Oldala 11 of 12 ElsőElső ... 9101112 UtolsóUtolsó
Eredmény 101 to 110 of 111

Topic: Milyen hálózsákot válasszak?

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 32
    Given: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Erről mi a véleményetek? Magyar tiszti. Azt hallottam, hogy hóban alsógatyában lehet benne aludni.
    https://www.jofogas.hu/somogy/Katona...s_83292743.htm
    szerintem giga nagy, siman kitolti egy 60littyos hatizsak felet. autos kempingezesekhez jo lehet amikor nem szamit a suly es meret.
    az az elulso osszehuzos megoldas nem tunik valami jonak, foleg ugy hogy (ha jol lattam) nincs benne buffer betet.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 13
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ihasz Laci Hozzászólás megtekintése
    szerintem giga nagy, siman kitolti egy 60littyos hatizsak felet. autos kempingezesekhez jo lehet amikor nem szamit a suly es meret.
    az az elulso osszehuzos megoldas nem tunik valami jonak, foleg ugy hogy (ha jol lattam) nincs benne buffer betet.
    Cimborának van, szerinte katasztrófa, mert melegnek meleg, de nem szellőzik.
    Inkább egy téli zsákot válassz.

Ha kint akarod hagyni pl. a telkeden, akkor esetleg jó lehet, de a mérete miatt nem ésszerű választás, ha 200 méternél többet mennél...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 71
    Given: 8

2 Not allowed!
    Ezt nem túrázáshoz veszem, hanem téli menedékbe. Rakok fűtést a bódéba, de félő, hogy addig lesz normális idő, amíg ég a tűz.
    Megegyztem az eladóval, megveszem. Majd írok róla véleményt. Szerintem kipróbálom itthon a kertben a külső vízhatlan réteg nélkül még most ősszel.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt nem túrázáshoz veszem, hanem téli menedékbe. Rakok fűtést a bódéba, de félő, hogy addig lesz normális idő, amíg ég a tűz.
    Megegyztem az eladóval, megveszem. Majd írok róla véleményt. Szerintem kipróbálom itthon a kertben a külső vízhatlan réteg nélkül még most ősszel.
    Erre a célra tökéletes lesz!
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Megérkezett a zsák, nagyon jónak tűnik. Tényleg patika állapotú és vastag. Hétvégén kipróbálom az udvaron. Majd írok beszámolót.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

5 Not allowed!
    Gondoltam, hogy a zsákban kint alszok az udvaron. Erre a lányom közölte, hogy Ő akar a zsákban aludni, de bent a lakásban, mert kint fél. Így meghiúsult a tesztem, de lett egy jó apa-lánya estém...20180914_211619-768x1024.jpg

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Gondoltam, hogy a zsákban kint alszok az udvaron. Erre a lányom közölte, hogy Ő akar a zsákban aludni, de bent a lakásban, mert kint fél. Így meghiúsult a tesztem, de lett egy jó apa-lánya estém...20180914_211619-768x1024.jpg
    mar megerte

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    gondoltam megosztok par okossagot halozsakokkal kapcsolatban

ami nekem mukodik telen.
    en 2-3 halozsakot hasznalok hidegtol fuggoen. van egy alap 3 evszakos trespass doze halozsakom, +4 fokig jo, igy az ev nagy reszeben ezt hasznalom. amikor lehul magamra teritek egy olcso tescos nyari halozsakot. ebbe a leghidegebb idobe amibe eddig aludtam -6 jo volt.
    estere gyapju zokni, jeger also, sapka, kesztyu kiegeszitonek.
    a 3 evszakosba belebujok a nyarit meg ugy teritem magamra, hogy szetnyitom es csak a labreszenel bujok bele, utana a szetnyitott reszet csak magamra teritem. ennek az az elonye, hogy kenyelmes es meleg.
    nem szorul ossze a nyari zsak mintha a 2 zsak egymasba lenne igy a maximum szigetelest tudja biztositani.
    kenyelmes mert en hason fekve alvos vagyok ugy, hogy a kezeim osszekulcsolom a fejem alatt. hogy ezt meg tudjam csinalni a 3 evszakos zsakot nem tudom osszehuzni, viszont a nyari zsakot teljesen a fejemre tudom teriteni. mintha egy kicsi barlamba aludnek. maximalis kenyelem es hotartas!
    a ket zsak egyutt nem foglal tobb helyet mint egy teli halzsak (hacsak nem down halozsak) viszont szamomra kenyelmesebb mert 1 halozsakba nem tudom osszehozni a hasonfekvos alvast annelkul, hogy nyitva kene hagynom a halozsakot.
    ez a teli alvos megoldasom.

a harmadik halozsak amit emlitettem az egy sajat keszitesu halozsak beles amit egy fleece takarobol varrtam. amit eredetileg teli megoldasnak szantam a 3 evszakos zsak belsejebe de a fenti okok miatt nem haszanalom.
    nyaron magaba viszont teljesen szuper, vagy ha fuggoagyba alszok ahol ugye nem megy a hason fekve alvas. ez is nagyon keves helyet foglal es nagyon jo benne aludni, meleg es nagyon jo a tapintasa. itt mindenkit le is besznelnek a sokat dicsoitett gyapju takorok vasarlasarol. a fleece az jobb mindenfele szempontbol.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 0

0 Not allowed!
    Sziasztok, van egy dán Grand Canyon Utah 195 (paplan)hálózsákom (3 évszakos, elvileg extreme: -20, limit: -2, comfort: +3 = persze ezt nem veszem túl komolyan). Amúgy tényleg jó, kényelmes, meleg, de terjedelmes összecsomagolva, és nehéz (kb. 2 kg). A kérdésem, hogy az ilyen zsákot lehet valamiféle kompressziós technikával kicsinyíteni/könnyíteni? Van univerzális eszköz erre, vagy minden méret mást igényel? (Zöldfülű vagyok a kompressziós zsákok témájában...)

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, van egy dán Grand Canyon Utah 195 (paplan)hálózsákom (3 évszakos, elvileg extreme: -20, limit: -2, comfort: +3 = persze ezt nem veszem túl komolyan). Amúgy tényleg jó, kényelmes, meleg, de terjedelmes összecsomagolva, és nehéz (kb. 2 kg). A kérdésem, hogy az ilyen zsákot lehet valamiféle kompressziós technikával kicsinyíteni/könnyíteni? Van univerzális eszköz erre, vagy minden méret mást igényel? (Zöldfülű vagyok a kompressziós zsákok témájában...)
    Kompressziós zsákkal csak a méretét, térfogatát tudod kisebbre venni, egy határig, a súlyát nem fogja csökkenteni...