Oldala 1 of 13 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 130

Topic: Internetes hírek (számítástechnika, weboldalak)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4

Internetes hírek (számítástechnika, weboldalak)

Nagy most a felhördülés Youtube-on. Mivel a kormány nem szavazta meg a cenzúrás törvényeket, így a cégek most jól befűtöttek. A Youtube-on tömegével tiltják le a videókat. Ezzel nem is lenne gond, ha minden letiltás mondjuk filmről szólna, vagy teljes zenéről (Illetve rossz lenne, de jogos.), hanem a teljesen legálisan feltöltött dolgokat tiltják le. Például játékvégigjátszásokat, amik nem szabályba ütközőek. Játékok és filmek kritikáit. (Az milyen már, mikor valaki riportot készít egy játék gyártójával és a videóját később letiltják, majd a játék gyártója szedi be utána a reklámpénzt?!) Ez olyan mintha egy riporter leutazna vidékre, hogy egy faluban beszélgessen emberekkel, aztán visszautazna, megvágná az anyagot, leadná a tévé, de nem ő és a tévé kapna érte pénzt, hanem a pár falusi ember akik elmondtak néhány mondatot.
    Olyan cégek is vannak, amik jóformán nem is léteznek, azok meg hamis követelések alapján tiltják le a videókat.

Teljesen tönkre van téve a Youtube. A kinézete, a rendszere, a hamis copyright őrület, a használhatatlanság, a Google+ és az összes többi szemét amivel tönkretették.

Pedig egy cégnek egy nagyon fontos dologgal kellene törődnie. Azt adni/nyújtani az embereknek, amire igény van. Akkor van pénz, megelégedettség, jól menő üzlet. A Google pont az ellenkezőjét tette eddig.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Vimeo-n csak akkor lehet reklámot tenni a videók alá, ha előtte befizet a felhasználó egy zsák pénzt. De minek tenné, ha nincs jó keresője és a Youtube videókat dobják ki a keresőmotorok. Nem igazán használja senki, nézettség se lenne, tehát felesleges. "Fizess hogy megnézhesd" dolog lesz náluk is, pont úgy mint a Youtube-on. Mindkét helyen tervezik. Néztem néhány másik helyet is, de meg se közelítik a Youtubeot. A blip-ről meg eltávolítottak, mert ahogy írták a videókban termékeket mutatok és az nem jó.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Tudom, de a végeredményen nem változtat, a Youtube most A videónéző oldal. Ez régen nagyon jó volt, de most hogy így tönkre lett téve, már kevésbé. A többi videóoldal meg csak úgy van, de nem zavarnak túl sok vizet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Látom az Indexen újra változások történtek. Így még sokkal rosszabb lett, pedig már az az Index2 dolog is borzasztó volt. Meg eldugták a fórum linkjét, nincs a főoldalon. A múltkor vagy 10 percen át kerestem, mire rájöttem, hogy ott van az Inda link mögött. Az új dizájn elég sokat ront az átláthatóságon. De az új Google kereső, a Youtube, a Facebook, az Imageshack, a Google map, meg az összes többi efelé halad.

A Youtube egyik legújabb dilije, hogy a Kedvencek-et tekerős-megjelenősre változtatta. 1500 videó van a kedvenceim között, Ha a legelsőt akarom megnézni, ahhoz 10-15 percen át tartó tekeréssel és kattintással juthatok hozzá. Gyorsabb ha egyszerűen megpróbálom újra megkeresni. De akkor mi értelme van a kedvenceknek?

Használtam egy programot, tört volt, de mivel megszerettem, megvettem eredetiben egy újabb változatát. Mondanom sem kell, hogy az eredeti már többször is kifagyott, összeomlott, leállt. A tört jobban működött. Hogy lehet így támogatni egy szoftverfejlesztő céget, ha a tört verziók jobbak mint az eredeti programok?

A játékoknál is hasonló a helyzet. Tört játékaim nincsenek, de régen voltak. Megveszem az eredetieket. De hogy annyi játékkulcs, kód, begépelendő számsor van, aztán kötelező Internetes kapcsolat, beregisztrálás, kisebb programokat feltenni, mert az is kell a játékhoz, aztán törölni, mert a játék már egy másik, újabb programot akar hozzá, mert a fejlesztők meggondolták magukat. Emlékszem a régi szép időkre, mikor egy CD-ről F5-el átmásoltunk egy játékot és telepítés nélkül is működött, nem kellett se kód, se számsor, semmi.

Én már régóta megveszem az eredeti programokat, amióta ide kiköltöztem, mindent amit használok, kifizetek. Ha dolgoztak vele, kapják meg érte a pénzt. De miért nehezítik meg a felhasználók dolgát?

A filmeket is eredetiben vásárolom meg, de sokszor rosszabb minőségűek mint a Neten megtalálható filmek. Az egyik film rosszabbul nézett ki DVD-n, mint ami verziója a Youtube-on van, 240p felbontásban! Egy másiknak meg rosszabb az angol szinkronja és a zenéjét lecserélték valami rettenetes cirkuszi zenére. (Pedig az eredeti filmben a zene az egyik legjobb dolog.)

És most már töltsd le a filmet meg a zenét ugyanannyiért, amennyiért lemezen megvehetnéd. Ha meg tönkremegy a géped, iPodod, és nincs újratöltési lehetőség, akkor elveszett a pénzed.

Nem jó felé változik a digitális világ, se az Internet, se a többi.

Az indexen Én is nagyot néztem, eléggé gáz lett ez a minimalista design, összefolynak a cikkek.
    Most ez a divat sajnos, mindenhol ez megy.

Mint minden, már a digitális világ is a pénzről szól, és az ilyennek idővel az lesz a vége, hogy igénytelen lenyúlássá korcsosul...
    Hol vannak már a lelkes "garázsfejlesztők", akiket még az alkotás lelkesített?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Arról már nem is beszélve, hogy ha megjelenik egy játék, akkor az csak egy fél játék. Aztán a másik felét szépen, lassan, darabokban, pénzért adják ki. Régen ez se volt divat. 10 éve még ha kiadtak egy játékot, az 100%-os értékű volt. Esetleg 1 év múlva kiadtak hozzá egy kis kiegészítőt, de az független volt az egész játékmenetre. Ma a COD-hoz hány kiegészítő jön ki? Van a játékban 5 multiplayer pálya, aztán az új pályákat 2-3 -asával adják ki, pénzért. Új fegyvereket, pénzért. Követni is nehéz, mert néha pár hónapos időközönként van valami új. Érdemesebb megvárni, míg lecseng egy játék, aztán úgyis kiadják 1 csomagban az egészet, ahogy tényleg teljes játéknak számít. Darabokban nem veszek meg semmit.

A legjobb mikor ezekről az új APP-os játékokról van szó. Teljes áron adják, van bennük reklám, de a játék maga nem is teljes, mert folyamatosan fizetni kell érte hogy továbbjuthasson benne a játékos.

A weboldalak és portálok fejlesztését azt egyáltalán nem értem. Régen voltak az átlátható, használható, szerethető, felhasználóbarát weboldalak, lehetett rajtuk könnyen navigálni, mindent meg lehetett találni rajtuk. Most meg kész katasztrófa az összes. Miért kell 89-et görgetnem és 147-et kattintanom, ha meg akarom nézni Facebookon, az elmúlt 24 óra bejegyzéseit? Miért kell 3-4-szer, több helyre is bejelentkeznem, hogy írhassak a saját Youtube videóm alá egy hozzászólást?

Hogy megund, és ne legyen véleményed, vagy ha van is, ne add tovább...
    És kell a pénzt kihúzni a sok birka zsebéből, akik folyamatosan fizetnek +2 pályáért.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Látszatvilágban élünk, többség mindent és mindenkit a kinézete után ítélnek meg.
    A weboldalak is az egyszerűség, könnyű használhatóságból mennek át a csilli-villi, csicsás oldalakká. Mintha valami kényszert éreznének folyamatosan újításra, ami csak a látványra vonatkozik a funkcionalitás rovására.
    Régen nagyin sovány sávszélességgel elboldogultunk, most meg észrevehető lassulás volt rengeteg oldalnál 15megásról 10-re váltáskor.
    Anyámnál csak betárcsázós net van, használhatatlan. Gmail-t is csak klienssel tudom használni, mert a webes alig jön be...

A másik:
    Túra navigációhoz (Garmin) kaptam térképeket, amit szintén nagyon körülményes volt aktiválni.
    Először megszenvedtem vele, majd gép újratelepítés után nem akart sikerülni, elfogyott a türelmem, letöltöttem a törést hozzá.
    Azzal egy duplakatt volt .

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Az Indexet most nézem, nem csak hogy csúnya és átláthatatlan, hanem ez is görgetős-megjelenős lett. Hatalmas betűk, görgetés. Nem azért van-e ez, hogy az okostelefonosoknak ez így kényelmesebb legyen? Vagy az iPadosoknak? Van egy ilyen gyanúm, hogy az lehet az oka. De miért nem lehet hogy megtartsák a régit és csináljanak külön egy verziót a telefonosoknak is? Nem hinném hogy olyan nagy probléma lenne.

Ne is csodálkozzon az Index, ha kevesebben nézik. Aztán gondolkozzanak el, hogy miért nézik a k-infót többen. Csak nem azért, mert a k-infó átlátható, html stílusú, nem kell görgetni meg százat kattintani és nem folyik ki a szeme az olvasónak ha ránéz? Akkora képek vannak a kezdőlapon, amik a fél monitort elfoglalják. Biztosan hasznos az óriáskép egy kis mobiltelefon képernyőjén, de miért nézzem egy cikk avatarját 1000x800 -as pixelméretben?

Nézzétek meg az Origo-t. Pontosan ugyanolyan mint az Index. Hatalmas képek, óriási betűméretek, görgetős-megjelenős, összefolyó cikkek. Van felugró reklám is, aminek a bezárása kész türelemjáték.

Ha az egész Internetet oda süllyesztik az óriásvállalatok ahová a tévét, akkor az ezt megunó emberek hová menekülhetnek?

Én a legjobban a Youtube-ot sajnálom, pedig nekem az volt a "második otthonom", voltak közösségek, barátkozások, de most valahogy az egész olyan ipari lett, megszűnt a lehetőség a beszélgetésre, a hozzászólás rendszer tönkretéve, a privát üzenetküldésnek is annyi, válaszvideókat nem lehet készíteni, a barátnak jelölés átalakult, aztán meg is szűnt és az egész Youtube kialakítása teljesen borzalmas.

Sose értettem hogy ha valaki milliárd dollárért megvesz valamit, akkor azt utána miért teszi tönkre? És ha mindenki könyörög azért, hogy ha már változtatott, akkor változtassa vissza, mert az új dolgokat nem szeretik a felhasználók, akkor miért nem változtatja vissza? A felhasználó hozza a pénzt, nem őt kellene kiszolgálni? Milyen üzleti érzék az, amivel feldühítik és elkergetik a klienst? Ez olyan mintha az új étterem tulajdonos elkezdené felpofozni a törzsvendégeket. Csoda hogy senkinek se tetszik a helyzet?

De sokminden a zeneipar miatt kezdődhetett. Akkor kezdődött az egész, mikor megjelentek az első VIVO zenecsatornák. Valamelyik híres énekes csatornáját változtatták meg először, aztán utána változtatták az egész Youtube rendszert olyanná.

Törölt_fórumtag1
    Guest
    Én is pont az index átalakításán bosszankodtam a napokban, nekem sem tetszik így, a régi verzió jobb volt.