Oldala 2 of 60 ElsőElső 12341252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 595

Topic: BOB (Bug Out Bag)

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    http://www.scribd.com/doc/135325578/PV
    Feltöltöttem, tulajdonképpen ugyanaz, mint amiről beszéltem.

Mi a véleményetek?
    nagyon jó..már ki is nyomtattam és viszem haza a lépcsőházba..mindenhol kellene lennie ilyennek

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    Ha ki akarod rakni akkor szívesen megcsinálom jobb minőségben/formátumban, mert ez így szerintem nem túl tetszetős.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Először is tisztázzuk, hogy mi a funkciója a BOB-nak! Ugyanis még az amcsik is keverik a szezont a fazonnal. A BOB nem a 72 órás csomag!
    A 72 órás csomag katasztrófák esetére összeállított vészkészlet, amivel TÖRVÉNYES REND KÖZEPEDTE kihúzhatsz cirka 3 napot, amennyiben kitelepítésre kerül sor. Tehát személyes okmányokat, hivatalos papírokat vagy azok másolatát is tartalmazza a különböző igazoltatások vagy igazolások esetére és a majdani visszatérésre (pl. ház tulajdonlapja és hasonlók, ha a víz elmosná a fakecót, stb.). Ezenfelül ritkán tartalmaz személyes védelmet garantáló eszközöket (gázálarc, golyóálló mellény, lőfegyver, lőszer, stb.), hiszen a Nemzeti Gárda irányítása és oltalma alatt történik a biztonságos helyre húzódás.

Ezzel szemben a BOB olyan állapotokra összeállított csomag, amikor a Kormány hathatós segítsége és közreműködése már nincs meg, így TÖRVÉNYES REND NÉLKÜLI állapotok között kell tiplizni a picsbe! Itt ketté válik a BOB. Az egyik – és igazából szigorúan véve ez a mai BOB – az, amikor a lakhelyedtől el kell jutni a BOL-ig. A másik, amikor nincs BOL-od, ezért minden motyót a hátadra véve kell vándorolva életben maradnod. Ezt hívják INCH bag-nek is vagyis I'm Never Comin' Home bag. Ez volt a BOB ősapja. De, mivel sok prepper rájött, hogy lehetetlenség mindent a hátadon cipelni és a vándorlás igen veszélyes tud lenni, így elkezdtek BOL-okat keresni és vásárolni, kialakítani. Ezután az INCH bag tartalma csökkent és csak arra kellett, hogy a legalapvetőbb dolgokkal szolgáljon, amíg eljutsz a BOL-ig. Olyan esetekben, amikor a BOL több száz kilométerre van és meg kell állni éjszakára, tesznek be hasonló cuccokat, mint ami a 72 órás csomagban is van. Ebből kifolyólag kialakultak átfedések a két zsák tartalma között. Ezért a kavarodás a fogalmakban.

Ezenfelül létezik még a GOOD (Get Out Of Dodge) elnevezésű táska, amit szintén katasztrófák esetére, a gyors tiplizés fenntarthatóságára állítanak össze. Ezért ez is inkább a 72 órás csomaghoz áll közelebb. Bár, vannak akik BOB-ként referálnak rá.

Szerintem ezután lehet igazából folytatni a topicot, hogy ki mit rakna a BOB-ba, ami segítheti abban, hogy magyar viszonyok között eljuthasson a menedékéig törvények nélküli állapotok között!
    Én azt javaslom, hogy mindenki tartsa szem előtt, hogy itt nincsenek akkora távolságok, viszont törvényes rend nélkül a kisebbségi feszültségek súlyos problémák forrásai lehetnek!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

4. The Following 3 Users Say Thank You to Don't Panic For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Érdekes, köszi. Ez így tényleg egy kicsit más megvilágításba helyezi a dolgot.
    Annyiban viszont mégsincs nagy különbség, hogy itt mindegy hogy a törvényes rend felbomlása beállt vagy sem, fegyvered, lövedékálló mellényed nem nagyon lesz.

Tehát a két csomag tartalma mondjuk 95%-ban megegyezik.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Ebben egyet értünk. Csak szeretem tisztán látni és láttatni a dolgokat, ezért gondoltam, hogy megosztom veletek.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Annyiban különbözhet a két csomag, hogy a 72 órás cumóba itthon is rakhatsz saját hálózsákot és hasonlókat, ha egy tornaterembe evakuálnak és ott kell dekkolni, míg a BOB-ba nem szükségszerű, mert a BOL-t elérheted pár óra alatt. Ott meg jó esetben van mindened szükség esetére. Meg azért a BOB-ba csak beraknék pár patront. A 72 órásba meg nem lenne célszerű. Pláne nem a civileket riogatni ott a "menhelyen" egy kéziágyúval. Még ha csak gázt képes okádni is.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Ha ki akarod rakni akkor szívesen megcsinálom jobb minőségben/formátumban, mert ez így szerintem nem túl tetszetős.
    Már kitettem és néztem 1-2 reakciót..elég vegyes a fogadtatás. szerintem max 1 hét és eltűnik a színről, de addig is elolvassák páran

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    majd számolj be mindenképp!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    majd számolj be mindenképp!
    3 nap alatt eltűnt a faliújságról..erre számítottam. Már csak az a kérdés, h valaki saját használatra eltette, vagy rövid úton a kukába dobta..
    F.ckin 7ker

Senior Member Sgtmaj.Prepper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    25
    59 tetsziket kapott 32.topicban
    Én is gondolkodtam, hogy kirakom, de biztos vagyok benne, hogy néhány nap után letépnék.