Oldala 2 of 61 ElsőElső 12341252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 606

Topic: BOB (Bug Out Bag)

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    http://www.scribd.com/doc/135325578/PV
    Feltöltöttem, tulajdonképpen ugyanaz, mint amiről beszéltem.

Mi a véleményetek?
    nagyon jó..már ki is nyomtattam és viszem haza a lépcsőházba..mindenhol kellene lennie ilyennek

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha ki akarod rakni akkor szívesen megcsinálom jobb minőségben/formátumban, mert ez így szerintem nem túl tetszetős.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Először is tisztázzuk, hogy mi a funkciója a BOB-nak! Ugyanis még az amcsik is keverik a szezont a fazonnal. A BOB nem a 72 órás csomag!
    A 72 órás csomag katasztrófák esetére összeállított vészkészlet, amivel TÖRVÉNYES REND KÖZEPEDTE kihúzhatsz cirka 3 napot, amennyiben kitelepítésre kerül sor. Tehát személyes okmányokat, hivatalos papírokat vagy azok másolatát is tartalmazza a különböző igazoltatások vagy igazolások esetére és a majdani visszatérésre (pl. ház tulajdonlapja és hasonlók, ha a víz elmosná a fakecót, stb.). Ezenfelül ritkán tartalmaz személyes védelmet garantáló eszközöket (gázálarc, golyóálló mellény, lőfegyver, lőszer, stb.), hiszen a Nemzeti Gárda irányítása és oltalma alatt történik a biztonságos helyre húzódás.

Ezzel szemben a BOB olyan állapotokra összeállított csomag, amikor a Kormány hathatós segítsége és közreműködése már nincs meg, így TÖRVÉNYES REND NÉLKÜLI állapotok között kell tiplizni a picsbe! Itt ketté válik a BOB. Az egyik – és igazából szigorúan véve ez a mai BOB – az, amikor a lakhelyedtől el kell jutni a BOL-ig. A másik, amikor nincs BOL-od, ezért minden motyót a hátadra véve kell vándorolva életben maradnod. Ezt hívják INCH bag-nek is vagyis I'm Never Comin' Home bag. Ez volt a BOB ősapja. De, mivel sok prepper rájött, hogy lehetetlenség mindent a hátadon cipelni és a vándorlás igen veszélyes tud lenni, így elkezdtek BOL-okat keresni és vásárolni, kialakítani. Ezután az INCH bag tartalma csökkent és csak arra kellett, hogy a legalapvetőbb dolgokkal szolgáljon, amíg eljutsz a BOL-ig. Olyan esetekben, amikor a BOL több száz kilométerre van és meg kell állni éjszakára, tesznek be hasonló cuccokat, mint ami a 72 órás csomagban is van. Ebből kifolyólag kialakultak átfedések a két zsák tartalma között. Ezért a kavarodás a fogalmakban.

Ezenfelül létezik még a GOOD (Get Out Of Dodge) elnevezésű táska, amit szintén katasztrófák esetére, a gyors tiplizés fenntarthatóságára állítanak össze. Ezért ez is inkább a 72 órás csomaghoz áll közelebb. Bár, vannak akik BOB-ként referálnak rá.

Szerintem ezután lehet igazából folytatni a topicot, hogy ki mit rakna a BOB-ba, ami segítheti abban, hogy magyar viszonyok között eljuthasson a menedékéig törvények nélküli állapotok között!
    Én azt javaslom, hogy mindenki tartsa szem előtt, hogy itt nincsenek akkora távolságok, viszont törvényes rend nélkül a kisebbségi feszültségek súlyos problémák forrásai lehetnek!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Érdekes, köszi. Ez így tényleg egy kicsit más megvilágításba helyezi a dolgot.
    Annyiban viszont mégsincs nagy különbség, hogy itt mindegy hogy a törvényes rend felbomlása beállt vagy sem, fegyvered, lövedékálló mellényed nem nagyon lesz.

Tehát a két csomag tartalma mondjuk 95%-ban megegyezik.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ebben egyet értünk. Csak szeretem tisztán látni és láttatni a dolgokat, ezért gondoltam, hogy megosztom veletek.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Annyiban különbözhet a két csomag, hogy a 72 órás cumóba itthon is rakhatsz saját hálózsákot és hasonlókat, ha egy tornaterembe evakuálnak és ott kell dekkolni, míg a BOB-ba nem szükségszerű, mert a BOL-t elérheted pár óra alatt. Ott meg jó esetben van mindened szükség esetére. Meg azért a BOB-ba csak beraknék pár patront. A 72 órásba meg nem lenne célszerű. Pláne nem a civileket riogatni ott a "menhelyen" egy kéziágyúval. Még ha csak gázt képes okádni is.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha ki akarod rakni akkor szívesen megcsinálom jobb minőségben/formátumban, mert ez így szerintem nem túl tetszetős.
    Már kitettem és néztem 1-2 reakciót..elég vegyes a fogadtatás. szerintem max 1 hét és eltűnik a színről, de addig is elolvassák páran

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    majd számolj be mindenképp!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    majd számolj be mindenképp!
    3 nap alatt eltűnt a faliújságról..erre számítottam. Már csak az a kérdés, h valaki saját használatra eltette, vagy rövid úton a kukába dobta..
    F.ckin 7ker

0 Not allowed!
    Én is gondolkodtam, hogy kirakom, de biztos vagyok benne, hogy néhány nap után letépnék.