Oldala 6 of 9 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 51 to 60 of 89

Topic: Pro és kontra

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Tetszik adás
    91
    110 tetsziket kapott 68.topicban
    Ha mákod van megúszod
    Sajnos az emberek szarul viselik, de a valóság az, hogy az életünkben az események nagyobb részét a puszta vak véletlen irányítja. Randomitás.

Földrengéskor feléd fől a fa, vagy épp picit arrébb? Téged talál el egy eltévedt golyó, vagy a mögötted állót? Álmaid párjável akkor találkozol amikor jó a kedve és eldumáltok. Vagy előtte kutyagumiba lép és idegesen elzavar a rákba amikor hozzászólsz. Sajna ez van. Az életet jórészint a puszta mázli vezeti.
    Max arra van opció hogy a kisebb gebaszokat tudással elhárítsuk, vagy hogy a szerencsés pillanatokat kiaknázzuk.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    176
    436 tetsziket kapott 284.topicban
    Esetleg a "sors", bár amiket írsz azok alapján ez már számodra elfogadhatatlan. Nem, nem vagyok elvakult hívő, de mégis hiszem, hogy minden okkal történik az életben.

3. The Following 2 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2016
    Lakhely
    Tata
    Tetszik adás
    2
    12 tetsziket kapott 8.topicban
    A felkészülés -szerintem- nem erről szól!
    A felkészülés az, amikor mákod van és megúszod, de utána nem döglesz éhen, nem fagysz meg, stb...
    Persze lehet szerencséd. Bemész az erdőbe (szerencsésen megúsztad a katasztrófát) és szerencsédre találsz egy barlangot, amiben valaki (aki nem volt szerencsés) felhalmozott mindent, ami kell.
    A szerencse fontos, de tudás nélkül, felkészültség nélkül jelentősen csökkented az életbenmaradási esélyeidet.
    Üdv: pomm

5. A következő fórumozóknak tetszett pomm hozzászólása:

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    359 tetsziket kapott 187.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Esetleg a "sors", bár amiket írsz azok alapján ez már számodra elfogadhatatlan. Nem, nem vagyok elvakult hívő, de mégis hiszem, hogy minden okkal történik az életben.
    Igen, vagy minden véletlen, vagy semmi sem az. Ha voksolni kellene, akkor inkább én is a másodikra szavaznék. (És, ha esetleg majd valaha tovább boncoljuk mindenféle egzakt sallang nélkül, akkor csússzunk át az off topikba.)

7. The Following 2 Users Say Thank You to doki For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,162
    4,540 tetsziket kapott 3,044.topicban
    Blog Entries
    4
    Ha kimész a házból hogy a boltba menj egy liter tejért, akkor szerencse ahhoz is kell, hogy ne csapjon el egy teherautó.

De ha meg úgy nézed, akkor ennek az esélyét csökkentheted, ha felkészülsz az eshetőségre.

1. Működő lámpád van, bekapcsolva, főleg ha kora sötétben mész.
    2. Macskaszemet raksz a biciklidre.
    3. Jól látható ruhát viselsz.
    4. Nem az út közepén kacsázol hanem jól félrehúzódva mész az út mellett.
    5. Figyeled hogy jön-e mögötted jármű és még inkább félrehúzódsz ha a közeledbe ér.

A szerencse mellett nem árt ha megelőzöd a bajt.

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    920
    432 tetsziket kapott 238.topicban
    Nem akarom ismételni, de pomm nagyon jól látja!
    Persze a szerencsén nagyon sok múlik, de felkészültséggel tudod valamennyire befolyásolni.
    Nem tudom hogy játszott e valaki annak idején szerepjátékot.: Én ahhoz hasonlítanám, amikor a kalandmester, vagy mesélő, a valóságban a "SORS" közli veled:

- Na, lássuk túléled e az első hetet?: Dobj egy mentődobást D20-al mondjuk 12 fölé.....
    -De hát én prepper vagyok -közlöd
    -Ja (mondja a SORS) akkor +4el!
    De hát én egy különösen felkészült prepper vagyok! Nézd itt a képzettségeim, és a felszerelésem listája.
    -Igen.. igen látom már.... Jó, akkor legyen +6-al!

Szóval +6-os mentődobásnál is meg lehet halni, de az esély sokkal kisebb.

Aki nem érti attól elnézést kérek.

10. The Following 2 Users Say Thank You to Unicornis For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,162
    4,540 tetsziket kapott 3,044.topicban
    Blog Entries
    4
    Prepper társasjáték? Az ötlet nem rossz!

Doom
    Guest
    ...ezt azonnal le kell védetni!..valaki ebből milliomos lesz!

13. The Following 2 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    920
    432 tetsziket kapott 238.topicban
    Igen, Doom nem mondott hülyeséget! Van benne ráció!
    Úgy tudom, hogy nincs még ilyen, de utána kellene nézni.
    Ezzel tényleg megcsinálhatja valaki a szerencséjét.
    Én biztos hogy nem, mert nekem van már egy működő vállalkozásom, és hát egy seggel két lovat nem lehet megülni.
    Meg itt Európában nincs sok prepper, de az USA-ban van vagy 5 millió minimum.
    Csak ki kell találni hozzá egy jó, élethű szabály és harcrendszert és tuti a siker.
    Mert hát amikor mi szerep-játékoztunk, akkor mindig egy kitalált világban egy kitalált karaktert alakítottunk. Annak a karakternek a képességei is kitaláltak voltak. De itt mindenki alakíthatja SAJÁT MAGÁT! A valós világban SHTF alatt!
    Ez így nem csak játék, hanem felkészülési teszt is. Nem véletlenül támogatta és támogatja az amerikai hadsereg a szerepjátékokat. Mert logikus gondolkodásra nevel, növeli a problémamegoldó képességet, és a kooperációs tulajdonságokat is. Ez egy valódi vészhelyzetben életmentő lehet.
    Mert mindenik magából indul ki, azaz elképzelem, hogy a döntéseimre a környezetem hogyan fog reagálni.
    De valószínűleg nem pont úgy ahogyan én gondoltam, mert minden ember másként gondolkozik.
    És az ebből fakadó gondok a valóságban egy pillanat alatt megölhetnek.: "Ja, hogy ők nem úgy gondolták.....bazzzzm"
    Erre viszont nagyon jól fel lehet készülni, gyakorolni, más valós élő személyekkel (kalandmester és játékosok)
    Szóval aki ezt megcsinálja az USA-ban, az nagyot kaszálhat rajta.
    Én a fórumon keresztül szívesen segítek benne. (ingyen) Túlélő?......

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon...ditva__oldal-1
    kicsit szörföztem és erre az oldalra is bekukkantottam.Érdekes mondatot találtam..
    + a jövő a városoké, környezetvédelem szempontjából. Sokkal kisebb az ökológiai lábnyom, ha emberre lebontva nézzük.
    Elgondolkodtam rajta..és tényleg!Teljesen igaza van a hozzászólónak.
    Most mikor a környezet szennyezése,a klíma változás,az erőforrás válság a körmére égett az emberiségnek...nagyon nem mindegy ki milyen felelősen él az erőforrásokkal és mennyi káros anyagot bocsájt ki.
    ..Jó tudom a buta paraszt most azt mondja ..."Ki nem szarja le!"..persze azért buta paraszt mert nem lát az orránál tovább..amíg el nem veri a jég a terményt,amíg ki nem szárad a termény,amíg az eddig ezen a körön nem létező kártevők,betegségek meg nem jelennek amik viszik a jószágot,terményt....Jelek már vannak!!!
    ..Szóval gondolkodtam ezen a mondaton.
    ...most a fűtés idényben teljesen jogos észrevétel..valóban egy felelős városi ,távfűtött lakásban élő,sokkal kevesebb mocskot termel,mint a felelőtlen vidéki,aki ontja a szart a légkörbe.
    Aztán ott a közlekedés!
    A vidéki bármit csinál üzemanyagot kell égetnie...bejárni dolgozni,bevásárlás,óvoda,kórház,bármi....
    De lehetne sorolni hosszan a szennyvíztől a permeten át,a benzines fűnyíróig.
    Az biztos,hogy az emberiségnek előbb utóbb el kell gondolkodnia az erőszakos korlátozásra az energia felhasználásba és a káros anyag kibocsájtásban
    ...nem ördögtől való akár egy falu távfűtése is a hatékonytalan környezet szennyező kályhák helyett...