Oldala 9 of 9 ElsőElső ... 789
Eredmény 81 to 89 of 89

Topic: Pro és kontra

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Ebben mi volt a bunkózás?
    '1...én senkit nem említek személy szerint a főrumon..kínosan vigyázok,hogy hogy minden beszélgetés...úgy általában hangozzon el.
    2.Nem erőltetek senkire semmit..csak úgy általában írtam tényeket,észrevételeket
    3 maga a stílus
    4 nem preferáltam semmit..csak hangosan gondolkodtam
    5 fogalmad sincsen az életteremről (a legkevesebbet a városi lakásban vagyunk)
    6 pont ,hogy Pestre küldik a tüdőbeteg gyerekeket (Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet vagy http://gyermektudobalint.hu/)
    7 én elhiszem,hogy szar érzés,ha szétkapják a posztot két perc alatt,de ez inkább arra kell mindenkit ösztökéljen,hogy ököl helyett érveljen,még okosabb legyen.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Igen. De létezik a panelen kívül is élet a városban. Nagy belmagasság, nagy alapterület nincs szigetelve mivel társasház, nem csinálhatom meg magamnak. Gáz átalány 24e csak fűtés. Villannyal nem is javasolt ezt a belmagasságot fűteni. A sok szoba miatt inverteres klíma sem megoldás, sok kellene belőle + nem is valószínű, hogy engedélyeznék. Van ismerősöm aki erőműben melózott. Be sincs kötve a gáz a 200 valahány nm-re és nem fizet annyit összesen mint mi csak gázra. Úgy könnyű, ha kapsz irreális kedvezményeket. Nem tudom hogy számolják és minden dolgozónak ugyan annyi jár-e, de nekik brutál fogyasztás mellett sincs szinte fizetendő fogyasztásuk.
    Gázzal ekkora kérót 24-ből..az tökéletes!
    Neked nem kell villanyba gondolkodnod!
    A villamos fűtés titka a hőtárolás és az intelligens termosztátok.A fa/szén kályhával ellentétben a gáz/villamos fűtéssel lehet szelektálni akár még a fűtés magasságát is,a helyiségeket,a napszakok szerinti helyiségeket.
    a cekasz a kazánba egy barbár megoldás.
    De úgy általában a témához!
    Ha tetszik ha nem,mindenkit érinteni fog a klíma változás.A kínai fingik ,mi is azt szagoljuk..és igen a városi-vidéki mind ugyan azt szívja.
    de ahogy látom mindenki a másikra mutogat...én is..hogy ő többet tehetne.
    Nem tudom,de pár éves prepperkedés,tesztelés,próbálkozás után rádöbbentem...nem lehet felkészülni!
    A megelőzés és az emberek szemének a felnyitása(akár erőszakkal) a megoldás,a többi csak ideiglenes tűzoltás.
    Csak így lehet túlélni..minden más csak szükség megoldás.
    Ettől függetlenül az események ki fogják kényszeríteni a dolgokat!..és igen lesznek drasztikus intézkedések is!

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 3

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    '1...én senkit nem említek személy szerint a főrumon..kínosan vigyázok,hogy hogy minden beszélgetés...úgy általában hangozzon el.
    2.Nem erőltetek senkire semmit..csak úgy általában írtam tényeket,észrevételeket
    3 maga a stílus
    4 nem preferáltam semmit..csak hangosan gondolkodtam
    5 fogalmad sincsen az életteremről (a legkevesebbet a városi lakásban vagyunk)
    6 pont ,hogy Pestre küldik a tüdőbeteg gyerekeket (Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet vagy http://gyermektudobalint.hu/)
    7 én elhiszem,hogy szar érzés,ha szétkapják a posztot két perc alatt,de ez inkább arra kell mindenkit ösztökéljen,hogy ököl helyett érveljen,még okosabb legyen.
    Most válsz vagy érvek helyett pontokba szedtél egy pár dolgot, ami csak részben kapcsolódik a témához. Még mindig nem értem mivel bunkóztam...
    Nekem akkor is az a véleményem, hogy nem kisebb az ökológiai lábnyoma egy városi embernek, mint egy vidékinek. Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre, akkor szívesen leírom az érveimet.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Most válsz vagy érvek helyett pontokba szedtél egy pár dolgot, ami csak részben kapcsolódik a témához. Még mindig nem értem mivel bunkóztam...
    Nekem akkor is az a véleményem, hogy nem kisebb az ökológiai lábnyoma egy városi embernek, mint egy vidékinek. Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre, akkor szívesen leírom az érveimet.
    Tök értelmes pasasnak tűnsz!..tényleg nem lehet személyeskedés és a másik savazása nélkül ("Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre,") beszélgetni?...nem olyan nehéz..jó tudom nem nagy kultúrája van ennek a neten..de próbáljuk meg!(amúgy én eddig csupa érvet írtam..olvass előrébb)
    Persze mindenre kíváncsi vagyok,azért hoztam fel a témát!Érdekes szerintem!

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tök értelmes pasasnak tűnsz!..tényleg nem lehet személyeskedés és a másik savazása nélkül ("Ha leküzdöd a korlátaidat és képes vagy normális vélemény ütköztetésre,") beszélgetni?...nem olyan nehéz..jó tudom nem nagy kultúrája van ennek a neten..de próbáljuk meg!(amúgy én eddig csupa érvet írtam..olvass előrébb)
    Egy 110.000 fős városban dolgozok ingatlanokkal. A lakótelepek 90 %-a 60-70-es években épült. 29 cm vastag panelből. Kevés van még leszigetelve. Felében még eredeti fa ablakok. A távhővezetékek felett el van olvadva a hó. A zárófödém felett 10 cm szigetelés. Én ezt látom egy nagyvárosban. Meg azt, hogy délután 3-5 között alig lehet haladni a nagy forgalom miatt. Az araszolás sok üzemanyaggal jár. A városokban megélnek a multik, bevásárlóközpontok, mozik és gyorséttermek. Ezem mind sok hulladékot termelnek.
    Ritkásan járok Budapesten és akkor zavar a por, füst és szürkeség. Nincs az a pénz amiért odaköltöznék.
    Nagyszüleim faluban éltek. A heti hulladékuk elfért egy szatyor alján. Kis városban élek, itt nincs füst, kosz, stb és minden szükséges boltot, intézményt, stb elérek 10 perc bicajozással. A piacon mindent kapok, egyenesen a termelőtől. (Tejtermék, húsáru, tojás, stb.)
    Itt vidéken se bontott elektronikai alaplappal fűtünk és nem barlangban lakunk.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egy 110.000 fős városban dolgozok ingatlanokkal. A lakótelepek 90 %-a 60-70-es években épült. 29 cm vastag panelből. Kevés van még leszigetelve. Felében még eredeti fa ablakok. A távhővezetékek felett el van olvadva a hó. A zárófödém felett 10 cm szigetelés. Én ezt látom egy nagyvárosban. Meg azt, hogy délután 3-5 között alig lehet haladni a nagy forgalom miatt. Az araszolás sok üzemanyaggal jár. A városokban megélnek a multik, bevásárlóközpontok, mozik és gyorséttermek. Ezem mind sok hulladékot termelnek.
    Ritkásan járok Budapesten és akkor zavar a por, füst és szürkeség. Nincs az a pénz amiért odaköltöznék.
    Nagyszüleim faluban éltek. A heti hulladékuk elfért egy szatyor alján. Kis városban élek, itt nincs füst, kosz, stb és minden szükséges boltot, intézményt, stb elérek 10 perc bicajozással. A piacon mindent kapok, egyenesen a termelőtől. (Tejtermék, húsáru, tojás, stb.)
    Itt vidéken se bontott elektronikai alaplappal fűtünk és nem barlangban lakunk.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Kis városban élek, itt nincs füst, kosz, stb és minden szükséges boltot, intézményt, stb elérek 10 perc bicajozással. A piacon mindent kapok, egyenesen a termelőtől. (Tejtermék, húsáru, tojás, stb.)
    tessék..nem erőszakolom én senkire a dolgokat,mi is ugyanígy élünk..csak nálunk távfűtés van gázmeghajtású generátorok hűtővizével..bár lehetne olcsóbban is.Ezen dolgozok és bombázom a hőszolgot,hogy had váljak le.Infrával gyakorlatilag havi 2000,.ből meg lenne a fűtés.A víz átfolyóval van megoldva.nem használok központi meleg vizet,de van ha kellene.
    a nemrég vásárolt nyarólba az lesz és napelemes szigetüzem.(de kapok ajándékba egy használt kályhát is..biztos ami biztos)
    pestre én sem költöznék és a belvárosba sem,engem is idegesít a forgalom.
    Amúgy klasszikus vidéken(határ,tanyák,kis falvak) melózok,látom mi folyik ott. Néha beérünk a faluba és télen szélcsendben kaparja a torkom a levegő és könnyezek míg meg nem szokom.Alig várom,hogy kimenjünk onnan.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ne vedd fel, nem piszkálásból írom, csak a Te esetedet is felhasználom, mint érv. Egyedül élsz egy lakásban pluszba van garázsod, autód meg nyaralód. És a városból kis falvakba jársz ki dolgozni. Azért neked is van rendesen öko lábnyomod.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Ne vedd fel, nem piszkálásból írom, csak a Te esetedet is felhasználom, mint érv. Egyedül élsz egy lakásban pluszba van garázsod, autód meg nyaralód. És a városból kis falvakba jársz ki dolgozni. Azért neked is van rendesen öko lábnyomod.
    ..érdekes megközelítése a témának.
    Kíváncsi vagyok pár évtized múlva(vagy előbb ),mikor ott ül a pár megmaradt maugli a tűznél mit fognak mondani? Ki okozta?Ki mennyire volt benne a "buliba"?
    Elvileg a fogyasztói társadalom a hibás...de valóban?..szerintem ma már ez nem egyértelmű ,hogy a gazdag sokat fogyaszt,a szegény pedig keveset.
    Nézzük a közlekedést!
    Akinek van pénze megteheti hogy korszeű járgánnyal jár..és pár év múlva már természetes lesz az elektromos autó...annak akinek van rá pénze.
    A többiek maradnak a jó öreg olajkályhánál vagy a tömegközlekedésnél(ami egyébként jó lenne modern eszközökkel)
    Lakhatás!
    akinek van pénze korszerű anyagokból,korszerű fűtéssel,fekete/szürke víz újrahasznosításával,geoenergiával,nap/szélenergiával,saját kutakkal és szelektív gyűjtéssel gyakorlatilag alig bocsát ki a klímát befolyásoló anyagot.Még benzin sem kell,napról tankol.
    A szegényebb réteg megreked a 200-as blokkházban és tolja a kazánba a fát..többet fűti az utcát,mint a házat.
    ---tehát nem teljesen biztos,hogy akinek van...annak nagyobb az öko lábnyoma....