Oldala 60 of 61 ElsőElső ... 105058596061 UtolsóUtolsó
Eredmény 591 to 600 of 606

Topic: BOB (Bug Out Bag)

úgy érten, hogy a bushcraft oldalon láttam már házilag hálózsákot occsóból összehozni (télire) például. van róla videó is.
    nem a késre, multiszerszámra értve mert az más

Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    úgy érten, hogy a bushcraft oldalon láttam már házilag hálózsákot occsóból összehozni (télire) például. van róla videó is.
    nem a késre, multiszerszámra értve mert az más
    en is irtam mar rola. csinaltam sajat halozsakot egy fleece takarobol 15 font-4500forint ossz koltsegbol. ezt a halozsakot nyaron tavasszal es meg osszel is hasznalom. a harom evszakos halozsakommal egyutt (amit hasznaltan vettem 10 fonert ) pedig egy nagyon jo teli osszeallitas! nem kell csilliokat kolteni jo dolgokra. lehet venni oket olcson is, vagy elkesziteni magunknak!

Az igaz, de hirtelen az jutott eszembe.
    Amióta megvan a tescos nem múmia zsák azóta agyalok a tuningon, hogy ha lehet ne kelljen túl
    sok pluszt cipelni és fagyhalál se legyen. a már korábban látott videókból lopkodok....
    mert a táska aljára aplikálva azért ez így kopaszon még elmegy.

szerintem a legegyszerubb tuning a halozsak belso huzat (ha olcson akarod akkor hasznalhatsz egy sima takaro huzatot is) meg egy bivvy. bar ez igy meg sovany teliesiteni egy nyari halozsakot. viszont ha egy hasonlo halozsakbelest csinalsz mint pl ami nekem is van azzal mar lehet telen is kint aludni.

Törölt_reg
    Guest
    Ahogy a többi topikban(baltás,olcsó cuccok)elhangzott,mérlegelni kell mire is kell a menekülő csomag.Mindenki vegye elő a kockás füzetet és kezdje el írni,hogy reálisan!!!!..milyen veszély érheti,ami miatt el kell hagynia az otthonát..és hová megy!!!!
    Rá fogtok jönni,hogy a posztapokaliptikus rémálmokon kívül egészen egyszerű bajok érhetnek mindenkit.
    Hirtelen fellépő tragédia,azonnali cselekvést igényel.
    -ház,lakás tűz
    -baleset,rosszullét a családban
    -speciális esetben ipari katasztrófa,földcsuszamlás
    -Földrengés
    Itt sok cucc nem kell,ez az alapcsomag (KÖTELEZŐ!!). Pénz,bankkártya,iratok,nehezen pótolható okmányok,zseblámpa,kanál,pohár,svájci bicska,kulacs víz,esőkabát,dohányosoknak cigi/öngyújtó,rendszeresen szedett gyógyszerek,mobiltelefon,wc papír,fogkefe,(gyerekeknek pellus,cumisüveg,hölgyeknek intím dolgok)
    Katasztrófák amikre órák vannak felkészülni az otthon elhagyására.
    -árvíz
    -vihar
    -háborús,polgárháborús helyzet (????)
    -bozót,erdő tűz
    Az alapcsomagon kívül ez esetben még pluszban jelentkezik egy hosszabb gyalogláshoz vagy menedék helyen történő tartózkodás felszerelései.
    Csajka,váltó ruházat,egy pokróc vagy hálózsák(Rambóknak ponyva és kötél,tűzszerszámok+balta), élelmiszer,víztisztító,fogkefe,fogkrém,sampon és törölköző(gyerekeknek játék és nasi)
    A több nappal előre látható események.(ez már nagyon extrém kategória)
    -frontvonal elmozdulása
    -politikai,etnikai tisztogatás
    -összeomlás
    Az eddigieken kívül önvédelmi eszközök valamint több napos közlekedés,tartózkodás eszközrendszere szigetüzemben.

Végigolvastam mind a 60 oldalt.
    Sok új fogalmat ismertem meg, már azt sem tudom, hogy mi kell nekem!
    Egyáltalán "csak egy" BOB kell nekem?
    Mire is készülök?

Az számomra is kiderült, hogy nagyon sok mindenen múlik, hogy kinek mi kerül a táskájába (nevezzük bárhogy is).
    Úgy vélem, hogy hozzám hasonlóan mások sem alakítanak ki 4-5 féle táskát, vagy ha igen, akkor az az ember mindenre fel akar készülni és lényegében élete a felkészülés.
    (nekem a feleségem ezt nem nagyon hagyná )

Nagyvárosban lakó, kisvárosban lakó, faluban lakó, tanyán lakó.....itt már elkezdődik a masszív listaeltérés.
    Az is számít, hogy az 50-100 km-es körzetben mi található.
    Áááá, nem is mennék bele.

Egy dolog biztos. Okkal nincs két egyforma tatyó.
    Mindenkinek más kell. Talán ennek a témának sincs értelme?!

Azért én is leírom, hogy mikre gondolok.

Amikor elkezdtem ezzel foglalkozni épp utazás előtt álltunk (feleségem szülei 300 km-re laknak) és várható volt, hogy vacak (havas, ónos eső, köd) idő lesz.
    Egy olyan táskát akartam a kocsiba tenni, ami segít, ha elakadunk, belénk szállnak és várni kell, vagy kell eü felszerelés (persze van a kocsiban is) stb.

Eredeti elképzelés nagy vonalakban: takaró, kézmelegítő, víz, kaja, kés, fogó, kötél, ragasztószalag, gyors kötöző, lámpa, nedves törlőkendő, fertőtlenítős kéztisztító gél, olló, snitzer, csavarhúzó, zokni, varrókészlet........hirtelen kb. ennyi jutott eszembe.
    Volt egy listám is de már nincs meg.
    El is készültem vele kb. 1 óra alatt betettem mindent.
    Kb. 10 kiló volt. Ebből látszik, hogy az összecsapott motyó igen súlyos lehet.

És ekkor keveredtem erre a topicra.

Elég nagyra nőttem, fizikailag bírom a strapát (sokat kell ám "bicajozni" srácok), ezért nem gond egy nagyobb táska, bár egy fél órás sétára (elakadt autótól a kútig) talán túlzás egy 20 vagy több kilós tatyó.
    Legyen nálam egy kisebb is?
    Vagy legyen szétszedhető a táska?
    Ismét sok kérdés.

Még mindig nem kerültem közelebb a megoldáshoz, de a sok olvasgatás után azért kezdett körvonalazódni az elképzelés.

NEKEM EGY SOK MINDENRE ALKALMAS, UNIVERZÁLIS TATYÓ KELL.
    24 órás? 72 órás? Miért nem 48? vagy 135? stb.
    Sok mindentől függ, hogy meddig kell a táskára utalva lenni.

Egy dolog biztosnak látszik: "Nehéz" táskám lesz! Cipekedni fogok.

Én pl. vízből is bőségesen tennék bele, mert bár az elején sok lesz, de az szépen lassan fogyni fog, ahogy csökken a készlet.
    Erő mindig az induláskor van a legtöbb, ezért ahogy fogy a szufla, fogy az ellátmány is.

Nem bízok egy víztisztítóban vagy fertőtlenítő tablettában. Mármint szükségesek egy felkészült tatyóba, de csak "végszükség esetére"!
    Nyáron max. nagyobb folyókban, tavakban találunk természetben előforduló vizet, pocsolyát ne is keressünk akkor.
    Télen meg befagy azonnal és lehet olvasztgatni.
    Van amikor szomjan lehet halni egy víztisztítóval a kézben.
    Inkább vigyünk több vizet és ha úgy itéljük meg, hogy megoldjuk nélküle, akkor vagy igyuk meg, vagy öntsük ki és vigyük csak a palackot.

Nem menekülésre készülök, tehát a tempó lehet lassabb.
    (Inkább vigyáznék magamra, mint fussak az életemért ezért tervezek egy méretes kést is a vállpánton hordani és lehet, hogy egy paprikaspray-t is beszerzek (a másik pántra), bár nem vagyok egy rettegő típus.)

Sok táskát (videók, képek) néztem végig, láttam sok ötletes dolgot is.
    Elhatároztam, hogy a táskámat is saját elképzelés szerint fogom kialakítani, elkészíteni, bár nem értek ehhez.
    Sok próbára számítok, de ügyes gyerek vagyok szépen beletanulok. Hobbi lesz belőle.

Már elkezdtem tervezni is.
    Kb. 1 napja agyalok rajta és csak skiccelgetek, ezért a becsatolt kép semmilyen formában nem alkalmas arra, hogy megjelenítse az elképzeléseimet!!!!!!!!

Azért csatolom, mert ha nagy butaságot tervezek, hátha elbizonytalanít majd a sok negatív vélemény.
    Bár nem hiszem, hogy sikerül. Fejjel megyek a falnak ha hiszek benne, hogy nem lesz baj!

-----
    Sátor:
    Nem vagyok nagy sátras típus, de úgy gondolom, hogy hamar elmegy egy nap, vagy fél nap, ha hirtelen útra kell indulni. Alap esetben megállnék egy hotelnél, de ha nem lehet, akkor nem akarnék szabad ég alatt aludni.
    Egy ehhez hasonló két személyesben gondolkodok: http://www.decathlon.hu/arpenaz-2-sz...d_8293539.html
    Kis helyigényű, könnyen elpakolható (a videóban látható).
    A táskában lévő rekesz is vízhatlan lenne, akár nedvesen is simán eltenném (persze ha lehet szárítanám).

Polifoam:
    A polifoam úgy tudom nagyon hasznos. Az? A tekercses szerintem sérülékeny. Én egy vékony, de erős (lehetőleg vízhatlan) anyagot tennék rá és hajtogathatóvá tenném, hogy lapjával beférjen a hátlap mögötti kis rekeszbe.

Kerék:
    Nem tudom, hogy ki hol szeretne menni, de szerintem sok kiépített, részben kiépített úton is lehetne haladni.
    Szerintem nagyon hasznos lenne két kerék.
    Vannak nagyon könnyű kis kerekek.
    A fotón is látható sátorvas tartő csövekbe tervezek egy kihúzható (mint a klasszikus böröndöknél) fogantyút. Szerintem max 1 kiló az egész, de inkább cipelek plusz egy kilót, hogy a teljes szettet tudjam húzni magam után.

Helykihasználás:
    Itt agyalok sokat.
    Én arra gondolok, hogy egy több helyen nyitható, rekeszes kialakítás hasznos lehet. Persze oldalsó, a táskához rögzíthető kiegészítő tasakokat is tervezek, de ezek nem kötelezően fent lévő tartozékok. Míg a táska "egységben" is jó lehet a szeparált kialakítás.
    A képen biztos nem látszik jól az elképzelés. de pl. a hátsó, középső lehajtható részben gumis tartókat képzelek (mint a tolltartóban a tollaknak), amik sok dolgot fixen tudnának tartani.

A tervem, hogy a nyitható részek nyitása után azt látom, mint a garázsban a fali tárolón. Vagyis minden ott van, szépen rögzítve.

Tervezek szájjal felfújható légzsákokat is a táska oldalára, hogy ADOTT ESETBEN fent tudjon maradni a viz felszínén.
    Továbbá gondolkozok azon, hogy enyhén túlnyomásos rúdszerű ballonok mennyire lennének alkalmasak merevítésre. Ha jók, akkor pár lehet mehetne olyan helyekre, ahol nem zavarnak, sőt hasznosak és plusz felhajtó erőt is generálhatának. De ez csak egy elképzelés, lehet teljes butaság.
    Bár nem tervezek folyó átúszást, azért ha nagyon kellene, akkor nem lenne jó, ha lehúzna a táska.

Mindenképpen lenne a készletben egy sima telefon (mindenképpen GPS-sel, ami lehet kezdetleges is) amihez néha azért kell áram.
    AAA akkut is töltenék, mert esténként jó a lámpa, de áram nélkül csak agy bot, vagy nehezék.
    Egy napelem csillog, de csak mert üveg van rajta. Szerintem lehetne olyan nem csillogó felületet tenni rá, ami a teljesítményt nem rontaná jelentősen és a figyelmet sem irányítaná ránk feleslegesen.
    A táska tetejére raknám, hogy míg haladok a töltés folyamatos lehessen.
    Szépen beépíteném.

-----

Eddig jutottam.
    Ha lesz valami eredmény azért majd teszek ide képet is.

-----

Volt pár dolog, amit a 60 oldal tanulmányozása után hiányoltam a felszerelésekből.
    Ezeket csak felsorolom:

- kullancs riasztó spray vagy krém (rengeteg bajt okoznak és mindenhol ott vannak)
    - kullancskiszedő (bár ezt egyszer valaki már írta)
    - szúnyog riasztó spray vagy krém, illetve éghető füstölő spirál/rúd szúnyog riasztó (sátorba), hogy ne kelljen üldözni a kis rohadékokat.
    <Sokan félnek betegségtől és a szúnyogok rengeteg betegséget terjesztenek!>
    - szúnyog/rovar háló a fejre, sapkára.

Na, befejeztem!
    Last edited by mlaci; 02-07-2018 at 10:51 AM. Indoklás: Javítás

Csak egy észrevétel, írom ezt mint aki már kempingezett 1-2 alkalommal:
    Azt a sátrat felejtsd el. Olyat vegyél aminek a külső fele a földre lelóg, így kevésbé fog a szél alá kapni. Legyen egy kis előtere. Teljesen mindegy, hogy két tyúklépés, vagy egy méter, csak legyen az olyan cuccoknak, amiket fölösleges betenni magad mellé. Pl. sáros bakancs, hogy egyértelműsítsem.
    Ha lelóg a földre nem kap alá a szél, ez ha véletlenül viharosra fordul az idő akkor igencsak hasznos, tapasztalatból mondom. Volt, hogy akkora szélben aludtam a sátorban, hogy arra ébredtem, hogy rám hajtotta a rudazatot. De nem kapott alá, nem tépte szét és a víz is egészen jól elkerült.
    Aztán polifoam. Azt ne gondold, hogy tudsz pihentetően aludni a földön. Még ha gyepen alszol akkor sem! Egy kavics legalább lesz, ami nyomni fog, nekem sikerült egyszer éjjel egy gyökérre feküdni, ami polifoam alatt még tűrhetőnek tűnt. Reggelre ő nyert, egy hétig fájt a hátam miatta. Azóta nagyon figyelek erre is, hogy semmi ne legyen a polifoam alatt. Ez lehet egyébként egy sima felfújható matarac, vagy önfelfújós is, de valami mindenképp kell alád, hogy ne fázz fel.
    Blogomban van hajtogatható napelem. Matt a műanyag borítás rajta, nem csillog. Amit most vettem azon is matt. Én inkább nagyobban gondolkozom, ugyanis egy erdőben sétálva kevésbé süt a nap a hátadra. Főleg ha a nap irányába tartasz. A nagyobb több energiát állít elő, max hamarabb végez. De ha épp csak eleget szed össze akkor a kis napelem semmire nem lenne elég. Beépíteni szerintem nem lehet hatékonyan, odakötöd és kész, ha nem kell csak útban lenne legalább le lehet venni. Esetleg táborban kitenni fix helyre, így a táskád veled maradhat.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Idézet Eredeti hozzászóló mlaci Hozzászólás megtekintése

...
    Sok táskát (videók, képek) néztem végig, láttam sok ötletes dolgot is.
    Elhatároztam, hogy a táskámat is saját elképzelés szerint fogom kialakítani, elkészíteni, bár nem értek ehhez.
    Sok próbára számítok, de ügyes gyerek vagyok szépen beletanulok. Hobbi lesz belőle.

Már elkezdtem tervezni is.
    Kb. 1 napja agyalok rajta és csak skiccelgetek, ezért a becsatolt kép semmilyen formában nem alkalmas arra, hogy megjelenítse az elképzeléseimet!!!!!!!!
    ...
    Te szeretnéd elkészíteni a táskádat?
    Ha igen, tudok némileg segíteni, kettőt-hármat varrtam magamnak, dem egy dizájndíjas termék, de használható.

Háton szeretnéd vinni, vagy inkább kerekes kivitel, amit néha hátadra vehetsz?
    Az utóbbi esetben a kettő üti egymást, mivel kerekes kivitelbe több súlyt fogsz beletenni, de ezt a hátadon nem fogod tudni cipelni.
    (erre van egy ötletem, hogy lehet(ne) megoldani )
    A vizen úszáshoz szükséges hólyagoknak a táska súlyánál nagyobb térfogatú víz kiszorításúnak kell lennie(pl. 20 kiló teher esetén minimum 20 liter vízet kell kiszorítani)
    Az ötleted tetszik, csak ha mindezt egybe építed, akkor 30kiló alatt nem állsz meg...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Az ötleted, ha magamnak készíteném:

Egy régi csővázas zsák vázára varrnék megfelelő zsákot.
    A váz aljába, levehetően szerkesztenék 2 kereket, kb D150mm átmérőjűt, pl. banyatankról.
    A hevedereket levehetőre készíteném, amit a kerekes vázhoz lehet rögzíteni, amit a kerekeken gurulva, a hámmal lehet magad után húzni.(kényelmesebb, mint kézzel cingálni...)
    Kisebb zsákrészt is kialakítanék, amit külön lehet vinni, ha valamiért nem szükséges a nagy pakk szállítása.
    Így ha ügyesen készíted, kb 4 kiló alatt megáll a zsák...(a túrazsákok is ilyen súlyúak kb, 90 literrel számolva.)
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Az ötleted, ha magamnak készíteném:

Egy régi csővázas zsák vázára varrnék megfelelő zsákot.
    A váz aljába, levehetően szerkesztenék 2 kereket, kb D150mm átmérőjűt, pl. banyatankról.
    A hevedereket levehetőre készíteném, amit a kerekes vázhoz lehet rögzíteni, amit a kerekeken gurulva, a hámmal lehet magad után húzni.(kényelmesebb, mint kézzel cingálni...)
    Kisebb zsákrészt is kialakítanék, amit külön lehet vinni, ha valamiért nem szükséges a nagy pakk szállítása.
    Így ha ügyesen készíted, kb 4 kiló alatt megáll a zsák...(a túrazsákok is ilyen súlyúak kb, 90 literrel számolva.)
    Mindenképpen táskát készítenék.
    A kerekeken való szállítás csak kényelmi opció.
    Szerintem van létjogosúltsága, mert van amikor alkalmazni lehetne.

Szerkezeti megerősítést nem igényelne a dolog, mert a váz eleve része lesz a táskának a sátorvasak tárolása miatt.
    Alulra csak két kiállást kell készítenem, amire a kerekeket fel tudom szerelni szükség szerint.
    Egyedül a fogókar lesz plusz, de azon még gondolkozok, hogy miként lenne praktikus.

Köszönöm a felajánlást, mindenképpen élek vele ha elakadok. ☺