Oldala 3 of 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 45

Topic: Boltok ahol NEM érdemes vásárolni

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,479
    1,147 tetsziket kapott 757.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Média Markt: a vásárlás után 1 nappal visszavitt nagyon drága (~200e) egyértelműen gyári hibás terméket nem akarták visszacserélni másikra (3 napig még a pénzt is visszaadják a marketingjük szerint). Fél napig ment a vita meg az időhúzás, fel kellett hívnom egy ügyvédet, csak akkor rendeződött a helyzet.
    Egyébként minden drágább, mint a kisebb szakboltokban.
    Soha többé Média Markt (Saturn ugyanaz a cég).
    Én sem szeretem őket, drágák, ritkán járok oda. Akkor is csak körülnézni.
    Élőben megnézni, megtapogatni a dolgokat, aztán neten olcsóbb helyen megrendelem.
    De tegnap kellemes meglepetés volt.
    Neten rendelt műszaki cuccnak csatlakozó gondja van. Próbáltam másikkal, azzal is.
    Erre elküldtem javításra, mondták kábel nélkül küldjem, mert hátha elkeveredik a tartozék.
    Visszaérkezett, ugyanúgy rossz. Újra hívom a forgalmazót, mondja hogy küldjem most hozzájuk, biztos mégis a kábel a gond, azt ők is tudnak cserélni.
    Mondom az nem jó, mert oda-vissza posta 4e Ft. (a szervizből hozzájuk érkezett vissza a készülék, így 1900Ft-omba került hogy elküldjék nekem...)
    Javasolta, menjek be egy MediaMarkt-ba, próbáltassam ki egy másik kábellal, ha az a gond, majd rendezik velük, úgyis tartják a kapcsolatot.
    Sajnos nem tudták kipróbálni, de szó nélkül bevették javításra és küldik ők a márkaképviselethez/garanciális szervizbe.
    Szóval meglepett, hogy a nem ott vásárolt eszköz garanciális javítását elintézik.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,479
    1,147 tetsziket kapott 757.topicban
    Fogyasztóvédelem:
    Nagyon régen ('98 körül) internet problémám volt, modemek elkezdtek összefütyülni, majd szakadás. Nem lehetett internetkapcsolatot létrehozni.
    Fizikailag nem volt elég telefonvonal a környékünkön, rádiós úgynevezett RLL telefonvonalat építettek ki.
    Mondtam nekem kössenek rendeset mert internetre kell. Mondják nem tudnak. (Szomszéd öreglánynak persze jutott normális vonal)
    Már nem emlékszem hogy volt, de segítőkészek voltak, sajnos sokat nem tudtak segíteni.
    Megkeresték a matávot és kaptam egy határozatot hogy a vonal teljesíti a szerződésben foglalt műszaki feltételeket.
    No akkor, mivel aszerint működik az internet 9.600bps-al, elkezdtem hívogatni a hibaelhárítót, mert ugye mégsem működik.
    Sokszor már be sem jöttek a kapuból a szerelők, mert mondták hogy lehetetlent kérek tőlük.
    5-6 kijövetel után egyszer csak hívtak, mikor vagyunk otthon, mert húzzák a vezetéket.
    Felszereltek egy vonaltöbbszörözőt, igaz hogy csak 14.400bps volt a sebesség de volt net .

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,003
    4,382 tetsziket kapott 2,953.topicban
    Blog Entries
    4
    ? És First Class, ami a legolcsóbb! Mennyi lehet a legdrágább? Mit szállítanak ennyiért? Traktort?

4. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,003
    4,382 tetsziket kapott 2,953.topicban
    Blog Entries
    4
    Nekem Kínából ingyen szállítanak. A műanyag szir-szar valós szállítása kb. 5 dollár lehet. Ha belemegy egy sima lapos borítékba, akkor másfél.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Matt Hozzászólás megtekintése
    Ez a két kés majdhogynem ugyanaz (kínában gyártatják, a gyártó jelentős hasznot rak rá): http://hidegfem.eu/item.php?tid=141 ------> http://www.bladeshop.hu/www-bladesho...anrenmu-GB-707 .

Ez még mikor utoljára néztem, 7000 körül volt, annyiért talán a feketített alkatrészek miatt (már akinek tetszik) még nem is lett volna rossz vétel, de felemelték az árát: http://www.ezkes.hu/termeklap/spyder...-magnum-a-stan ------> http://www.bladeshop.hu/www-bladesho...an-Bee-EL-01KH .
    Úgy látom bladeshop fun vagy.
    Nüansznyi különbségek azért adódnak az általad hájpolt sanrenmu,enlan egyéb szarok és böker,crkt kések között.
    1.Amit saját név alatt árulnak a kínaiak mind egy neves gyártó késeinek másolatai.
    Nem bajlódnak a tervezéssel egyszerűen ellopják.
    Téged ez biztos nem zavar, engem igen.
    2.A tervezés és a prototípus elkészítése is pénzbe kerül.(nem kevésbe)
    4.Az ún."feketített" bevonat pénzbe kerül.
    5.A kínai kések markolata nem G10 csak úgy hívják.
    A Böker Magnum A-stan mindenhol
    ferfiakjatekboltja
    ezkes
    hidegfem
    ennyibe kerül, maximum tévedésből elárazták,mert a böker-nél is többe kerül.
    Meg lehet rendelni kintről, ha itt olyan marha drága.$39.95 +szállítás
    http://www.boker.de/us/pocket-knife/...e/01EL001.html
    Ha meg mind kínai szar akkor nem kell megvenni.
    Vegyél Al Mar kést az nem szar.
    Last edited by zombibogyo; 12-18-2013 at 04:22 PM.

M-torolt_forumozo
    Guest
    Nem vagyok bladeshop fan azért, mert néhányszor belinkeltem. A fun és a fan egyébként nem ugyanaz (ha már idegen szavakat használunk, használjuk rendesen ). A bladeshop egy nagyon korrekt bolt.
    A válaszaim:
    1. Nem mind, lásd az Enlan EL01-et. Előbb kidobták a kínaiak, utána megjelent a Bökernél is. Kb. duplájáért.
    2. Nem nagyon vacakolnak olcsóbb késeknél a tervezéssel. A kínaiak sem úgy készítik a bicskákat, hogy kipattan a tervező fejéből a terv, és halomra csinálják a soron (náluk is van prototípus).
    3. A feketített bevonat tényleg nagyon drága. Néhány száz forint. Gyári keretek közt meg talán olcsóbb is.
    4. Lehet hogy nem G10, de gyakorlatilag olyan tulajdonságai vannak mint a drágább kések markolatainak (lehet hogy minőségben nem ugyanaz - de ez a gyakorlatban nem észrevehető.

Ha figyelemmel kísérted volna az A-Stan árusításának kezdetét, észrevehetted volna hogy az elején 7000 Ft körüli volt. Tudom, mert gondolkoztam hogy vegyek-e. Köszönöm a tanácsot, de nem szorulok késvásárlás terén tippekre, meg van is elég késem.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    0
    Ja igen a Böker lemásolta az enlan-t a sanrenmu-t és a ganzo-t.
    A G10 azért drága, mert G10. Gyakorlatilag teljesen más tulajdonságai vannak és a gyakorlatban is észrevehető.
    Igen, valóban nem úgy készítik a kínaiak, hogy kipattan a fejéből a terv, hanem úgy hogy ellopják más munkáját.
    A blade shop biztos korrekt nem ismerem, csak ez a topic arról szól melyik nem az.
    Amúgy meg tisztában vagyok a linkek jelentőségével a google rangsorolásában.
    Vegyél tőlük még több száz minőségi bicskát amik szerinted ugyanolyanok mint a böker.

"Tudod vannak, akik véleménynyilvánítása számomra nem más, mint egy gyenge szellentés a világűrbe."

M-torolt_forumozo
    Guest
    Konkrét modellre gondoltam, amit írtam is. Úgy látom gondok vannak a szövegértelmezéssel. Eléggé egyértelmű volt a hozzászólásomban, hogy nem az adott bolttal van gondom hanem magával a gyártóval (ami bele is férhet akár a topik témájába simán, mert figyelmeztetően felhívja a többi fórumozó figyelmét, hogy ezt olcsóbban is meg lehet venni). A bladeshopos link pedig pusztán egy ajánlás volt, akit mindenki megértett és nem kezdtek el kötekedni hogy ez miért is van itt.
    Ne gondold hogy a nagy gyártók olcsó késein nem ugyanaz a G10 van mint a kínai Ganzo, Enlan bicskákon. Az is naiv gondolat, hogy a nagy gyártók nem másolnak késeket. Ők mentek ki Kínába, a nagyobb haszon reményében, most meg panaszkodnak hogy a kínaiak lemásolják őket... Persze ugyanazt eladják többszöröséért, néhányan meg még tapsolnak is hozzá.
    Konklúzióként pedig, első hozzászólásnak a legtöbb fórumon nem csípik a kötekvő, személyeskedő, kioktató hangnemű hozzászólásokat. Főleg úgy nem, ha a hozzászólásban semmiféle építő jellegű, hasznos dolog nincsen.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    0
    A tiédben csak szerinted van építő jelleg.Vettem a fáradságot és végigolvastam a hozzászólásaid. Okoskodó, laikus, észosztó vagy, bárminemű hozzáértés híján.Nem fáraszd magad a válasszal, mert nem érdekel.

M-torolt_forumozo
    Guest
    Azt gondolsz, amit akarsz, nem szoktam adni az ilyen puffogtató foteltrollok véleményére.