Oldala 14 of 15 ElsőElső ... 412131415 UtolsóUtolsó
Eredmény 131 to 140 of 149

Topic: Internetes hírek (számítástechnika, weboldalak)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 118

0 Not allowed!
    Szóval, itt a következő Youtube ügy.

Feliratkoztál egy csatornára? Vagy kapsz róla értesítést, vagy nem. Megnyomtad mellette a csengőt is? Már az se jelent semmit. Akkor se biztos hogy kapsz értesítést. Most pedig a Youtube elismerte, hogy a feliratkozó videós oldalon se biztos hogy megtalálod a videót amiért megnyomtad a feliratkozás gombot.

A Youtube szépen megírta Twitteren, hogy ők döntik el hogy ki mit láthat, ki milyen videóról kaphat értesítést és milyen csatornáról. Ők mondják meg hogy mit nézz és mit ne. És ez már arra az oldalra is vonatkozik.

De akkor minek van feliratkozás gomb? És harang minek van mellette?

Szereted a késes videókat? Nem kapsz értesítést. Nem is ajánl neked olyat a Youtube. Smink vlogot nézel meg feminista videókat és kuss. Mert a Youtube azt mondta hogy azt nézz.

Hogy tehették tönkre ennyire a világ legjobb és legkedveltebb weboldalát?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 35
    Given: 41

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Szóval, itt a következő Youtube ügy.

[B]Feliratkoztál egy csatornára? Vagy kapsz róla értesítést, vagy nem. Megnyomtad mellette a csengőt is? Már az se jelent semmit. Akkor se biztos hogy kapsz értesítést. Most pedig a Youtube elismerte, hogy a feliratkozó videós oldalon se biztos hogy megtalálod a videót amiért megnyomtad a feliratkozás gombot.

A Youtube szépen megírta Twitteren, hogy ők döntik el hogy ki mit láthat, ki milyen videóról kaphat értesítést és milyen csatornáról. Ők mondják meg hogy mit nézz és mit ne. És ez már arra az oldalra is vonatkozik.

De akkor minek van feliratkozás gomb? És harang minek van mellette?

Szereted a késes videókat? Nem kapsz értesítést. Nem is ajánl neked olyat a Youtube. Smink vlogot nézel meg feminista videókat és kuss. Mert a Youtube azt mondta hogy azt nézz.

Hogy tehették tönkre ennyire a világ legjobb és legkedveltebb weboldalát?
    Én pont ezért nem használom bejelentkezve a Youtube-ot. Kivéve amikor videót töltök fel, reagálok a kommentekre és például amikor hozzáadok egy új zenét a lejátszási listáimhoz(amelyeket egyébként nem használok -offline tolom az ilyesmit-, csak a publikum kedvéért állítottam össze őket).
    Sütik, követők(nagy része) letiltva, így aztán nem sok használati adatot tud a profilomhoz kötni. Gmail-t meg egyebeket nem használom, csak a YT-t.
    Meg nincsen okostelefonom sem ami még inkább összekapcsolná az efféle funkciókat a Yt alkalmazás/android telemetria/stb. által.

Bármitől is függsz az felemészt és lemondani némi kényelemről idővel kifizetődővé tud válni.

Aki bejelentkezve használja a Yt-t az számíthatott ilyesmire, elvégre ez egy profit- és ezáltal érdek orientált vállalat által működtetett szolgáltatás.
    Az érdekek, a polkorretktség, a részrehajlás, a kettős mérce, és például az erkölcs torzulása szinte minden esetben jelentkezik egy ilyen szolgáltatásnál az idő előre haladtával.
    Megmutatják az ilyen cégek az igazi arcukat, legalábbis azt hogy mivé váltak az évek alatt.

Mondhatjuk hogy bizonyos tekintetben leragadtam a számítástechnika '90-es 2000-es éveinek megoldásainál. (Minden egyes alkalommal bejelentkezem; nem maradok bejelentkezve ha bezárom a böngészőt; mindig beírom a jelszavakat, mert nincsenek megjegyeztetve; offline nézek filmeket és hallgatok zenéket; könyvet meg szinte mindig papír alapút olvasok és sorolhatnám tovább.)
    Viszont a mostani túlzott kényelmet elutasítva mondhatom azt, hogy ezáltal nagyobb szabadsághoz jutottam, vagy legalábbis nem csorbították azt tovább külső tényezők az elmúlt évtized folyamán.

A kockázatok és mellékhatások tekintetében járjon utána dolgoknak és ha kell mondjon le bizonyos kényelmi funkciókról.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tanulmány: A fiatalok lelépnek a Facebookról és egyre inkább átköltöznek az Instagramra, Snapchat-re és a Youtube-ra. A fiataloknak már a 49%-a nem is Facebookozik.

https://www.msn.com/en-us/news/techn...rms/ar-AAy4LAF

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A múltkor említettem hogy a Facebookon a "népszerű hírek" között ott volt a Tommy Robinsonról szólók is, mert mindenki olvasta és megosztotta, szóval a Facebook rendszere is kénytelen volt kitenni.

Talán amiatt a helyzet miatt született meg ez a döntés:

A Facebook törli a "népszerű hírek" részt a közösségi oldalról

http://www.businessinsider.com/faceb...omepage-2018-6

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 44
    Given: 1

3 Not allowed!
    Létezik egy megoldás a hasonló dolgok elkerülésére, plusz a tartalomgyártás valódi honorálására.

https://steemit.com

A Steemit a steem kriptovaluta platformja, amely szó szerint egy platform újságíróknak, bloggereknek, videósoknak. Mindenfajta tartalom publikálására való, és a tartalmat a saját kriptopénzükkel, a steem-mel honorálja, a szavazatok, lájkok alapján, amit itt upvote néven neveznek. Downvote nincs, ha nem tetszik, nem up-olod. Az up regisztráció nélkül is használható, de érdemes regelni, mert ha lájkolsz valamit, annak a későbbi "bevételéből" te is részesülsz.

Úgy látom, cenzúra és központi admin-staff nincs az oldalon, a tartalom minősége határozza meg a helyezését, a közösség "ítél".

A bevétel nem reklámból vagy támogatásból van, hanem a közösségi aktivitás generálja a coinokat.
    A bitcoin-nál a pénz az úgynevezett proof of work konszezussal jön létre, azaz a résztvevők matematikai feladványokat végeztetnek a bányagépeikkel a blokkok generálásához, és ezt honorálja új coinnal a rendszer. A steemnél a feladványokat az algoritmusban az aktivitás helyettesíti. Ennél pontosabban most nem tudom megfogalmazni, de a lényeg érthető.
    Minél nagyobb az aktivitás, annál nagyobb a "jutalom". Az oldal maga a blokklánc technológia második rétege, azaz egy hétköznapi használati mód. Mint ilyen, szerintem belátható időn belül átveszi a vezető szerepet a legtöbb tartalomszolgáltatóval szemben, mert a működési modellje hatékonyabb.
    Még messze van az idő, mikor a legújabb zenék és klipek a steemiten debütálnak, de akár arra is van reális esély.

Szóval mivel itt sokan vannak, akik tartalmakat készítenek, szerintem érdemes elgondolkodnotok, hogy átnyergeltek ide.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 35
    Given: 41

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Létezik egy megoldás a hasonló dolgok elkerülésére, plusz a tartalomgyártás valódi honorálására.

https://steemit.com

A Steemit a steem kriptovaluta platformja, amely szó szerint egy platform újságíróknak, bloggereknek, videósoknak. Mindenfajta tartalom publikálására való, és a tartalmat a saját kriptopénzükkel, a steem-mel honorálja, a szavazatok, lájkok alapján, amit itt upvote néven neveznek. Downvote nincs, ha nem tetszik, nem up-olod. Az up regisztráció nélkül is használható, de érdemes regelni, mert ha lájkolsz valamit, annak a későbbi "bevételéből" te is részesülsz.

Úgy látom, cenzúra és központi admin-staff nincs az oldalon, a tartalom minősége határozza meg a helyezését, a közösség "ítél".

A bevétel nem reklámból vagy támogatásból van, hanem a közösségi aktivitás generálja a coinokat.
    A bitcoin-nál a pénz az úgynevezett proof of work konszezussal jön létre, azaz a résztvevők matematikai feladványokat végeztetnek a bányagépeikkel a blokkok generálásához, és ezt honorálja új coinnal a rendszer. A steemnél a feladványokat az algoritmusban az aktivitás helyettesíti. Ennél pontosabban most nem tudom megfogalmazni, de a lényeg érthető.
    Minél nagyobb az aktivitás, annál nagyobb a "jutalom". Az oldal maga a blokklánc technológia második rétege, azaz egy hétköznapi használati mód. Mint ilyen, szerintem belátható időn belül átveszi a vezető szerepet a legtöbb tartalomszolgáltatóval szemben, mert a működési modellje hatékonyabb.
    Még messze van az idő, mikor a legújabb zenék és klipek a steemiten debütálnak, de akár arra is van reális esély.

Szóval mivel itt sokan vannak, akik tartalmakat készítenek, szerintem érdemes elgondolkodnotok, hogy átnyergeltek ide.
    Első ránézésre egy backup platformnak megfelelő lehet.

Inkább az a döntő tényező nekem, hogy mennyire biztonságos cenzúra és egyebek tekintetében.
    Nyílt forráskódú, az rendben is van.

Viszont még időbe telik, amíg idehaza is felfedezik. Gondolom lehet linkelni/beágyazni a Steeit-ről a fb-ra meg egyéb helyekre(mármint hogy nincsen letiltva, mert volt/van már ilyenre példa). Mert ez esetben nem nehéz átköltözni oda.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

3 Not allowed!
    Az idehaza is felfedezik dolog az a szerzőkön múlik
    Ha te pl. kiteszed a blogodra, hogy a következő posztok már ott jelennek meg, és legfeljebb egy két soros fluffot írsz a régi helyre vagy a fészre a posztokhoz, akkor a te olvasóid máris felfedezték.

Cenzúrázhatatlan, mert blokkláncon fut. A hálózat használóinak 51%-os egyetértése kell a változásokhoz, és ami felkerült, az ott marad addig, amíg a blokklánc létezik, azaz legalább egy user valahol a világon futtatja. Nincsenek adminok, moderátorok, nem lehet letiltani a szerzőket, hozzászólásokat.
    Ha nem vétesz a közösség írott vagy iratlan szabályai ellen nagyon durván (pl. plágium, vagy büntetőjogi tartalom feltöltése, meg ilyenek), akkor meglesz az olvasóközönség is.
    Nincs downvote, azaz nem lehet lenullázni csapatos összefogással a tartalmadat, legfeljebb arra lehet "összeesküdni", hogy nem kapsz upot. Viszont ezt is csak alulról vezérelten, tehát nem nyúl bele (nem tud, nem lehetséges) egy admin vagy egy bot a rendszerbe, hogy ne jelenjen meg a követőidnél a cikked. Hogy teljesen nullázni lehessen valakit, ahhoz minden user kell, hogy senki ne adjon up-ot. Jelenleg 1 millió felhasználója van a felületnek... Nem tartom hihetőnek, hogy mindenkit mozgósítani lehessen

Én nem vagyok egy nagyon nagy tartalomgyártó, de hajlok arra, hogy mindenestül költözök erre a felületre, meg maradok még itt a fórumon

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nocsak, talán a blog törzsközönsége sem lógna ki onnan túlságosan:

https://steemit.com/life/@coruscate/j76go8xa#comments

Nem találtam prepping témakört, gondolom azért a life alá posztolta a hölgy

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Telefonszámot és nevet kér regelésnél (akkor 1-2 hét a várokozási idő hogy valakit beengedjenek), vagy Bitcoin címet, akkor azonnal be lehet lépni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Mivel blokkláncos, ha bot regelne be, megbéníthatná a rendszert másodpercenként néhányezer spam "mikrotranzakcióval". Tehát csak igazi embert engednek be.
    Tehát email-azonosítás és telefonszám kell. Ez utóbbi nem tudom miért, nálam semmi szerepe nincsen, mondjuk nem is a mobil appot használom.
    2 naptól 8 napig hallottam eddig az aktiválási időt.

A bitcoinos is erre való, csak mivel az összes tárca kér kétfaktoros azonosítást a tranzakciókhoz (sms-kód, vagy gugli autheticator), ezért azt emberi felügyelet nélkül csinálja a rendszer, mert maga a tárcaprogram elvégezte az ellenőrzést Ott nem a cím kell, hanem egyfajta belépődíjat kell fizetned (minimál összeg), ahol maga a tranzakció a lényeg, azt nem csinálja bot.

Tehát valamilyen szinten még a spambotoktól és a trolloktól is védett a rendszer