Oldala 1 of 14 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 132

Topic: Erőd vs.Mobilitás? Menni vagy maradni?

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban

Erőd vs.Mobilitás? Menni vagy maradni?

Örök dilemma a prepperkedésben, amiben a mai napig nincs konszenzus. Nem is lehet, mert minden szitu más. De, érdekelne, hogy egy ilyen kis országban, ekkora népsűrűség mellett ki mit gondol a dologról?
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,226
    4,576 tetsziket kapott 3,069.topicban
    Blog Entries
    4
    Szerintem is így van, Magyarországon a szántóval körülvett falu lehet a legjobb hely.

Városban pedig minden azon áll vagy bukik, hogy van-e hely ahová menni lehetne. Annak nincs értelme ha valaki fogja a hátizsákot, az asszonyt és a gyerekeket, aztán nekivág a semminek. Ha nincs úti cél, akkor az úgy elég nagy felelőtlenség. Ha van nyaraló gyömölcsössel, bármilyen óvóhely, egy rokon vidéken, akkor van értelme nekiindulni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    43 tetsziket kapott 25.topicban
    Jól számbavettétek a lehetőségeket! A város nagyobb lehetőségeket kínál, nagyobb kockázattal párosítva. Egy összetartó faluközösség a legjobb menedék. Vagyis az a legjobb felkészülés szerintem, ha ilyen jellegű kapcsolatok kiépítésére törekszik az ember.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Alapból a fél főváros vidékiekből áll, akiknek nem kell mondani és ha gebasz van, húznak haza anyuhoz (én is ilyen vagyok, és otthon vannak is tartalékok bőven.) nem kérdés lépni kell ha van hová és mivel..példa:
    a borsodi kisfalumban lépek 1 kikómétert, és benne vagyok a természet sűrűjében..vegetáció, vadállomány stb.
    Míg Bp-n ugyanekkora távon max a városliget marad, ahol aztán kezdhetek szöcskét fogni.
    Többek között a nagy városokat az inporton kívül vidék látja el kajával, és ha jön a rosszélet, bizony gyorsan elzáródnak a csapok és nem marad más, mint kongó panelfalak és sovány városi túlélők..

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    A kabaré az, hogy amiket a prepper társak feltételeznek élből, az nem biztos, hogy úgy van!!! Rengeteg olyan faluban jártam, ahol az önellátás nulla ma már! Nem művelnek kertet! Nem tartanak nyulat, tyúkot, galambot! Kivágták a gyümölcsfákat, a szőlőtőkéket! Az lepusztulóban levő faluban otthagyott, düledező házakban a falugondnok (mert már postás sincs!), szétosztja a nyugdíjat, aztán beülteti az özvegyasszonyokat a kisbuszba és beviszi a legközelebbi boltba bevásárolni... Szó nincsen már önellátásról, Kert-Magyarországról! Ezek már csak afféle városi illúziók!
    A reggeli-esti buszjáratról lemaradó ember mindenről lemarad. A menetrend szabályoz szexet, kultúrát

Senior Member Fallout11's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Tetszik adás
    339
    232 tetsziket kapott 167.topicban
    "Nem tartanak nyulat, tyúkot, galambot! Kivágták a gyümölcsfákat, a szőlőtőkéket!"

Na de miért?
    Mert sok helyen ezeket mind ellopnák ha lenne.

7. A következő fórumozóknak tetszett Fallout11 hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    Idézet Eredeti hozzászóló Fallout11 Hozzászólás megtekintése
    "Nem tartanak nyulat, tyúkot, galambot! Kivágták a gyümölcsfákat, a szőlőtőkéket!"

Na de miért?
    Mert sok helyen ezeket mind ellopnák ha lenne.
    Így aztán abban a megnyugtató tudatban döglenek éhen, hogy "de legalább nem lopták el, ami nem is volt" ))))

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    22 tetsziket kapott 18.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    a zöldségesnél meg a húsboltban a Pestről (nagybani piac) szállított áruk vannak! 20 éve ez még elképzelhetetlen volt...
    Én is hasonlókat tapasztalok, elszomorító. Már eleve az elképzelhetetlen volt 2-3 évtizede, hogy húsbolt, meg zöldséges legyen egy 1000fős településen, nemhogy pestről szállítsák oda az árut.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,226
    4,576 tetsziket kapott 3,069.topicban
    Blog Entries
    4
    Sokan azért se termelnek semmit, mert úgyis más aratná le. Akkor meg minek vessék el és minek gondozzák hónapokig? Inkább bele se kezdenek a veteményezésbe.

Doom
    Guest

Erőd vs.Mobilitás ?

Mindegyik megoldás mellett vannak érvek és ellen érvek,őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Csatolmány 938Csatolmány 939