Oldala 1 of 31 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 308

Topic: Bug Out shelter / sátor / menedéképítés

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban

Bug Out shelter / sátor / menedéképítés

Már egy teljes nap és egy hűvös éjszaka természetben töltése is sok tanulsággal szolgál..így volt ez velem is, a budai hegyekben megejtett későőszi vadkempingem alkalmával..ahol a BOBom volt velem és a menedéképítést és tűzgyújtást gyakoroltam..DSC03456.jpg

DSC03457.jpg

DSC03458.jpg

DSC03465.jpg
    volt segítség is

DSC03470-1.jpg

2. The Following 2 Users Say Thank You to Grafitos For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Már egy teljes nap és egy hűvös éjszaka természetben töltése is sok tanulsággal szolgál..így volt ez velem is, a budai hegyekben megejtett későőszi vadkempingem alkalmával..ahol a BOBom volt velem és a menedéképítést és tűzgyújtást gyakoroltam...
    Tetszenek a képek! Eseteleg hallhatnánk bővebben a tapasztalatokról, mire figyeljünk, mit vigyünk, mit ne, stb?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Már egy teljes nap és egy hűvös éjszaka természetben töltése is sok tanulsággal szolgál..így volt ez velem is, a budai hegyekben megejtett későőszi vadkempingem alkalmával..ahol a BOBom volt velem és a menedéképítést és tűzgyújtást gyakoroltam..DSC03456.jpg

DSC03457.jpg

DSC03458.jpg

DSC03465.jpg
    volt segítség is

DSC03470-1.jpg
    Persze.tapasztalat az volt bőven..pl hogy bükkösben rohadt nehéz fát hasogatni, tollaságat készíteni és az éleszték is nehezebben kap lángra, ha keményfából készítik azt.
    Ezt leszámítva azt hiszem jól sikerült a helyszínválasztás..volt korábban erdőritkítás a területen, tehát voltak rönkök, halott álló törzsek, amik kiválló tüzelőnek bizonyultak.

Fakeresgélés közben rátaláltam erre a kis rozsdás hordóra, akkor még egyben volt, de rögtön láttam hogy kis átalakítással hőtükör lesz belőle Neki is mentem a nagykésemmel, ami az avatáromon is van..sikerült szétvágni, de azért kapott az eszköz is rendesen..

Nagyon jó szolgálatot tett ez a kis fémlemez éjszaka, mert irányította a hőt a menedékbe. A nagykés a sok súlytástól hamar az élét vesztette és mivel nem vittem élezőt (hiba volt) előkaptam a Morámat a továbbiakra.

Tűzgyújtás: nekem kínai szikravetőm van és több próbálkozásra sem sikerült tampon nélkül az élesztéket begyújtani vele ( később otthon gyanús lett, kiszedtem a nyeléből a rudat és a másik irányba próbáltam szikrát indítani vele..meglepetésemre 10szer több és erősebb szikrát vetett, mint a másik irányba korábban..ezek meg fordítva regasztották a nyélbe nekem)

A menedék: klasszik féltető...azért nem feszes, mert tereptárgyhoz(fához)van rögzítve. Előre elképzeltem a tábort, hogy hogy fog állni a ponyva, hol lesznek a rögzítések, hol lesz a tűz, mennyi helyre van szükségem a ponyva és a tűz között stb...aztán megtisztítottam a területet, körbevettem a tűzrakót és mikor jött a ponyva láttam, hogy nem úgy van az fordítva kellett volna talán, de így is megoldódott és derűs volt az ég, nem számítottam esőre.
    Természetesen korábban megnéztem az előrejelzést. Erről jut eszembe..ezek 4-6 fokot jósoltak éjszakára amiből 1-2 fok lett hajnalra az erdőben. Sapkámat és széljakómat is otthon felejtettem, úgyhogy kénytelen voltam hajnalban a terpszínű kendőmből vészhelyzeti sapkát készíteni..mert majd szétfagytam..Szerncsére volt még 1 szőrös kutyatakaróm is
    Meg kell egy jobb hálózsák, mert ez nyári volt...
    Főzés jól ment, finom lett a csilis bab füstölt szalonnával...jum
    Reggel életet mentett a kis svájci katonai zselés konzervmelegítőm. A tűz már nem volt sehol és reggel 7 kor gyorsan kellett a forró kv, hogy átmelegítsen. kb 2 perc alatt megvolt és utána még hagytam hagy lobogjon a lángja és a kezemet is megmelengettem.
    Aztán reggeli és még egy kis csatangolás a BOBbal az erdőben, hogy szokjam a hátamon...ennyi volt akkor, de tavasszal ezt rendszeresíteni fogom..
    Last edited by Grafitos; 12-04-2013 at 11:07 AM.

5. The Following 6 Users Say Thank You to Grafitos For This Useful Post:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    247
    542 tetsziket kapott 317.topicban
    Az a kék fólia most nem rejtőszín... Tudom, te is a vadászoktól tartottál... Gratulálok! Jó buli lehetett!

7. A következő fórumozóknak tetszett fater.lajos hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    11
    147 tetsziket kapott 95.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Az a kék fólia most nem rejtőszín...
    dehogynem, a tengeren
    apropó, az ikeában lehet kapni ilyesféle takaróponyvát vitorlavászon címszó alatt. erős, jó és olcsó. csak kék. semmi sem tökéletes.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Tök mindegy, ha rejteni kell, kicsapsz pár lombosabb bokrot, aztán rejtessz...jobb mintha pink lenne

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Grafitos:
    Köszi a leírást, a képekkel együtt már majdnem olyan, mintha ott lettem volna!
    Tanultam is belőle, azt hiszem jövő tavasztól elkezdek ráfeküdni erre a természetjárás témára... amúgy se ártana...

A zselés melegítő meddig bírja a mínuszokat? Mert a gázos öngyújtó nem nagyon szereti.

11. A következő fórumozóknak tetszett Amatorpe hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Én még csak ősszel próbáltam, de szerintem bírná..majd a héten kiviszem és égetem kicsit..

Doom
    Guest
    Véleményem szerint nem jó a takaró ponyva,kényelmetlen hideg...egy jó kis sátor pl karrimor x1 csak 2kiló,biztos,hogy van pár felesleges dolog amit ki lehet szelektálni,hogy legyen hely,a pihenés nagyon fontos,a betegségből gyógyulás még inkább,esőbe ,viharba meg lehet egész nap csak olvasgat az ember

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    11
    147 tetsziket kapott 95.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Véleményem szerint nem jó a takaró ponyva,kényelmetlen hideg..
    hányféle menedéket építettél már 3x3 vagy 3x4 takaróponyvából, ami alapján levontad a következtetésedet?