Oldala 61 of 61 ElsőElső ... 1151596061
Eredmény 601 to 606 of 606

Topic: BOB (Bug Out Bag)

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2018
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Csak egy észrevétel, írom ezt mint aki már kempingezett 1-2 alkalommal:
    Azt a sátrat felejtsd el. Olyat vegyél aminek a külső fele a földre lelóg, így kevésbé fog a szél alá kapni. Legyen egy kis előtere. Teljesen mindegy, hogy két tyúklépés, vagy egy méter, csak legyen az olyan cuccoknak, amiket fölösleges betenni magad mellé. Pl. sáros bakancs, hogy egyértelműsítsem.
    Ha lelóg a földre nem kap alá a szél, ez ha véletlenül viharosra fordul az idő akkor igencsak hasznos, tapasztalatból mondom. Volt, hogy akkora szélben aludtam a sátorban, hogy arra ébredtem, hogy rám hajtotta a rudazatot. De nem kapott alá, nem tépte szét és a víz is egészen jól elkerült.
    Aztán polifoam. Azt ne gondold, hogy tudsz pihentetően aludni a földön. Még ha gyepen alszol akkor sem! Egy kavics legalább lesz, ami nyomni fog, nekem sikerült egyszer éjjel egy gyökérre feküdni, ami polifoam alatt még tűrhetőnek tűnt. Reggelre ő nyert, egy hétig fájt a hátam miatta. Azóta nagyon figyelek erre is, hogy semmi ne legyen a polifoam alatt. Ez lehet egyébként egy sima felfújható matarac, vagy önfelfújós is, de valami mindenképp kell alád, hogy ne fázz fel.
    Blogomban van hajtogatható napelem. Matt a műanyag borítás rajta, nem csillog. Amit most vettem azon is matt. Én inkább nagyobban gondolkozom, ugyanis egy erdőben sétálva kevésbé süt a nap a hátadra. Főleg ha a nap irányába tartasz. A nagyobb több energiát állít elő, max hamarabb végez. De ha épp csak eleget szed össze akkor a kis napelem semmire nem lenne elég. Beépíteni szerintem nem lehet hatékonyan, odakötöd és kész, ha nem kell csak útban lenne legalább le lehet venni. Esetleg táborban kitenni fix helyre, így a táskád veled maradhat.
    Köszönöm a tippeket!

A sátras link csak példa volt, bár nekem tetszett az egyszerűsége. ☺
    Mindenképpen kereskedelmi forgalomban lévő kerül bele, mert a vázat reprodukálni csak nehezen (és rosszabb minőségben) tudnám.

A polifoamot én is fontosnak gondoltam, most már szükségszerűnek is.

A napelemes tipped is köszönöm.
    Megfogadom.
    Mindenképpen rögzítettben gondolkozok, hogy a táska könnyen használható maradjon, de megoldom, hogy kivehető is legyen. Az is hasznos.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0

Idézet Eredeti hozzászóló mlaci Hozzászólás megtekintése
    Mindenképpen táskát készítenék.
    A kerekeken való szállítás csak kényelmi opció.
    Szerintem van létjogosúltsága, mert van amikor alkalmazni lehetne.

Szerkezeti megerősítést nem igényelne a dolog, mert a váz eleve része lesz a táskának a sátorvasak tárolása miatt.
    Alulra csak két kiállást kell készítenem, amire a kerekeket fel tudom szerelni szükség szerint.
    Egyedül a fogókar lesz plusz, de azon még gondolkozok, hogy miként lenne praktikus.

Köszönöm a felajánlást, mindenképpen élek vele ha elakadok. ☺
    Most magamat fogom reklamozni, pedig nagyon szereny vagyok

https://youtu.be/37CTYQFLm_E

Ha 1.30 hoz tekersz a videon akkor latsz egy ilyen egyszeru szallito alkalmatossagot.
    Hamar ossze lehet dobni es sokat segit nagy sulyok cipeleseben.
    De ha akarsz kerekes megoldast amit mondtal akkor is eleg csak a 2 kereket meg egy tengelyt magaddal vinni. Nehyan botbol meg madzagbol osszerakod a maradekot amikor kell. Igy megvan a szallito eszkozod es sok extra sulyt se kell cipelned.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2018
    Thumbs Up/Down

Idézet Eredeti hozzászóló Ihasz Laci Hozzászólás megtekintése
    Most magamat fogom reklamozni, pedig nagyon szereny vagyok

https://youtu.be/37CTYQFLm_E

Ha 1.30 hoz tekersz a videon akkor latsz egy ilyen egyszeru szallito alkalmatossagot.
    Hamar ossze lehet dobni es sokat segit nagy sulyok cipeleseben.
    De ha akarsz kerekes megoldast amit mondtal akkor is eleg csak a 2 kereket meg egy tengelyt magaddal vinni. Nehyan botbol meg madzagbol osszerakod a maradekot amikor kell. Igy megvan a szallito eszkozod es sok extra sulyt se kell cipelned.
    Jó ötlet, jó videó!

Kicsit már félek, hogy banyataxit tervezek. 😀 De nem, még bízok a tervemben.

Maradnék a kerekes megoldásnál.
    A tengely eleve a táska része, mert tervezek bele egy könnyű vázat, aminek a függőleges szárai tárolják majd a sátorvasakat.

Úgy tervezem, hogy csak felteszem a kereket és már mehet is.
    Egy szerszám nélküli rögzítési módot keresek, hogy egyszerű legyen fel ill. leszerelni.

Most közben azon is agyalok, hogy milyen plusz (hasznos) felhasználási módot tudnék a keréknek adni.

Esetleg ha leveszem a gumit, lehetne csiga?
    Nem éti. 😀
    Kellhet két csiga egy preppernek?
    Hasznos az valamire?
    Még soha nem használtam.

Na, ezen még agyalok. 😀
    Last edited by mlaci; 02-08-2018 at 12:47 PM. Indoklás: Még folytatom...

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up/Down

Jó ötlet, jó videó!

Kicsit már félek, hogy banyataxit tervezek. �� De nem, még bízok a tervemben.

Maradnék a kerekes megoldásnál.
    A tengely eleve a táska része, mert tervezek bele egy könnyű vázat, aminek a függőleges szárai tárolják majd a sátorvasakat.

Úgy tervezem, hogy csak felteszem a kereket és már mehet is.
    Egy szerszám nélküli rögzítési módot keresek, hogy egyszerű legyen fel ill. leszerelni.

Most közben azon is agyalok, hogy milyen plusz (hasznos) felhasználási módot tudnék a keréknek adni.

Esetleg ha leveszem a gumit, lehetne csiga?
    Nem éti. ��
    Kellhet két csiga egy preppernek?
    Hasznos az valamire?
    Még soha nem használtam.

Na, ezen még agyalok. ��
    Hat ha egyszeru szerszamnelkuli rogzitest akarsz a tengely vegei legyenek menetesek es szarnyas anyaval rogzitheted a kerekeket.
    A kerekek ha olyan suru kullosek akkor lehet grill racs suteshez persze gumi nelkul.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2018
    Thumbs Up/Down

Idézet Eredeti hozzászóló Ihasz Laci Hozzászólás megtekintése
    Hat ha egyszeru szerszamnelkuli rogzitest akarsz a tengely vegei legyenek menetesek es szarnyas anyaval rogzitheted a kerekeket.
    A kerekek ha olyan suru kullosek akkor lehet grill racs suteshez persze gumi nelkul.
    Nem tennék küllős kereket, félek azt nehéz javítani szükség esetén.
    Bár könnyű.

Én is szárnyas anyára gondoltam.

Gondolkoztam a csiga szükségességén.
    Két csigával 50%-os erőmegtakarítást érhetünk el.
    Nem rossz, de lehet felesleges.

https://upload.wikimedia.org/wikiped...ulleys.svg.png

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up/Down

Nem tennék küllős kereket, félek azt nehéz javítani szükség esetén.
    Bár könnyű.

Én is szárnyas anyára gondoltam.

Gondolkoztam a csiga szükségességén.
    Két csigával 50%-os erőmegtakarítást érhetünk el.
    Nem rossz, de lehet felesleges.

https://upload.wikimedia.org/wikiped...ulleys.svg.png
    Akkor hasznalj teli tarcsas alu kerekeket, azon meg jol lehet hust sutni
    A csiga hasznalathoz kell epiteni eros allvanyt ami elbirja a sulyt. En nem nagyon szamitanek a csigara. De ez csak az en velemenyem.