcsóbban is.Ezen dolgozok és bombázom a hőszolgot,hogy had váljak le.Infrával gyakorlatilag havi 2000,.ből meg lenne a fűtés.A víz átfolyóval van megoldva.nem használok központi meleg vizet,de van ha kellene.
    a nemrég vásárolt nyarólba az lesz és napelemes szigetüzem.(de kapok ajándékba egy használt kályhát is..biztos ami biztos)
    pestre én sem költöznék és a belvárosba sem,engem is idegesít a forgalom.
    Amúgy klasszikus vidéken(határ,tanyák,kis falvak) melózok,látom mi folyik ott. Néha beérünk a faluba és télen szélcsendben kaparja a torkom a levegő és könnyezek míg meg nem szokom.Alig várom,hogy kimenjünk onnan.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    34
    Ne vedd fel, nem piszkálásból írom, csak a Te esetedet is felhasználom, mint érv. Egyedül élsz egy lakásban pluszba van garázsod, autód meg nyaralód. És a városból kis falvakba jársz ki dolgozni. Azért neked is van rendesen öko lábnyomod.

10. The Following 3 Users Say Thank You to Alpha For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    Ne vedd fel, nem piszkálásból írom, csak a Te esetedet is felhasználom, mint érv. Egyedül élsz egy lakásban pluszba van garázsod, autód meg nyaralód. És a városból kis falvakba jársz ki dolgozni. Azért neked is van rendesen öko lábnyomod.
    ..érdekes megközelítése a témának.
    Kíváncsi vagyok pár évtized múlva(vagy előbb ),mikor ott ül a pár megmaradt maugli a tűznél mit fognak mondani? Ki okozta?Ki mennyire volt benne a "buliba"?
    Elvileg a fogyasztói társadalom a hibás...de valóban?..szerintem ma már ez nem egyértelmű ,hogy a gazdag sokat fogyaszt,a szegény pedig keveset.
    Nézzük a közlekedést!
    Akinek van pénze megteheti hogy korszeű járgánnyal jár..és pár év múlva már természetes lesz az elektromos autó...annak akinek van rá pénze.
    A többiek maradnak a jó öreg olajkályhánál vagy a tömegközlekedésnél(ami egyébként jó lenne modern eszközökkel)
    Lakhatás!
    akinek van pénze korszerű anyagokból,korszerű fűtéssel,fekete/szürke víz újrahasznosításával,geoenergiával,nap/szélenergiával,saját kutakkal és szelektív gyűjtéssel gyakorlatilag alig bocsát ki a klímát befolyásoló anyagot.Még benzin sem kell,napról tankol.
    A szegényebb réteg megreked a 200-as blokkházban és tolja a kazánba a fát..többet fűti az utcát,mint a házat.
    ---tehát nem teljesen biztos,hogy akinek van...annak nagyobb az öko lábnyoma....