Oldala 5 of 15 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 41 to 50 of 149

Topic: Internetes hírek (számítástechnika, weboldalak)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 118

0 Not allowed!
    Vannak veszélyei, viszont gondoljunk arra hogy olyan hírek is meg vannak osztva álhíroldalakról, hogy fényképpel kitett kislány, "eltűnt, keresem 9 éves kislányomat, a neve Kitkocsis Tünde Alexandra, tegnap este nem jött haza, ha bárki látja kérem értesítsen".

Aztán ha rákeresel a képre akkor kiderül hogy nem az a neve és az a kislány nem 9 éves hanem 7, nem magyar hanem amerikai és 10 éve gyilkosság áldozata lett.

Az ilyen híreket nagyon ki kellene szűrni, de talán ez már büntetőkategória is kellene hogy legyen. Halottgyalázás vagy mi ez?

De a múltkor anyámnak is szólnom kellett hogy ál-eltűnéseket ne osszon már meg, mert ő is osztotta őket. Eltűnt magyar nő, 22 éves. Rákerestem a képre, valami külföldi amatőr fotómodell aki sose tűnt el.

Persze benne van hogy a FB valós híreket is kicenzúráz. De mi az amit a Facebook nem tesz önkényesen?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Újabb pánik van Youtube terén. Újra variál a Youtube a keresési rendszerrel, van olyan nagy Youtube-os akinek 40%-al esett a nézettsége pár nap alatt. Kétségbe vannak esve egy csomóan. Viszont nem-e lehetséges, hogy ez úttal nem a nagy cégek, vállalatok javára történt változás, hanem kisebbek javára?

Ugyanis nálam meg vagy 40%-os nézettség növekedés történt, több lett a klikk és a pénz is tűrhetőbb lett. Szóval ezúttal nem tudom hogy mi történik, de jó lenne ha a nagyon után most a kisebb Youtube-osok javára is törétnne valami. Persze, a nagyoknak ez nem jó, viszont akik nagyok, azok tudnak Patreon-ozni meg hasonlók. A kicsik és a közepesek viszont ha el vannak nyomva akkor az úgy elég igazságtalan ügy.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 35
    Given: 41

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Újabb pánik van Youtube terén. Újra variál a Youtube a keresési rendszerrel, van olyan nagy Youtube-os akinek 40%-al esett a nézettsége pár nap alatt. Kétségbe vannak esve egy csomóan. Viszont nem-e lehetséges, hogy ez úttal nem a nagy cégek, vállalatok javára történt változás, hanem kisebbek javára?

Ugyanis nálam meg vagy 40%-os nézettség növekedés történt, több lett a klikk és a pénz is tűrhetőbb lett. Szóval ezúttal nem tudom hogy mi történik, de jó lenne ha a nagyon után most a kisebb Youtube-osok javára is törétnne valami. Persze, a nagyoknak ez nem jó, viszont akik nagyok, azok tudnak Patreon-ozni meg hasonlók. A kicsik és a közepesek viszont ha el vannak nyomva akkor az úgy elég igazságtalan ügy.
    Ezek szerint még inkább jó lesz belevágnom a videózásba.
    A pénzkeresés része meg hidegen hagy. Én is tiltom a reklámokat, szóval csak semmi áll szentség.
    A lényeg hogy minél jobban terjedhessenek majd a videóim.

Ennek a lépésnek egyébként is örülök, mert így a számomra általában érdekesebb kisebb csatornák videói fognak még inkább megjelenni.
    A nagyobb csatornák nevét meg úgy is tudom, nem kell annyiszor megjelenjenek.

Szerintem jútyubék rájöttek, hogy elég sokan vannak azok a nézők akik az egyedi tartalmat is kedvelik a populáris mellett. Jútyubéknak így gyaníthatóan nagyobb bevételük lesz, ahogy a kisebb csatornáknak is és ezáltal több lesz majd a minőségi tartalom is remélhetőleg.

Habár engem a pénz nem motivál ilyen téren, ellentétben az aktív nézőtábor nagyságával.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem mondtam hogy így van, csak hogy én mit tapasztaltam az elmúlt néhány napban, illetve hogy milyen pletykák vannak a nagy Youtube-osok körében. De hogy pontosan mi történik, azt csak a Youtube legfelsőbb köreiben tudhatják. A PewDiePie mondott néhány dolgot, rá meg azért érdemes hallgatni, mert neki van a legtöbb feliratkozója, tehát esetleg lehetnek belsős infói.

Magyaroszágon aprópénzt se szedsz össze napi 1000-2000 nézővel. Magyar nézőknél a megélhetéshez havi 3 millió néző azért kell, de inkább több is. Dancsó és néhány másik esetleg eléri azt a szintet, de ők is csak nehezen. Azért is egészítik ki kisbolttal és személyes szereplésekkel.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 35
    Given: 41

0 Not allowed!
    Nem mondtam hogy így van, csak hogy én mit tapasztaltam az elmúlt néhány napban, illetve hogy milyen pletykák vannak a nagy Youtube-osok körében. De hogy pontosan mi történik, azt csak a Youtube legfelsőbb köreiben tudhatják. A PewDiePie mondott néhány dolgot, rá meg azért érdemes hallgatni, mert neki van a legtöbb feliratkozója, tehát esetleg lehetnek belsős infói.

Magyaroszágon aprópénzt se szedsz össze napi 1000-2000 nézővel. Magyar nézőknél a megélhetéshez havi 3 millió néző azért kell, de inkább több is. Dancsó és néhány másik esetleg eléri azt a szintet, de ők is csak nehezen. Azért is egészítik ki kisbolttal és személyes szereplésekkel.
    Valahová csak mennek azok az "elúszott" megtekintések. Ezért logikusnak tűnik, hogy a kisebb csatornákhoz vándorolnak a youtube által.

A 3 millió néző, az 3 millió megtekintés akart lenni, ha jól gondolom.

PewDiePie videói közül egyet nem tudok végignézni, mert annyira konganak az ürességtől és nem is erőltetem.
    Pont azt a ködös hangulatot képviseli a videóival, amit én a szemetesbe sem dobnék, mert azt is kiégeti ahogy az emberekkel is teszi.

Egy Dancsó azért nézhetőbb kategória.

Nekem az lesz a legjobb fizetség, amikor a nézőim el kezdenek gondolkodni a videóim hatására.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Igen, havi 3 milliós nézettségre gondoltam.

PewDiePie-nak talán 1 vlogját láttam, azt is csak azért mert valami érdekesről beszélt, de amúgy nem ismerem. Gondolom 1-2 korosztállyal fiatalabbak nézik, úgyhogy nem te és én vagyunk a célközönsége.

Igazából nekem minden fontos. Ha több a néző, örülök. Ha lájkot kapok, az visszajelzés arra hogy valakinek tetszik amit csinálok. Ha valaki hozzászól, megoszt, feliratkozik, az is jó. És persze hogy ha még néhány dollár is jön, amiből vehetek valami mást amiből újabb videók készülhetnek, az is fontos. Mind olyan dolog ami ad egy kis lendületet a folytatáshoz.

A klikkekből ma eddig még nem volt olyan túl sok, viszont a cent / megtekintés egész jó, duplája az átlagosnak.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    És mégis ki volt az a nagyon idióta "szakértő" aki erre nem gondolt?

Akár egy jobb minőségű fotóról is megszerzik az ujjlenyomatot a hackerek

"Azonban -€“ derítették ki japán kutatók -€“ már egy ártatlannak tűnő V betű felmutatása a fotón lehetővé teszi, hogy a hackerek képesek legyenek reprodukálni az ujjlenyomatot. A japán nemzeti informatikai intézet szakemberei szerint egy jól megvilágított és tiszta kép esetében akár háromméteres távolságból is rekonstruálható az ujjlenyomat."

http://hvg.hu/tudomany/20170116_biom...yomat_ellopasa

Japán kutatók kellettek hozzá? Ahhoz amit egy átlagos ember - köztük én is - már évek óta egyértelműnek tartottam? Ma már nem csak a fényképek nagy felbontásúak, de a videók is 1080p-ben, meg 4k-ban készülnek. Ha a "szakértők" nem gondoltak arra hogy a nagy felbontású fotókon látható az ujjlenyomat, meg hogy az ujjlenyomat a biztonsági kulcs egy rakás dologhoz, és hogy ez a kettő együtt egy jókora veszélyforrás, akkor az is csak azt bizonyítja hogy a "szakértők" hülyék mint a s.gg.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 8
    Given: 37

0 Not allowed!
    És mégis ki volt az a nagyon idióta "szakértő" aki erre nem gondolt?

Akár egy jobb minőségű fotóról is megszerzik az ujjlenyomatot a hackerek

"Azonban -€“ derítették ki japán kutatók -€“ már egy ártatlannak tűnő V betű felmutatása a fotón lehetővé teszi, hogy a hackerek képesek legyenek reprodukálni az ujjlenyomatot. A japán nemzeti informatikai intézet szakemberei szerint egy jól megvilágított és tiszta kép esetében akár háromméteres távolságból is rekonstruálható az ujjlenyomat."

http://hvg.hu/tudomany/20170116_biom...yomat_ellopasa

Japán kutatók kellettek hozzá? Ahhoz amit egy átlagos ember - köztük én is - már évek óta egyértelműnek tartottam? Ma már nem csak a fényképek nagy felbontásúak, de a videók is 1080p-ben, meg 4k-ban készülnek. Ha a "szakértők" nem gondoltak arra hogy a nagy felbontású fotókon látható az ujjlenyomat, meg hogy az ujjlenyomat a biztonsági kulcs egy rakás dologhoz, és hogy ez a kettő együtt egy jókora veszélyforrás, akkor az is csak azt bizonyítja hogy a "szakértők" hülyék mint a s.gg.
    Sajnos az a gond, hogy a "szakértők" kapnak nagyobb teret a szakértők helyett és az sosem vezet jóra. Példának okáért ott az A4 golyóálló papírlap szellemi atyja.
    Hála a magasságosnak, azért igazi szakértők is dolgoznak ezen a területen is. Figyelmedbe ajánlanám a Security Engineering c. könyvet, ami egyaránt élvezhető és tanulságos.

0 Not allowed!
    Ha a "szakértők" nem gondoltak arra hogy a nagy felbontású fotókon látható az ujjlenyomat, meg hogy az ujjlenyomat a biztonsági kulcs egy rakás dologhoz, és hogy ez a kettő együtt egy jókora veszélyforrás, akkor az is csak azt bizonyítja hogy a "szakértők" hülyék mint a s.gg.
    Fontos lenne helyre tenni néhány fogalmat, amit sajnos soha egyik cikk sem szokott említeni, amikor biometrikus azonosításról van szó. Egyetlen józan szakértő sem gondolta, hogy a biometrikus adatok authentikaciora alkalmasak volnanak. Identifikációra volt mindig is a használatuk tervbe véve, a különbség ég és föld. Tulajdonképpen az ujjlenyomatnak egy helyesenm implementált rendszerben felhasználónévnek kellene lennie, nem pedig jelszónak.

https://security.stackexchange.com/q...ecurity-perspe

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A Youtube-on megint változás történt. Egyik napról a másikra, a fenti harangnál nem lehet hozzászólni. Most már csak egy link van ott, amire kattintva megnyílik a videó és a megnyílt videónál lehetne hozzászólni. Ami csodálatos, mert nálam ott nem szokott működni, mert kiírja hogy "error". Gondolom hogy a használhatatlanul lassú Netem miatt. Persze lehet még fokozni, hogy a Youtube egyre használhatatlanabb legyen.

Közben írtam egy pár soros blogot is, Facebook témában.

http://makesensenot.blogspot.com/201...acebookon.html