Oldala 46 of 47 ElsőElső ... 3644454647 UtolsóUtolsó
Eredmény 451 to 460 of 469

Topic: Elemlámpák, lámpák, világító alkalmatosságok

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173
    410 tetsziket kapott 268.topicban

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173
    Nitenumen NE01 elemlámpa tesztjét olvashatjátok ITT. Ami egyben a blogom is amin elemlámpás és nem elemlámpás cuccok bemutatói is lesznek idővel

4. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    648
    189 tetsziket kapott 123.topicban
    Ilyet vettem 2db-ot, 990HuF/db:
    CREE 50000W BL-5001-60K
    Akkorát világít hogy még!!
    Pedig úgy voltam vele, minek ennyi lámpa.
    Nagyon fasza és árban sem rossz, szerintem.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173
    Az elemlampablog.wordpress.com címen elérhető elemlámpás blogomon újabb bemutató olvasható a BLF 348-as kis AAA elemmel üzemelő magas CRI értékű lámpásról. Érdemes elolvasni, kitűnő és szép kis pilács egészen jó árazással!

7. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173
    Az év utolsó bejegyzése a blogomban az akkukról szól. Kezdőknek érdemes elolvasni, értelmezni, megjegyezni pár dolgot!

9. The Following 3 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,066
    4,468 tetsziket kapott 3,005.topicban
    Blog Entries
    4
    Sima akármilyen elemlámpához milyen Gearbest-en található AA újratölthető elemeket és töltőt ajánlsz? (Sose volt még olyanom, szóval azért kérdem.) Azt írják helyeken hogy nem mindegy az ereje, meg tönkreteheti az elemlámpát ha túl erős. Ugyanakkor a gyenge meg nem ér semmit.

Szóval mi az amit egy sima kis elemlámpába érdemes lenne megvenni? (Olyanokba, mint pl. a 4 dolláros kis CREE márkájúba.)

Főleg WestBam-hoz szól a kérdés, úgy látom ő ért itt ehhez a leginkább. :-)

Illetve anyukámnak van egy fényképezőgépe és abba is kellene. Sima AA elemekkel megy, de akkus/tölthetős kellene, mert a többit villám gyorsan lemeríti.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173
    Sima AA és AAA Ni-MH akkut nem éri meg külföldről venni, sz@r minőségűek, hazudott a kapacitásuk is a tapasztalatok szerint. Érdemes lenne a környékeden szétnézni mik vannak, de a duracell, energizer normális akkukat gyárt, itthon jó minőségű akku szerezhető be az ikeában pl. egészen jó áron. A csúcs ezeknél az eneloop, ellenben árban is ez a legmagasabb, ő nem annyira érzékeny a kezelésére, a többi kifejezetten az. A sarkalatos pont a töltésük, ugyanis a fali töltő csak nyomja bele az áramot, no az ezeknek nem túl jó, előtte teljesen ki kell őket sütni, ezt az okosabb töltők megteszik, az olcsó egyszerűek nem. Töltőt tudok ajánlani jó szívvel, akkut kihagyom, azt a helyi boltban kéne beszerezni.
    LiitoKala Lii-500
    Opus BT-C100
    Opus BT-C3100
    Én ez utóbbit vettem magamnak Ni-Mh akkukhoz, sajnos még nem hozta a posta, így tapasztalati vélemény nincs, rosszat nem olvastam még róla, ezért is lett ő a befutó.
    Amazonon van eneloop töltővel egész jó áron, neked szerintem opció onnan vásárolni.

12. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,066
    4,468 tetsziket kapott 3,005.topicban
    Blog Entries
    4
    Köszönöm a választ, megnézem hátha van valami jó Walmart-on. Úgyis onnan veszek mindent.

Nézem, a Xit mellett döntöttem. Nem csak az ára miatt.

Az Energize-re panasz volt az égett szagra és a tönkrement elemekre, hogy forrósodtak és megolvadtak. Az másik márkás meg kb rosszabb értékeléseket kapott mint a Xit.

Tehát akkor inkább az olcsó Xit-et választom, amire úgyis van 30 nap garancia mint a másik kettőre, olcsóbb, és a panasz ami azokra leginkább csak annyi, hogy az elemek nincsenek annyira erősek.

Majd tesztelem a töltőt és az elemeket és csinálok belőle egy videót.

Az biztos hogy a kinézete ennek a legtutibb. Fekete-sárga, tacticool.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    173
    A hiba nem az első 30 napban jön elő, hanem kb. használattól függően kb. egy év múltán. Az akkut feltöltöd, jelzi, hogy feltöltötte de mégsem megy vele csak pár percet amiben használod, aztán lemerül megint. Általában még nem halott az akku, csak a memória effektus már teljesen betett neki. Ilyenkor még mrenthető egy pár napos (lassú folyamat) regenerálással, mikor is kis árammal feltöltöd, majd kis fogyasztással teljesen lemeríted, aztán ismét lassan feltöltöd, majd ismét lassan kisütöd. Ezt kell párszor megcsinálni, akkor még magához térhet és kibírhat "sokat". Egy jó töltő az kisüti az akkut és úgy tölti fel. Az olcsó töltők ezt nem tudják megtenni, csak tölteni.
    Az eneloop-ot azért ajánlottam, mert elvileg teljesen mentes a memória effektustól, alacsony a belső ellenállása, ezért is tudja sokáig megtartani a benne lévő áramot. A sok panaszt valószínűleg azért olvastad, mert az eneloop-ot mivel jó minőségű, keresett és relatív drága cucc hamisítják. Nyilván egy kamu cella meg sem közelíti az eredeti minőségét. Gond lehet még a melegedésre visszatérve a nagy töltőáram, amiből egyenesen következik a melegedés, ellenben nagyon gyorsan feltöltődik az akku és használatra kész. Aki ezzel nincs tisztában annak meglepő lehet. Fizikai oka van, ha egy sima fali töltőbe teszed akkor nem fog annyira melegedni mivel nem kap 1-2A töltőáramot, csak kb. 500mA-t.

15. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

A topic keresőszavai: