Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 18

Topic: YoungPrepper Blogja

YoungPrepper Blogja

Üdv mindenkinek!
    Ezt a topicot a célból nyitottam,hogy megmutassam Én hogy készülök fel...
    A NatGeon láttam a Túléléi praktikák c. sorozat egyetlen részét(nem vagyok nagy tv néző)amiben az volt,hogy egy 19 éves srác a zombi apokalipszisre próbál felkészülni minden gagyisággal(miután megnéztem a rész nagyjából fél órát röhögtem a gyereken).Ekkor már 3 hónapja magas szintű gyakorlati tudásom volt a túrázással és a túlélési technikák terén.Ezután imerkedtem meg a Bushcrafttal és a Prepperkedéssel.Motanában egyre többet és egyre jobban lövök a saját készítésű íjammk(kb.30-35 fontos húzóerővel rendelkezik).Amit tudok magam készítem el és így fejlesztem a barkácskézségeimet is...

Ez a blog hétvégente mindenképp hétköznap ritkábban fog frissülni.
    Egyenlőre ennyi jutott eszembe várhatóak lesznek fényképek,beszámolók a B.O.B.-met alkotó cuccosokról,és természetesen lesz egy bejegyzés, hogy én mire kézükök.
    Last edited by YoungPrepper; 11-14-2013 at 07:11 PM.

Amit tudok magam készítem el és így fejlesztem a barkácskézségeimet is...
    Nagyon helyes hozzáálás!! Néztem pár videot azokrol a pvc ijakrol. Nem vagyok reflexpárti de a ráforditott anyagkölcségböl kiindulva nagyonfasza ijak! De olyan fehér pvc csövet lehet kapni mo-on? Mert én akárhányszor kerestem sose volt. Te szürkéböl csináltad? Képet tudsz feltenni?

A hazai alapanyagú íj engem is érdekel!

hát nekem is a kövi projek a PVC íj lesz jelenleg fából van egy longbow-lovasíj hibrid(osztálytársam hívja így)ugyanis 140 cm hosszú és asszimetrikus alakja van

2. bejegyzés 2013.11.10.

Felkészülés az elkerülhetőnek tűnő elkerülhetetlenre.

Én nem komoly nagyszabású dologra E.M.P-re (elektromágneses impulzusra) vagy atomtámadásra készülök vagy vegyi támadásra mondjuk az USA szorná az Oroszokra(abból mi is kapnánk a földközi közelség miatt)hanem például nagymértékű infláció a válság miatt(a mostaninál kb 2x durvább)vagy 800fts benzinárak miatti élelmiszerhiány és az ezzel járó lázongásokra készülök.
    Nos kezdjük az élelmiszerhiánnyal:átlagcsaládnak kb. 2 napi romlandó élelmiszere van és ha a fagyasztó mélyére néz az ember akkor kijön kb 1 hétnyi SZEGÉNY energiatartalmú elemózsia.Ha az embernek van normális paintball/légpuskája vagy számszeríja vagy kb 35-font fölötti erős íja és tudománya az ha szántó közelében él egy-egy fácánt lőhet (már énis lőttem fácánt az íjammal);esetleg nyulat ha az odúkijáratokat eltömjük és az egyikbe füstöt vezetünk akkor nagy eséllyel a nyúl kiszalad és az íjjal vagy pedig a primitívebb husángos megoldással végezhetünk vele,ezzel pipálva a kieső húsmennyiség.

Önvédelem terén:pedig azt ajánlom mindenkinek aki olyan helyzetbe kerül hogy létszámfölény van az ellenfél terén az inkább fusson.Egy osztálytársam real wing-chun kungfuzik ami főként a "legjobb támadás a védekezés" elvére megy rá de már Ő is járt úgy még ált.ba,hogy beszóltak neki ő meg fellökte az egyik kisebbségi osztálytársát aki hívta a haverokat;kivédett egy ütést visszaütött és akkor betalált egy gyomros a másik gyerektől...ez velem is megesett már,de én egy ütés védése után felhúztam a nyúlcipőt és két utca sprint után lezáraztam az "üldözőimet".Én hosszú ideig úgy voltam a dologgal,hogy egyedül jobbak lennének az esélyeim,de mára rájöttem,hogy 2 ember jobb mint egy ember,ha olyan helyzet van(Most az osztálytársamra gondolok)hogy valakire íjat szegezek akkor addig ő elveszi tőle a kését és eldobja 3-4 méterre egy fába vagy a földbe.
    Ha menekülni kell akkor a közelben lévő erdőbe venném az irányt ahol van egy fűthető túristaszállás kúttal és jelentős apróvadállománnyal.

Minek eldobni egy jó kést? Plusz nem csak te (ti) gondoltok a turista szállóra. Családokkal mi lesz?

Idézet Eredeti hozzászóló mrPickles Hozzászólás megtekintése
    Minek eldobni egy jó kést? Plusz nem csak te (ti) gondoltok a turista szállóra. Családokkal mi lesz?
    természetesen a család az család ők is jönnének velünk a késeldobásos rész abszólút felvetés volt a túristaszálló kb 9-10 éve nincs használatban édesapám elmondása szeint. (A barátomnak 2 nagytestvére 17 és 19 évesek komoly fizikai és tudásbéli segítséget tudna nyújtani + nevelőapja pedig az esetleges vadászatban állatfeldolgozásban az én édesapám pedig fafeldolgozásban és az előzökben mindenképpen segítene és az egyik rokonunk vadász szóval ha szükség van egy 8-10 fős mikroközösség tudna összejönni.

Ez ok, de 10 ember etetéséhez több kell mint pár fácán. Tehát te még nem voltál ott, nem tudod mennyire van szétlopva, lehet beomlott a kút vagy csak simán beledöglött valami és mérgező a vize. Még elég sok a lyuk a tervedben.

Már jártam ott akkor elég jó volt a terep lehet azóta nekiestek a szétlopkodásának erről nemtudok de mivel ott az a tény hogy a rokonom vadász így könnyűszerrel lőhetünk őzet is.De igen ez még igencsak gyerekcipőben járó terv.

3.bejegyzés 2013.11.11.

Amik az én B.O.B.-ben és túracsomagomban van:
    DSC_0185.jpgDSC_0190.jpgDSC_0192.jpgDSC_0203.jpg

A pengék: FISKARS X7 kempingfejsze. én készítettem a tokok melyet övre lehet fűzni
    Gerber Bear Grills scout zsebkés (félig fogazott pengéjű)
    egy "mezei" balta amelybe én faragtam bele a fejét.

DSC_0194.jpgDSC_0195.jpgDSC_0197.jpg

Övre helyezhető bőrrekeszek melyeket én készítettem és a tartalmuk.
    (svájci bicska nejlonzsinór varrókészlet egy kisebb elsősegélycsomag tűzgyújtó készlet(öngyújtó,gyufa a fekete dobozban,vatta a sárga kisdobozban,nagyító,gyertya egy kis iránytű,toll és egy papírcsík,kendő,egy gerber mini survival kézikönyve.

DSC_0198.jpgDSC_0200.jpgDSC_0201.jpgDSC_0204.jpgDSC_0209.jpg

Egyéb liegészítők sátorozáskor viszem magammal,egynapos túrára nem.A kis lámpát azért szeretem,mert a túrabotomra is lehet rögzíteni.
    Végül az ijam és a kiegészítői.

DSC_0184.jpgDSC_0187.jpgDSC_0189.jpgDSC_0206.jpgDSC_0207.jpgDSC_0209.jpgDSC_0208.jpg

Az utolsó képen a táskám látható ez egy húszliteres táska melynek a hevedere és a háta is nagyon kényelmes.