Oldala 31 of 31 ElsőElső ... 21293031
Eredmény 301 to 308 of 308

Topic: Bug Out shelter / sátor / menedéképítés

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 2

0 Not allowed!
    ezt probalom magyarazani en is.
    mikor a bankkartyat emlitem mindig leszolnak, hogy azt nem tudom az erdoben megenni. de nem is oda akarok menni! arra meg kivancsi lennek, hogy ezek a nagy tulelok mit ennenek az erdoben?
    ezt nem ertem en se miert nem lehet rokonokhoz baratokhoz menni, miert akarnak az erdobe menni?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    Paranoia/emberi butaság. Teljesen más a szitu, ha SHTF alakul ki és akár több régió (megye) is érintett benne, ha a bűnözés és a gyilkosság a mindennapok része lesz a városban. De itt nem erről volt szó.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Teljesen más a szitu, ha SHTF alakul ki és akár több régió (megye) is érintett benne, ha a bűnözés és a gyilkosság a mindennapok része lesz a városban. De itt nem erről volt szó.
    De erről is lehetne beszélni bővebben , valamelyik topikban .

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    Szerintem többször volt már erről is szó.
    Persze mindenki mást mond, más álláspontja van, hogy menni vagy maradni. Város/falu/tanya/erdő melyik a legjobb. Szerintem az a legjobb, ha van konkrét terved és ismered a környezeted nagyon jól. Az utolsó kis utcát is tudod hová vezet, milyenek a lakók, mire számíthatsz, hol bénul meg legkönnyebben a forgalom és hol tudod 100% biztonsággal kikerülni ha esetleg egyszerre mindenki elhagyná a várost. Nos ez esetemben itt a nagy falun elég nehéz, mert hiába ismerem az utcákat elég jól és elég sok kerületben, a lakók valós veszélyt rejtenek. Főleg olyan környéken, ahol az önkormányzat próbálja elrejteni a kisebbséget és a homlokzat rendbe van téve, de a kapu túloldalán már egy harlemi gettó köszön vissza, mélyszegénység, drogok, agresszió, stb. Ezekkel sajnos nem tudok számolni, amikről tudok azokat próbálom elkerülni, de kevésről tudok és sok, vagy még annál is több rejtve. Persze jó tudni, hogy hel keveredhetsz ki a városból, melyik út hová vezet és hol tudsz kerülni, ha esetleg a célod felé valami az utat állná. De nehéz, és tudni kell hozzá azt is, melyik irányba van értelme elindulni, hol lehetnek olyan helyek amik biztonságot nyújthatnak.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ezt a videot nemreg lattam. egy erdekes megoldast mutat be ponyvaval meg satormerevitovel.
    kimondottan praktikus ha olyen helyen jar az ember ahol epp nincs erdo ahol a ponyvat ki lehet kotozni. horgaszoknak tudom meg elkepzelni, nekik tuti bejon a toparton.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ez egy regebbi kirandulasomon keszult video, de most sikerult csak osszevagnom a filmeket egy videoba

konnyusulyu felszerelessel mentem ki, jo idoben, este +14 fok volt a leghuvosebb

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    A "Nagyfaluból"a vízi út a legcélravezetőbb.Folyás irányba rengeteg olcsó nyaraló van eladó,akár ártéri,akár beljebb.Mohács környékén a legolcsóbbak.Az áradástól nem nagyon kell tartani,mert mostanában inkább vízhiány várható,mint árhullámok.
    Olcsó gumicsónakkal,100-200 kiló felszerelés,család szállítható háztól-házig erőkifejtés nélkül.
    Szárazföldön nagyon bajos a fővárosból kijönni!Garantált a dugó!Gyalog ,bringával meg veszélyes.Talán motorral,de ott a csomag,emberek száma korlátozott.
    De ha nincsen fix hely,hát rengeteg beálló,öböl van ahol ki lehet kötni és a kutya nem jár arra.Az erőforrások pedig végtelenek...

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    hetvegi kiruccanas a walesi hegyekbe.
    a szokasos erdobe mentunk megint 3 nap 2 ejtszaka. most mar valamivel jobb volt az ido mint legutobb februarban de azert meg mindig csak 10 fok volt az esti homerseklet.
    a sajat keszitesu halozsakom:

20170429_084049[1].jpg

csak ugy magaba nem volt eleg ehhez a homerseklethez, viszont nagyon kenyelmes

megint esett es sokat. ujfent bebizonyopsodott, hogy minnel nagyobb a annal jobb a ponyva. kis fantaziaval lehet jokat kihozni ponyvabol es lesznek olyan vizhatlan menedekek mintha satorban aludna az ember.
    rovid video a hetvegerol: