Oldala 14 of 14 ElsőElső ... 4121314
Eredmény 131 to 132 of 132

Topic: Erőd vs.Mobilitás? Menni vagy maradni?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    0
    30 tetsziket kapott 14.topicban
    akkor én nagyon megszívtam, mert 127 kg vagyok a 192 cm-mel. Ezek szerint én már mínuszban vagyok. Igaz nem vagyok nagy erőművész és a gerincem véget ne is leszek az már fix, de egy normális hátizsákban 10 kg elvitele nem gond, bár nem volt még alkalmam órákig tesztelni a dolgot. Kis hátitáska és 2 szatyor 30 kg összsúllyal kb. 20 percet battyogtam, ez 1-2 megállással ment a télen (szatyrok nagyon vágták a kezem, ezek után csak valami szövetet választanék). Kíváncsi lennék milyen egy rendes túrazsákkal tolni a terepen. De én alapvetően a maradás mellet érvelnék. Ennek ellenére ma is kell közlekedni, ehhez is fel kell készülni.
    Jelenleg egy könnyű tatyót állítottam össze. Iratok, vésztartalék pénzek, zsepi, toll, gyufa, kés, zacskó, váltás zokni, gyógyszerek... víz és szendvics mindig frissen benne. Csokit is teszek bele, mert olcsón találtam a kedvencemből. Talán ennyi elég is a mai "túléléshez", iratokat kérhetnek, kell egy igazolvány kép, vagy alá kell valamit írni, vagy csak el kell magyarázni valamit. Máskor jól jött az öngyújtóm is. Minden hétköznapi tragédiára célszerű felkészülni, bár kötszerem az nincs.
    Ha tényleg menni kellene egy olyan esemény miatt, akkor megvan 2 nagyobb táskám és söpörhetem bele a megfelelő cuccokat (meleg ruha, ennivaló, víz, wc papír, játékok). Ezek össze vannak rakva a szekrényben, sőt most nézem, hogy egy fullos maggyűjteményem is itt bujt meg.
    Ettől függetlenül nem vághatnák nagyon neki, mert akkor mi lenne mamával? 80 évesen nem bírna ki semmiféle túrát, főleg úgy hogy még a kőig se tud kimenni békeidőben mert fullad.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    36
    53 tetsziket kapott 30.topicban
    http://www.origo.hu/nagyvilag/201612...us-bombat.html
    Egy érdekes,tanulságos hír!
    Itt nem volt apelláta,hogy megy vagy marad..már csak a saját érdekében sem!
    A múltkor beszélgettünk,hogy miért kellene elhagyni az otthont?
    Hát ezer oka lehet...
    Ilyenkor azért jól jön egy autó vagy más eszköz,mert a buszokon csekély cucc vihető magunkkal.
    További érdekesség...mi van ha felrobban?
    Ok,biztosító..addig mama,albérlet,motel,rokonok,önkormányzati segélyhely,lakás.
    De gondoljátok el,oda a jó kis készlet,oda a hátrahagyott felszerelés,minden.
    ...És ez csak lokális,hamar elmúló helyzet!
    Még ami érdekesség,hogy az állam által biztosított helyeken csak lézengenek.pedig ott minden van,ágynemű,tusoló,ingyen kaja rogyásig,társaság(lehet osztani az észt),egészségügyi ellátás...