Oldala 64 of 67 ElsőElső ... 14546263646566 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 631 to 640 of 666

Topic: Elemlámpák, lámpák, világító alkalmatosságok

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 36

0 Not allowed!
    Elemlámpa, tűzgyújtó eszköz és vallató is egyben a legutóbbi tesztalanyom, az Astrolux S41. Nagyjából már a felesleges teljesítményhajhász kategória, szóval érdekes meg minden, de hát na. Értelme nem biztos, hogy túl sok van. Én például el is adtam amint jött rá valaki, de lehet valaki az ilyenekre gerjed
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 1

0 Not allowed!
    Ha ennyire tűzveszélyes át kéne neveztetni Zsarátnokra
    Még tüzet se kell vele csinálni, csak egyszerűen rá a szalonnát

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 17

0 Not allowed!
    Sziasztok, kb. 500 hozzászólásig volt türelmem és érdeklődésem végigpörgetni visszamenőleg a topikot, de nem találkoztam az olcsóbb kategóriába tartozó, vészhelyzeti megoldásként szóba jöhető decathlonos, lidles, aldis stb. dinamós lámpákkal, napelemes powebankkel stb. (vagy csak átsiklott a szemem rajtuk). Ezekről van esetleg valakinek tényleges használat melletti több éves tapasztalata? Valamiért vonz a dinamós lámpás technológia, de tartok tőle, gyorsan tönkremehet tartós használat/tekerés esetén, ha majd igazán kellene.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Tartós használatról nem tudok beszélni, mert hamar tönkrementek amik voltak itthon. Volt decathlonos kis tekercselős 3 LED-es, az egészen sokáig húzta, csak ugye volt egy viszonylag rossz tulajdonsága ami kb. pár hónap után jött elő: tekerni kellett, mert kb. 10 másodpercre elegendő energiát tudott eltárolni, szóval ha tekersz világít, ha nem akkor vakoskodsz vagy elvagy minimális fényerővel. Nos kukáztam pár hónapja, mert csak levélnehezéknek volt jó.
    Volt a másik fajta, ilyen nyomkodós oldalú dinamós lámpám is. Az nem bírta 5 másodpercig sem, az míg nyomtad mint a hülye addig világított úgy-ahogy, de ha abbahagytad kb. azonnal sötétség. Már újkorában is kuka volt, de azt kaptam, meg kellett tartani "protokollból". Már letelt a 2 év türelmi idő, ment is a kukába.
    Az egy LED-es 2000Ft körüli dekás fejlámpa elvileg jó cucc. Nyilván csodát nem kell várni tőle, de lakáson belül elég lehet az a kb. 50 lumen amit tud emlékeim szerint. Itt egy teszt róla, ha érdekel rákérdezek a srácnál, hogy még áll-e a véleménye a kis fejlámpával kapcsolatban, az Ő véleményére lehet adni.
    LIDL-ben eddig jó vételt nem láttam, aldi sajnos nincs a közelben annak a kínálatát nem ismerem. A kínai olcsóbb kategóriás lámpák általában köröket vernek az itthoni említésre méltó kínálatra. Azokból találsz jó párat a blogomban.
    Napelemes powerbankból nálam eddig csak és kizárólag gagyi járt, ami tölteni nem tudott. Volt az olcsó ebay-es változatom és a drága webshopos aminél jeleztem is, hogy konkrétan veszélyes mert a napra kitett lipo akku hamar puffadni kezdett és persze az sem töltött vissza szinte semmit. Azóta is árulják őket. Én kifejezetten kerülendő kategóriába sorolnám őket, de voltak olyanok akik állították, hogy ezek bizony jók. Élőben még egyet sem láttam jól működni, olyantól akinek pedig elhiszem feltétel nélkül, hogy igaz amit mond még szintén nem jött össze működő napelemes powerbank beszerzése. Nálam a külön napelem panel és külön powerbank páros működik. Ezekről is mindent megtalálsz a blogon ha érdekel.
    A tél viszont ellenség, a napelem nekem hiába van viszonylag nagy nem tudott tölteni a szürke időben, abból pedig volt bőségesen, erre még én is keresem a megoldást ami olcsó és jó is.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Kedvenc kínai gyártómnak egy kevésbé ismert elemlámpájáról írtam a héten, a Convoy BD06 típusról. Szerintem méltatlanul szorult háttérbe ez a modell, mert sok klassz funkciója van és mérete is még ideális közeli. A tipikus "egylámpás" felhasználóknak is megfelelő választás lehet, hiszen minden adott egy eszközben, töltés, egyszerű de testre szabható kezelés és sokak számára fontos oldalkapcsoló is.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 17

1 Not allowed!
    Köszönöm a választ, nagyjából ilyen tapasztalatokra számítottam. Próbaképpen egy Lidl-es dinamós, rádiós, "powerbank"-es példányt vettem, kb. 3 hónapja nyúzom, eddig jó minden funkciója (arra, amire használom), de hát gagyi műanyag. Ennyit találtam róla hirtelen a neten: https://www.lidl-shop.be/nl-BE/SILVE...amp/p100238234

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha a fogaskerekek bírják az igénybevételt akkor nem lesz vele gondod Az esetek 99%-ban az a gyenge láncszerm, hiába van kenve de elnyíródik, lenyalódnak a fogak és attól kezdve hiába tekered, valahol az áttételezésben a hajtás megszűnik.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Sziasztok . A Panasonic NCR18650PF 18650 3.7V 2900mAh akkunál a PF rövidítés mit jelent ? Ez védett akku lehet ?

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Az elemlámpákban lévő stroboszkóp módról írtam a héten. Vagyis nem írtam, mert előttem sokkal hozzáértőbb már megírta, hanem fordítottam. Külön köszönet TMIB adminnak, aki a hibáim kijavította
    Preppereknek kötelező olvasmány!

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

2 Not allowed!
    Akik a távolságra mennek nekik ajánlom a legújabb cikkem, amit a Lumintop BLF GT modellről írtam. 2km az elméleti hatótáv.

A topic keresőszavai: