Oldala 2 of 14 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 132

Topic: Erőd vs.Mobilitás? Menni vagy maradni?

Doom
    Guest
    Én személy szerint mobilitás párti vagyok...mivel a felkészülésben a pénz meghatározó,így el kell dönteni előbb-utóbb,hogy melyik irányba folyjon a fejlesztés....szerintem a ki egy helyben marad annak vége pl The walking dead.Z-háború,A kaptár ezekben a filmekben jobb volt mozgásban maradni....árban majd ugyan annyiba kerül egy jól védhető eldugott nyaraló mint egy túlélő jármű és ha ügyesen van fel töltve.ugyan addig ki is lehet húzni benne,csak nem tudnak lerohanni.....
    Csatolmány 941Csatolmány 940
    http://www.iglobal.hu/index.php?id_p...roller=product

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    695
    1,397 tetsziket kapott 813.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Én személy szerint mobilitás párti vagyok...mivel a felkészülésben a pénz meghatározó,így el kell dönteni előbb-utóbb,hogy melyik irányba folyjon a fejlesztés....szerintem a ki egy helyben marad annak vége pl The walking dead.Z-háború,A kaptár ezekben a filmekben jobb volt mozgásban maradni....árban majd ugyan annyiba kerül egy jól védhető eldugott nyaraló mint egy túlélő jármű és ha ügyesen van fel töltve.ugyan addig ki is lehet húzni benne,csak nem tudnak lerohanni.....
    Csatolmány 941Csatolmány 940
    http://www.iglobal.hu/index.php?id_p...roller=product
    Maradok. Ennyi cuccal, kisgyerekkel. Mennyi gazolaj is kell menni?

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló londonercsecse Hozzászólás megtekintése
    Maradok. Ennyi cuccal, kisgyerekkel. Mennyi gazolaj is kell menni?
    Lehet,hogy 100 liter,de lehet,hogy egy liter is elég,hogy kijussatok a veszély zónából.......

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Én is mozgás párti vagyok, egy helyben maradásnál csapdába kerülhetsz, bár ha van egy ültetvényed állataid, azaz biztosítva van az élelmed vized akkor lehet hogy nem érdemes továbbmenni. Viszont ha mozogsz új lehetőségek kerülhetnek eléd, és lehet hogy előbb-utóbb rátalálsz a megfelelő helyre ahol letelepedhetsz, de a mozgásban lévőknél is megvannak a biztonsági kockázatok, mert új terepen nem tudod mikre kell odafigyelni, mik a veszélyes területek.
    Meg ha mozogsz legalább világot is látsz közben, úgyhogy még élménynek is jó.

Doom
    Guest
    Egy gondolat,csak úgy zárójelben....milyen sokba kerül?akarok-e ennyit áldozni rá?Nekem erre nincs pénzem! stb....Tedd fel magadnak a kérdést,hogy tényleg tiszta szívemből,teljes hittel vallod,hogy az általunk ismert világnak belátható időn belül VÉGE?????...vagy csak érdekel a téma és valamit csináljak a hosszú téli estéken? Ha úgy vagy vele mint a baseball játékos,hogy araszolsz a bázis ponttól a következőig,de még szemmel tartod ahonnan elindultál..akkor ez csak hobbi.De hateljes erődből futni kezdesz a következő pontig akkor váltál PREPPERRÉ!!

Csatolmány 942
    Last edited by Doom; 12-12-2013 at 10:52 AM.

6. The Following 2 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,349
    4,661 tetsziket kapott 3,126.topicban
    Blog Entries
    4
    Én maradok. Ha nincs hová menned, akkor nincs hová menned. Nekem nincs, úgyhogy itt van a BOB, de ha eljönne az idő hogy valamiért el kellene hagynom a házat, akkor kitartok a végsőkig. Nem azért gyűjtöm itt az ételt, vizet és egyéb dolgokat, hogy aztán 1 perc alatt mindent hátrahagyjak.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    erőd. ahova menni kéne messze van és egy nővel és gyerekkel nem tudnám a biztonságukat garantálni. nincs hozzá ideális jármű.
    erődben készletek környékén csapdák, barikádok. gyorsan ki lehet építeni mert erre tervezel. aki támad azért teszi mert nincs készlete így nem biztos hogy ki tud addig tartani egy ostromnál mint akinek bent van. amikor hullani kezdenek a támadok a csapdáktól vagy mert te bentről ritkítod őket akkor lehet hogy könnyebb prédát keresnek.
    egy jól védett helyről nagyon nagy vesztességet tudsz okozni a támadóknak amit egy idő után átgondolnak hogy érdemes e folytatni hiszen a túlélésért támad és küzd nem azért hogy meghaljon.
    olyan járművet még nem láttam amit ne tudtak volna megállítani erődöt viszont igen amit nem tudtak vagy csak évek alatt tudtak bevenni a támadó túlerő ellenére.

9. The Following 2 Users Say Thank You to astonferi For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    0
    16 tetsziket kapott 10.topicban
    Erőd. (titkos bunker)
    Erdőben nem akarok rambozni (nem is tudnék)

Ha meg kisbusszal mennék akkor minden utcasarkon ott lenne pár fosztogató csapat.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Erőd. Egy olyan ok miatt, amit még nem láttam itt: TE szabod a feltételeket. A helyismeret óriási kincs. USA kontra Vietnám: egyik fő oka a "nemnyerésnek" a kifejlett alagút és vízszint alatt 10cm-el húzódó hídhálózat volt. Ha elindulsz, előbb-utóbb úgyis meg kell állni pihenni, wc-ni, tankolni, stb. És akkor ott lesznek, mert a nyomodban járnak majd, készen állva a pillanatra, hogy elkapjanak. Mad Max is f*sza gyerek volt, de mindig kilőtték alóla a járgányt. Sok lúd disznót győz, de ha van egy jól védhető bázisod (bunkered, bármid) akkor kb régi várak: 5x-ös túlerő alatt nem sok értelme van megtámadni, és akkor is kétséges a kimenetel...
    Ráadásul minumum 10x annyi készleted lehet ott, mint járgányban. Fúrt kutat sem vihetsz autóval. Félreértés ne legyen, ha menni kell, hát menni kell, és akkor nem árt egy masszív járgány, de alapjáraton foggal-körömmel védett erődre szavazok.

12. The Following 3 Users Say Thank You to Amatorpe For This Useful Post:

Doom
    Guest
    Én azt vettem figyelembe milyen valós veszélyek lehetnek...pl. leolvad az atom erőmű,ipari katasztrófa a vasúton,óriási havazás,extrém vihar miatti szolgáltatás leállás,a szociális rendszer összeomlása miatti bűnözés,lakástűz,stb...nem igazán készülök világ méretű összeomlásra vagy katasztrófára.Azért választanám a gyors reagálást,mert lehet nincs idő pakolászni (pl egy járvány miatti karantén),hanem beül ,indít ,elhúz a rákba...amíg rendeződik a helyzet addig meg csak van "fedél" az ember feje fölött.......végleges vagy több évig tartó zűrzavarra egyenlőre gondolni sem merek.......