Oldala 53 of 63 ElsőElső ... 3435152535455 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 521 to 530 of 626

Topic: Elemlámpák, lámpák, világító alkalmatosságok

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 120

0 Not allowed!
    Nem Aliról vettem, hanem boltból, márkás dolog. "hellfighter replacement led 70 lumens surfire"

Opticsplanet-ről vettem, de már jó pár éve, és már nincs is náluk kint.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 29
    Given: 8

0 Not allowed!
    Sok jót nem tudok mondani. Ez egy P60 dropin kompletten, vagy csak a LED egy csillagon? Valami őskövület lesz valószínűleg, használni az nem tudom mire lehetne.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 120

0 Not allowed!
    1 darab kis LED.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Azzal sokra nem fogsz menni, ma már valószínűleg nem használnak olyat semmiben. A kis 2$-os lámpában amit vettél abban is fejlettebb az emitter.

A héten megjelent cikkemben a Convoy S2 XPL-HI elemlámpát teszteltem.Ez egy régebbi modell újraélesztett változata a régi driver de már az újabb XPL sorozatba tartozó HI LED-del, ami miatt távolabbra elvilágít.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Most a Zanflare C4-est teszteltem a blogomban, ami prepper szempontból is érdekes lehet, mivel működik szabvány szivargyújtó aljzatról is.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezen a héten a Convoy S2+ XPL-HI "clear" változata került górcső alá. Jól sikerült darab, szerintem az S2 XPL-HI változatnál is jobban használható.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha eddig nem fogtad a napot a kezedben, akkor az e heti cikkemben lévő Imalent DT70-el egy szeletet megfoghatsz belőle. Meleg is lesz, de a fénye... az valami eszméletlen ebben a pici méretben.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Ha eddig nem fogtad a napot a kezedben, akkor az e heti cikkemben lévő Imalent DT70-el egy szeletet megfoghatsz belőle. Meleg is lesz, de a fénye... az valami eszméletlen ebben a pici méretben.
    Nem győzött meg.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 27

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Most néztem, kupon épp nincs hozzájuk, már lejártak
    Ha nem gond a védelem hiánya és az, hogy flat top akkor egészen jó áron vannak az NCR18650B akkuk 8-as pakkban darabja 1200Ft körül kifejezetten jó vétel. Ettől nagyobb kapacitást nem kapsz értelmes áron (nekem egy 3600mAh 18650-es akkum van, az 18$/db), mai napig legjobb ár/kapacitás értékű akku. Ha védett kell akkor írj és hétfőn kérek rá kupont, egy próbát megér. Én most 30Q-ból vásároltam be, de azokat a Q8-ba vettem, ha végre már legyártják őket.

Az akku USB töltés témára talán egy példa jobban szemlélteti mi a véleményem:
    A legolcsóbb, már elviselhető képességű akkutöltő a Liitokala Lii-100-as.
    Annak ilyen az alaplapja:

Olcsó, tényleg olcsó, a normális CC/CV töltési folyamat felépítéséhez ennyire tudták leredukálni a kis kínaiak a szükséges alkatrészeket. Szerinted?
    Itt egy lumintop akkun lévő töltő elektronika:

Én annyira nem bízok bennük, ráadásul hosszabbak is mint a védett 18650 akkuk, ami miatt pár lámpába tuti nem fér bele, főleg olyan modelleknél lehet probléma, ahol a + és - pólus nem rugóval, hanem sima réztömbbel érintkezik.

Én most a "prepper" energiaszerző készletem egy Nitecore F1 töltővel egészítettem ki (előrendelhető az F2 is), direkt napelemhez vettem, mivel a gyártó is outdoor töltőnek hirdeti. Tökéletesen működik, megbízható darab és van powerbank funkciója is (bemutató hamarosan, még nyúzom). Szóval én maradok a jól bevált töltősdinél. Én az elemlámpákban lévő töltőelektronikát is csak 1-2 alkalommal próbálom ki, aztán többet nem. Faternak viszont olyan elemlámpát adtam, amit a telefon kábelével tud tölteni. Szóval annak is van létjogosultsága, ellenben az ilyen akku töltős cucc abba meg felesleges lenne ha van benne jól működő töltő.

Olyanra lenne tipped ami olcsó, védelem nélküli, elég ha forrasztható végű. Amolyan powerbank féle lesz belőle. 1.5$/db körül kezdődnek, de nem tudom melyiket lehet bátran megvenni. Nem kell kiemelkedő kapacitású, nem gond ha több cella kell adott kapacitáshoz. Inkább Ah/Ft a lényeg
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mekkora lesz az "amolyan powerbank' kapacitásra, vagy akku darabszámra a terveid szerint? Illetve hogyan kötnéd be az akkukat, és mekkora terhelést szeretnéd, ha kibírna csúcsban? Elsőre szerintem ezeket kellene tisztázni.
    Ezeket a 2$ körüli (ultrafire, trustfire, stb. fire) cellákat én nem javasolnám, vagyis akkor igen, ha eredeti samsung/LG/panasonic/sony/sanyo stb. brand cellákat be tudsz ennyiért szerezni, de kétlem, hogy annyit vennél, amennyinél ennyire lemenne árban a gyártó/forgalmazó.
    Azt tudod, hogy ezeket hamisítják? Alibabáról sem célszerű megvenni a legolcsóbbat, mert simán lehet, hogy csak fóliázva van gagyesz cella. Akkus cikkem ugye elolvastad?

A topic keresőszavai: