Oldala 60 of 60 ElsőElső ... 1050585960
Eredmény 591 to 595 of 595

Topic: BOB (Bug Out Bag)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    747
    234 tetsziket kapott 153.topicban
    úgy érten, hogy a bushcraft oldalon láttam már házilag hálózsákot occsóból összehozni (télire) például. van róla videó is.
    nem a késre, multiszerszámra értve mert az más

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    206
    640 tetsziket kapott 367.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    úgy érten, hogy a bushcraft oldalon láttam már házilag hálózsákot occsóból összehozni (télire) például. van róla videó is.
    nem a késre, multiszerszámra értve mert az más
    en is irtam mar rola. csinaltam sajat halozsakot egy fleece takarobol 15 font-4500forint ossz koltsegbol. ezt a halozsakot nyaron tavasszal es meg osszel is hasznalom. a harom evszakos halozsakommal egyutt (amit hasznaltan vettem 10 fonert ) pedig egy nagyon jo teli osszeallitas! nem kell csilliokat kolteni jo dolgokra. lehet venni oket olcson is, vagy elkesziteni magunknak!

3. A következő fórumozóknak tetszett Ihasz Laci hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    747
    234 tetsziket kapott 153.topicban
    Az igaz, de hirtelen az jutott eszembe.
    Amióta megvan a tescos nem múmia zsák azóta agyalok a tuningon, hogy ha lehet ne kelljen túl
    sok pluszt cipelni és fagyhalál se legyen. a már korábban látott videókból lopkodok....
    mert a táska aljára aplikálva azért ez így kopaszon még elmegy.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    206
    640 tetsziket kapott 367.topicban
    Blog Entries
    1
    szerintem a legegyszerubb tuning a halozsak belso huzat (ha olcson akarod akkor hasznalhatsz egy sima takaro huzatot is) meg egy bivvy. bar ez igy meg sovany teliesiteni egy nyari halozsakot. viszont ha egy hasonlo halozsakbelest csinalsz mint pl ami nekem is van azzal mar lehet telen is kint aludni.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    149 tetsziket kapott 87.topicban
    Ahogy a többi topikban(baltás,olcsó cuccok)elhangzott,mérlegelni kell mire is kell a menekülő csomag.Mindenki vegye elő a kockás füzetet és kezdje el írni,hogy reálisan!!!!..milyen veszély érheti,ami miatt el kell hagynia az otthonát..és hová megy!!!!
    Rá fogtok jönni,hogy a posztapokaliptikus rémálmokon kívül egészen egyszerű bajok érhetnek mindenkit.
    Hirtelen fellépő tragédia,azonnali cselekvést igényel.
    -ház,lakás tűz
    -baleset,rosszullét a családban
    -speciális esetben ipari katasztrófa,földcsuszamlás
    -Földrengés
    Itt sok cucc nem kell,ez az alapcsomag (KÖTELEZŐ!!). Pénz,bankkártya,iratok,nehezen pótolható okmányok,zseblámpa,kanál,pohár,svájci bicska,kulacs víz,esőkabát,dohányosoknak cigi/öngyújtó,rendszeresen szedett gyógyszerek,mobiltelefon,wc papír,fogkefe,(gyerekeknek pellus,cumisüveg,hölgyeknek intím dolgok)
    Katasztrófák amikre órák vannak felkészülni az otthon elhagyására.
    -árvíz
    -vihar
    -háborús,polgárháborús helyzet (????)
    -bozót,erdő tűz
    Az alapcsomagon kívül ez esetben még pluszban jelentkezik egy hosszabb gyalogláshoz vagy menedék helyen történő tartózkodás felszerelései.
    Csajka,váltó ruházat,egy pokróc vagy hálózsák(Rambóknak ponyva és kötél,tűzszerszámok+balta), élelmiszer,víztisztító,fogkefe,fogkrém,sampon és törölköző(gyerekeknek játék és nasi)
    A több nappal előre látható események.(ez már nagyon extrém kategória)
    -frontvonal elmozdulása
    -politikai,etnikai tisztogatás
    -összeomlás
    Az eddigieken kívül önvédelmi eszközök valamint több napos közlekedés,tartózkodás eszközrendszere szigetüzemben.

7. The Following 3 Users Say Thank You to FreeDoom For This Useful Post: