Oldala 3 of 60 ElsőElső 123451353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 595

Topic: BOB (Bug Out Bag)

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    Hát srácok, nem irigyelellek titeket...
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Senior Member Sgtmaj.Prepper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    25
    59 tetsziket kapott 32.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Először is tisztázzuk, hogy mi a funkciója a BOB-nak! Ugyanis még az amcsik is keverik a szezont a fazonnal. A BOB nem a 72 órás csomag!
    A 72 órás csomag katasztrófák esetére összeállított vészkészlet, amivel TÖRVÉNYES REND KÖZEPEDTE kihúzhatsz cirka 3 napot, amennyiben kitelepítésre kerül sor. Tehát személyes okmányokat, hivatalos papírokat vagy azok másolatát is tartalmazza a különböző igazoltatások vagy igazolások esetére és a majdani visszatérésre (pl. ház tulajdonlapja és hasonlók, ha a víz elmosná a fakecót, stb.). Ezenfelül ritkán tartalmaz személyes védelmet garantáló eszközöket (gázálarc, golyóálló mellény, lőfegyver, lőszer, stb.), hiszen a Nemzeti Gárda irányítása és oltalma alatt történik a biztonságos helyre húzódás.

Ezzel szemben a BOB olyan állapotokra összeállított csomag, amikor a Kormány hathatós segítsége és közreműködése már nincs meg, így TÖRVÉNYES REND NÉLKÜLI állapotok között kell tiplizni a picsbe! Itt ketté válik a BOB. Az egyik – és igazából szigorúan véve ez a mai BOB – az, amikor a lakhelyedtől el kell jutni a BOL-ig. A másik, amikor nincs BOL-od, ezért minden motyót a hátadra véve kell vándorolva életben maradnod. Ezt hívják INCH bag-nek is vagyis I'm Never Comin' Home bag. Ez volt a BOB ősapja. De, mivel sok prepper rájött, hogy lehetetlenség mindent a hátadon cipelni és a vándorlás igen veszélyes tud lenni, így elkezdtek BOL-okat keresni és vásárolni, kialakítani. Ezután az INCH bag tartalma csökkent és csak arra kellett, hogy a legalapvetőbb dolgokkal szolgáljon, amíg eljutsz a BOL-ig. Olyan esetekben, amikor a BOL több száz kilométerre van és meg kell állni éjszakára, tesznek be hasonló cuccokat, mint ami a 72 órás csomagban is van. Ebből kifolyólag kialakultak átfedések a két zsák tartalma között. Ezért a kavarodás a fogalmakban.

Ezenfelül létezik még a GOOD (Get Out Of Dodge) elnevezésű táska, amit szintén katasztrófák esetére, a gyors tiplizés fenntarthatóságára állítanak össze. Ezért ez is inkább a 72 órás csomaghoz áll közelebb. Bár, vannak akik BOB-ként referálnak rá.

Szerintem ezután lehet igazából folytatni a topicot, hogy ki mit rakna a BOB-ba, ami segítheti abban, hogy magyar viszonyok között eljuthasson a menedékéig törvények nélküli állapotok között!
    Én azt javaslom, hogy mindenki tartsa szem előtt, hogy itt nincsenek akkora távolságok, viszont törvényes rend nélkül a kisebbségi feszültségek súlyos problémák forrásai lehetnek!
    Don't Panic kitűnően leírta, hogy mi az a BOB. Ez egy alap prepper dolog. Ugyanakkor mindenhol csak azt olvasom, hogy ,,egy jó BOB összeállításán dolgozom". Olyan érzésem, hogy tulajdonképpen senkinek sincs kész BOB-ja, mert mindenki csak építgeti, de főleg csupán elméletben.
    Van valakinek kész BOB-ja?

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    Szerintem a BOB olyan, mint egy festmény. Sosincs kész, mindig van rajta mit igazítani, finomítani. Ilyen az enyém is.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

4. The Following 3 Users Say Thank You to cereal killer For This Useful Post:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Igen, csak úgy lehet Kész a BOB-od, ha fix a BOL, tehát a távolság és terep adott. Így is változtatja a felszerelést az évszakok változása
    Ha csak 1 féle SHTF-re készülsz vagy tudod, hogy mi fog történni
    egyéb esetekben mindig változásban kell lennie...ezért szeretem hogy csak az alapfelszerelés van a táskában(korábban már írtam) és ruha, kaja, egyéb gyorsan variálható továbbá nem gyűrődik, büdösödik--

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    43 tetsziket kapott 25.topicban
    Én szerintem a téma egy kissé túl van spilázva. (Mármint a készenléti zsákoké Az alapelvvel teljesen egyetértek, de szerintem a "menekülőfelszerelést" a hozzá tartozó zsákkal elegendő apránként megvásárolni, darabonként letesztelni, ha kell lecserélni és a komplett csomagot összeállítva néhányszor kipróbálni "outdoor" (egy túrán, kiránduláson, táborban akár). Aztán, ha leszámoltunk a "gyerekbetegségekkel" (fölösleges cuccok, vagy nem megfelelő minőségű darabok) akkor fölösleges a gardrobban rohasztani az összecsomagolt cuccost. Bőven elég az egészről csinálni egy precíz listát (feledékenyeknek külön feltüntetve, hogy mi hol van) és havonta tartani egy szemlét (netán riadógyakorlatot). Leginkább életszerű elmenni a zsákkal kirándulni! Segítség lehet egy fotó a teljesen összerakott, de szétnyitott zsákról, hogy pontosan tudd mindennek a helyét!
    Nem tartom reálisnak, hogy a veszély olyan gyorsan bekövetkezzen, mindenféle előjel nélkül, hogy ne legyen még pár perced egy zsákot összecsomagolni!
    És akkor folyamatosan használhatod a drága pénzen megvásárolt felszerelési tárgyaidat, karban tarthatod (pl.elemcsere!) ill. ha kell, kicserélheted. Amúgy is nonszensz, hogy minden benne legyen állandóan (pl. az okmányaid, pénzedet úgysem tartod benne állandóan, nemde?)
    Mindezt nem kötözködésből írtam, csak filmszerűen végiggondoltam egy életszerű szitut.

Egy dolog szól a koncepcióm ellen: ha valaki pánikolásra hajlamos és pont akkor csuklik össze, mikor csomagolni kéne De pont erre jó a rendszeres gyakorlás.
    Last edited by Trendo; 04-20-2013 at 04:34 AM.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Cereal Killer dobta be az aduászt. Grafitos már jó nyomon járt az időjárás miatt. Trendo pedig leírta a gyakorlatban. Én is így csinálom egyébként. Évközben túrázok, gyakorolok vele, cserélgetem az évszaknak megfelelően a felszerelést, ruházatot, így minden otthoni motyóról lesz fogalmam, tudom mennyi helyet foglalnak, ha nyáron kell menni avagy télen, ismerni fogom csukott szemmel is a felszerelésemet. Ha pedig elhasználódna valami, akkor lesz lövésem arról, hogy mit keressek a pótlására vagy mit kéne előállítanom. Ezért mondtam már korábban is a USMC mottót, mert benne van minden, ami megmentheti a seggedet bárhol, bármikor. Még annak a jelmondatnak is az improvizáció a leglényegesebb része! Tehát a flexibilitás a kulcsszó. A BOB-ot sem egy merev, megváltoztathatatlan valamiként kell tekinteni, hanem az évszaknak, terepviszonyoknak és szitunak megfelelően változtatni. Csak így lesz használható...készség szinten!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Aki még csak most barátkozik a BOB fogalmával és szükséges tartalmával, annak ajánlom átnézni Creek Stewart: Build the perfect Bug out Bag című munkáját. Alapozásnak kiváló.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Ez a kimaradt rovatba ment, de ide is befér mivel nálam nem marad ki

Ez a 120 mikronos brutálisan erős cucc, jó ha van 1 kéznél

http://www.neosil.hu/katalogus/ipari...k-120-m-mikron
    Last edited by Grafitos; 04-30-2013 at 01:44 PM.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,800
    4,963 tetsziket kapott 3,327.topicban
    Blog Entries
    4
    Rosszul tetted ide a linket, nem működik.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Rosszul tetted ide a linket, nem működik.
    kössz, h szóltál..javítottam!