Oldala 18 of 18 ElsőElső ... 8161718
Eredmény 171 to 175 of 175

Topic: Edzés otthon

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,468
    4,744 tetsziket kapott 3,182.topicban
    Blog Entries
    4
    Nyiss neki egy topicot az eladó részben. Ott többen látják.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2016
    Tetszik adás
    1
    19 tetsziket kapott 6.topicban
    Én sokáig súlyzós egdzéseket csináltam, egy időben komolyabban is. Már jó 4 éve nem volt súlyzó a kezemben, áttértem a fegyenc edzésre. Amit tapasztaltam: a fegyenc edzés nagyon bejött, mert "szabaddá tesz", nincs szükség teremre, súlyokra, gyakorlatilag semmire (illetve valamire, amin húzódzkodhatok), akár bárhol - bármikor letolhatom a napi edzést (szó szerint, néha csendesebb napokon melóhelyen is). Az izületeim nem fájnak azóta (súlyzós edzéses koromban a vállam sokszor fájt, időnként a könyököm és a csuklóm is), "kilazult" az izomzatom, nem annyira kötött.
    Ebben az edzés rendszerben is megoldható a fokozatosan növekvő terhelés (gondoljuk csak bele mondjuk egy kezes kitolás kézenállásban pl.)
    Viszont: bár elég jó erőben vagyok most is, de azért már nem hiszem, hogy beállnék 205 kg alá guggoláshoz (amivel anno szériáztam).
    DE be kell lássam, arra már nincs is szükség, mások lettek a céljaim. Szerintem egy általános felkészülésre (a mondjuk túlélés során felmerülő igénybevételre) tökéletes a fegyenc egy kis biciklizéssel kiegészítve, mert funkcionális mozgásforma. Legalábbis szerintem ez a megfelelő kompromisszum.
    És végezetül egy bölcs mondás, amit talán Schwarzenegger könyvében olvastam: MINDENRE NEM LEHET EGYSZERRE EDZENI! (értsd: max erő, max állóképesség, max gyorsaság)

3. The Following 4 Users Say Thank You to Tanki For This Useful Post:

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Tetszik adás
    127
    163 tetsziket kapott 73.topicban
    Nálam tavaly volt egy holtpont. Egy ideig ülőmunkát végeztem és sérüléssel is küzdöttem. Megszakadt egy gombostű fejnyit a hasfal.
    Szenvedtem, mint a kutya. Kellett egy év, hogy szintre hozzam magam.
    Hirtelen felugrott 15 kiló. Csak rossz helyre, a hasra.
    Nekem a súlyzós edzés jön be, zsákolással kiegészítve. Kereken 30 éve fogtam kezembe először súlyzót, azóta nyomom a vasat. Voltak és lesznek is pauzák, a sérülések elkerülhetetlenek.
    Heti 6 napot edzek, megosztott edzéstervvel.
    44 évesen...
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

5. The Following 4 Users Say Thank You to Sergeant For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    297
    382 tetsziket kapott 146.topicban
    Én is hasonló utat jártam be, mint Tanki.
    Van egy jó mondás gyúrós berkekben. Ha nagy súlyt akarsz emelni, akkor emelje nagy súlyt.
    Magyarán csináld azt, amiben edződni akarsz. Ha órákig kapálsz naponta, akkor jól fogsz tudni kapálni. Ha súlyokat emelsz, akkor abban leszel jó.
    Prepper szempontból valószínűleg az egyik legjobb edzés, ha felveszed a Bobod és lenyomsz néhány kilométert vegyes terepen.
    Mivel erőben és izomban még mindig elég jó vagyok a súlyzós edzésektől, így mostanság az állóképességre megyek rá. A fenti túrákon kívül némi kettlebell, szabad testsúlyos gyakorlatok és a munkába biciklizés napi 10 kilométerrel. Ez annyira elég, hogy formában tartson, se több se kevesebb. De így negyven körül már mások a célok
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

7. A következő fórumozóknak tetszett Kamionos hozzászólása:

Túrista 57
    Guest
    Tegnap nekiment a f.. az agyamnak,úgy fel voltam háborodva,hogy nem tudtam elaludni.Lementem a kocsmába nyomni egy kicsit.Alig tudom megemelni a karomat úgy fáj,bekentem lóbalzsammal.Italt nem iszok,úgyhogy kólában játszottam,de mikor vesztettem sört kellett fizetnem.sajna csak két kólát nyertem,három sört perkáltam.Tök jól elvoltam,lement a feszültség.Jó a hangulat,mint egy vadnyugati bárba,mindenki biztat,kiabál,csalódott káromkodások,kihívó nézések.