Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 18

Topic: YoungPrepper Blogja

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    12
    26 tetsziket kapott 10.topicban

YoungPrepper Blogja

Üdv mindenkinek!
    Ezt a topicot a célból nyitottam,hogy megmutassam Én hogy készülök fel...
    A NatGeon láttam a Túléléi praktikák c. sorozat egyetlen részét(nem vagyok nagy tv néző)amiben az volt,hogy egy 19 éves srác a zombi apokalipszisre próbál felkészülni minden gagyisággal(miután megnéztem a rész nagyjából fél órát röhögtem a gyereken).Ekkor már 3 hónapja magas szintű gyakorlati tudásom volt a túrázással és a túlélési technikák terén.Ezután imerkedtem meg a Bushcrafttal és a Prepperkedéssel.Motanában egyre többet és egyre jobban lövök a saját készítésű íjammk(kb.30-35 fontos húzóerővel rendelkezik).Amit tudok magam készítem el és így fejlesztem a barkácskézségeimet is...

Ez a blog hétvégente mindenképp hétköznap ritkábban fog frissülni.
    Egyenlőre ennyi jutott eszembe várhatóak lesznek fényképek,beszámolók a B.O.B.-met alkotó cuccosokról,és természetesen lesz egy bejegyzés, hogy én mire kézükök.
    Last edited by YoungPrepper; 11-14-2013 at 07:11 PM.

2. The Following 2 Users Say Thank You to YoungPrepper For This Useful Post:

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Tetszik adás
    60
    368 tetsziket kapott 175.topicban
    Amit tudok magam készítem el és így fejlesztem a barkácskézségeimet is...
    Nagyon helyes hozzáálás!! Néztem pár videot azokrol a pvc ijakrol. Nem vagyok reflexpárti de a ráforditott anyagkölcségböl kiindulva nagyonfasza ijak! De olyan fehér pvc csövet lehet kapni mo-on? Mert én akárhányszor kerestem sose volt. Te szürkéböl csináltad? Képet tudsz feltenni?

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    253
    571 tetsziket kapott 335.topicban
    A hazai alapanyagú íj engem is érdekel!

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    12
    hát nekem is a kövi projek a PVC íj lesz jelenleg fából van egy longbow-lovasíj hibrid(osztálytársam hívja így)ugyanis 140 cm hosszú és asszimetrikus alakja van

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    12
    2. bejegyzés 2013.11.10.

Felkészülés az elkerülhetőnek tűnő elkerülhetetlenre.

Én nem komoly nagyszabású dologra E.M.P-re (elektromágneses impulzusra) vagy atomtámadásra készülök vagy vegyi támadásra mondjuk az USA szorná az Oroszokra(abból mi is kapnánk a földközi közelség miatt)hanem például nagymértékű infláció a válság miatt(a mostaninál kb 2x durvább)vagy 800fts benzinárak miatti élelmiszerhiány és az ezzel járó lázongásokra készülök.
    Nos kezdjük az élelmiszerhiánnyal:átlagcsaládnak kb. 2 napi romlandó élelmiszere van és ha a fagyasztó mélyére néz az ember akkor kijön kb 1 hétnyi SZEGÉNY energiatartalmú elemózsia.Ha az embernek van normális paintball/légpuskája vagy számszeríja vagy kb 35-font fölötti erős íja és tudománya az ha szántó közelében él egy-egy fácánt lőhet (már énis lőttem fácánt az íjammal);esetleg nyulat ha az odúkijáratokat eltömjük és az egyikbe füstöt vezetünk akkor nagy eséllyel a nyúl kiszalad és az íjjal vagy pedig a primitívebb husángos megoldással végezhetünk vele,ezzel pipálva a kieső húsmennyiség.

Önvédelem terén:pedig azt ajánlom mindenkinek aki olyan helyzetbe kerül hogy létszámfölény van az ellenfél terén az inkább fusson.Egy osztálytársam real wing-chun kungfuzik ami főként a "legjobb támadás a védekezés" elvére megy rá de már Ő is járt úgy még ált.ba,hogy beszóltak neki ő meg fellökte az egyik kisebbségi osztálytársát aki hívta a haverokat;kivédett egy ütést visszaütött és akkor betalált egy gyomros a másik gyerektől...ez velem is megesett már,de én egy ütés védése után felhúztam a nyúlcipőt és két utca sprint után lezáraztam az "üldözőimet".Én hosszú ideig úgy voltam a dologgal,hogy egyedül jobbak lennének az esélyeim,de mára rájöttem,hogy 2 ember jobb mint egy ember,ha olyan helyzet van(Most az osztálytársamra gondolok)hogy valakire íjat szegezek akkor addig ő elveszi tőle a kését és eldobja 3-4 méterre egy fába vagy a földbe.
    Ha menekülni kell akkor a közelben lévő erdőbe venném az irányt ahol van egy fűthető túristaszállás kúttal és jelentős apróvadállománnyal.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    0
    11 tetsziket kapott 11.topicban
    Minek eldobni egy jó kést? Plusz nem csak te (ti) gondoltok a turista szállóra. Családokkal mi lesz?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    12
    Idézet Eredeti hozzászóló mrPickles Hozzászólás megtekintése
    Minek eldobni egy jó kést? Plusz nem csak te (ti) gondoltok a turista szállóra. Családokkal mi lesz?
    természetesen a család az család ők is jönnének velünk a késeldobásos rész abszólút felvetés volt a túristaszálló kb 9-10 éve nincs használatban édesapám elmondása szeint. (A barátomnak 2 nagytestvére 17 és 19 évesek komoly fizikai és tudásbéli segítséget tudna nyújtani + nevelőapja pedig az esetleges vadászatban állatfeldolgozásban az én édesapám pedig fafeldolgozásban és az előzökben mindenképpen segítene és az egyik rokonunk vadász szóval ha szükség van egy 8-10 fős mikroközösség tudna összejönni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    0
    11 tetsziket kapott 11.topicban
    Ez ok, de 10 ember etetéséhez több kell mint pár fácán. Tehát te még nem voltál ott, nem tudod mennyire van szétlopva, lehet beomlott a kút vagy csak simán beledöglött valami és mérgező a vize. Még elég sok a lyuk a tervedben.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    12
    Már jártam ott akkor elég jó volt a terep lehet azóta nekiestek a szétlopkodásának erről nemtudok de mivel ott az a tény hogy a rokonom vadász így könnyűszerrel lőhetünk őzet is.De igen ez még igencsak gyerekcipőben járó terv.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    12
    3.bejegyzés 2013.11.11.

Amik az én B.O.B.-ben és túracsomagomban van:
    DSC_0185.jpgDSC_0190.jpgDSC_0192.jpgDSC_0203.jpg

A pengék: FISKARS X7 kempingfejsze. én készítettem a tokok melyet övre lehet fűzni
    Gerber Bear Grills scout zsebkés (félig fogazott pengéjű)
    egy "mezei" balta amelybe én faragtam bele a fejét.

DSC_0194.jpgDSC_0195.jpgDSC_0197.jpg

Övre helyezhető bőrrekeszek melyeket én készítettem és a tartalmuk.
    (svájci bicska nejlonzsinór varrókészlet egy kisebb elsősegélycsomag tűzgyújtó készlet(öngyújtó,gyufa a fekete dobozban,vatta a sárga kisdobozban,nagyító,gyertya egy kis iránytű,toll és egy papírcsík,kendő,egy gerber mini survival kézikönyve.

DSC_0198.jpgDSC_0200.jpgDSC_0201.jpgDSC_0204.jpgDSC_0209.jpg

Egyéb liegészítők sátorozáskor viszem magammal,egynapos túrára nem.A kis lámpát azért szeretem,mert a túrabotomra is lehet rögzíteni.
    Végül az ijam és a kiegészítői.

DSC_0184.jpgDSC_0187.jpgDSC_0189.jpgDSC_0206.jpgDSC_0207.jpgDSC_0209.jpgDSC_0208.jpg

Az utolsó képen a táskám látható ez egy húszliteres táska melynek a hevedere és a háta is nagyon kényelmes.

12. The Following 2 Users Say Thank You to YoungPrepper For This Useful Post: