Oldala 3 of 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 64

Topic: Szoba fűtés

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,678
    1,189 tetsziket kapott 775.topicban
    régebben vettünk lidl-ben, de az tényleg zsebbe való, nem sok hót tárol.
    Van kb. 20x25 centisünk is, az már sokkal jobb, de talán fél óra, ha hideg van sztem sokkal hamarabb kihűl.

Senior Member szfenikus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    24
    39 tetsziket kapott 24.topicban
    A Bosch-nak van olyan kabátja, amiben csavarbehajtó akkumulátorról működő fűtőbetétek vannak. Pár órahosszás üzemidővel.

3. A következő fórumozóknak tetszett szfenikus hozzászólása:

Pityubá
    Guest
    Igaz szobát nem lehet véle fűteni, de 5 órán keresztül adja a meleget a szénrúd fűtésű zsebkályhám.
    A képen kinyitott állapotban egyik végén begyújtott szénrúddal mutatom este tábortűz körül melegedő társaimnak.
    Nagyobb hidegben mindkét végét be kell gyújtani a magasabb hőmérséklet eléréséhez, igaz így a fűtési idő feleződik.

zsebkályha.jpg

5. The Following 2 Users Say Thank You to Pityubá For This Useful Post:

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    750
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Igaz szobát nem lehet véle fűteni, de 5 órán keresztül adja a meleget a szénrúd fűtésű zsebkályhám.
    Pityubá! Raknál fel erről elkészítési ismertetőt? Nem baj ha van hozzá sok fénykép és/vagy magyarázó ábra.
    Köszönjük előre is!
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése
    Pityubá! Raknál fel erről elkészítési ismertetőt? Nem baj ha van hozzá sok fénykép és/vagy magyarázó ábra.
    Köszönjük előre is!
    Nos ezt a kütyüt vettem, és jól működik, gondolom ez is eredeti mint a legtöbb Kínában gyártott termék.
    + ban vettem hozzá tartalék szénrudakat is. hátizsákomban tartom, az őszi Mecseki átázós/fázós táborban is velem volt.
    Keresek képeket elérhetőséget a neten.

szénrudas zsebkályha

tartalék szénrúd zsebkályhához.

8. A következő fórumozóknak tetszett Pityubá hozzászólása:

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    468 tetsziket kapott 214.topicban
    A gyertya + cserép tényleg kamu.

Szoba fűtése lehet egy állat is. :-) :-) :-)
    A kecske testhője igen magas. De jártatok már tehén istállóban?
    Egy zord éjszakát a nagytestű németjuhászomhoz bújva vészeltem át. Azt hittem megfagyok. Ő nem nagyon díjjazta. :-)

Ajánlom, hogy tanulmányozzátok a rakétakályhát. Kicsibe is el lehet készíteni. Fa mindíg lesz, elem, olaj kevésbé. A rakétakályha a tényleges megoldás.

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    Peltier elem:
    Ne számítsatok nagy hatásfokra. 60 fok hőkülömbséget kell elérni. Alatta alacsony a hatásfok. A videón ezért van négy mécses és mindössze öt voltot ad.
    Eredetileg az oroszok árultak olyan petróleum lámpát aminek a peltier őse volt rászerelve. Járt hozzá rádió is. Így a tajgában is hallgathattad az elvtársakat. :-)

Próbáltam én is a lámpa üvegére szerelni, de nem volt túl jó az eredmény. Készítettem víztereset, keringetett vízhűtést, stb. Egyik sem hozott sokat. Csúcstechnika hiányába ennyit lehet. Meg kell elégedni azzal ami van. Ennyit tud és kész.
    Szereltem kályhára is, de hamar tönkre ment. Úgy emlékszem 165 fokot bír, vagy hasonló. Eddig kettőt nyírtam ki a magas hővel. :-)
    Az egyik egy aluminium pohár aljára volt szerelve. Gondoltam, míg melegszik a kávé...:-)

Ha már világvége dolgot szeretnétek, akkor merüljetek el a rakétakályha, stirling motor kombinációban.
    Kicsiben is jó. Egy kis stirling meghajt egy kerékpár agydinamót, vagy állandó mágneses rollermotort és ezzel már töltheted a rádiód, fegyverlámpát, stb. Előnye, hogy nem kell szabályozás és akkumulátor. Befűtesz és van fűtésed, melegvized és áramod. Addig amíg fűtesz. Ha a vizet nem használod el, hőpufferként műxik.
    Last edited by Morpheus; 11-27-2014 at 06:16 AM.

11. The Following 2 Users Say Thank You to Morpheus For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    Tavaly a haverok a mellettünk lévő erdőben játszottak túlélősdit. Mínusz húsz fokban építettek egy menedéket és egy hordozható rakétakályhával fűtötték. Az sem mindegy, hogy tudsz mellette aludni, nem kell felkelni rakni rá.

Hajrá!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Egy jókis katalyt kályha a megoldásRégen ezeket még személyautók éjjeli fűtésére is használták..a gyártó szerint teljesen biztonságos, a gyakorlati tapasztalatok azért nem teljesen ezt mutatják
    Last edited by Grafitos; 11-27-2014 at 09:54 AM.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Egy jókis katalyt kályha a megoldásRégen ezeket még személyautók éjjeli fűtésére is használták..a gyártó szerint teljesen biztonságos, a gyakorlati tapasztalatok azért nem teljesen ezt mutatják
    Nekem is volt évtizedekkel ezelőtt, sajnos az akkor kapható ólmozott benzinnel nem ment, csak a vegyi árú boltokban kapható foltbenzinnel ami drága volt.
    Ki lett dobva, mai ólmozatlan benzinnel tán üzemel. Megjegyzem üzem közben jelentős vízpára és széndioxid keletkezik kis zárt térben öngyilkosság a használata (Kis zárt sátorra gondolok).