Oldala 9 of 9 ElsőElső ... 789
Eredmény 81 to 89 of 89

Topic: Milyen hálózsákot válasszak?

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    55
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    Nyárra a francia légió nyári zsákja megfelelő.Elpusztíthatatlan kivitel,kis súly(0,7 kg),térfogat,kényelmes,tágas.már 2-3 ezerért kapni.Kis túrákra azt viszem.
    A bob-ba az usa hálózsák rendszer külső része(bivakzsák,rip.stop 1 méter széles). Nyárra csak úgy,télre egy plusz polár betét ami pokrócnak szétcipzározható.
    Autós,motoros,kerékpáros táborozáshoz nem találtam ár/érték arányba katonai zsákot.
    Inkább a pecás zsákokat ajánlom,főleg ,hogy jobb a kivitel,tartósabb és használhatóbb mint a katonai zsákok.
    http://sugerhorgaszbolt.hu/?modul=shop&reszletes=57978
    Nekem ilyen van az autós kempinghez.Nehéz és terjedelmes,hátizsákon csak összetekerve szállítható.Cserébe ez garantáltan meleg hálózsák,nem csak mondják!Takarónak is használható,pánik cipzáras,gyorsan szárad,örök darab,magasan veri a katonai zsákokat minden tekinteteben,főleg,hogy az ezt a minőséget megközelítő katonai zsák 50 ezer felett van.(használtan nem tudom,mert ezek olyan személyes dolgok,mint a cipő meg a ruházat,más után finnyás vagyok használni...ki tudja mit csinált benne?)

A túra zsákok felejtősek!

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    170
    542 tetsziket kapott 314.topicban
    Blog Entries
    1
    ,,A túra zsákok felejtősek!''

nincs veluk semmi baj, nekem 3 is van, abbol az egyik egy olcso no name halozsak de az is teljesen jo. es meg sokkal olcsobbak is mint amit belinkeltel 30.000ft eleg sok erte ha azt nezzuk, hogy 10.000ft alatt jo 4 evszakos halozsakot lehet mar kapni.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    55
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    ,,A túra zsákok felejtősek!''

nincs veluk semmi baj, nekem 3 is van, abbol az egyik egy olcso no name halozsak de az is teljesen jo. es meg sokkal olcsobbak is mint amit belinkeltel 30.000ft eleg sok erte ha azt nezzuk, hogy 10.000ft alatt jo 4 evszakos halozsakot lehet mar kapni.
    Persze jó az!Igazából az egyéni igények és a felhasználás határozza meg a választást.Nyilván akik cipelik a zsákot,kompromisszumot kötnek a súly/kényelem/minőség/terjedelem/használhatóság oltárán.Nekik a túra zsák javasolt!..bár egy 100 kilós ember egy 70-80 széles zsákban?...nekem nem jött be!
    "Négy évszakos"...van a túrazsákokon az a három hőmérséklet kategória...ami egyfajta iránymutatás,nem tény.Sok más tényező is befolyásolja a hőérzetet.De ezek eltörpülnek a használhatóság és a kényelem mellett.
    A horgászós hálózsákoknál nem adnak meg hőértékeket.De aki a kezébe vesz egyet azonnal látja,hogy miért.Már ha csak megfogdossa az ember érzi,hogy ez nem gagyi,ez rohadtul ott van..aztán belebújsz,még be sem cipzározod,csak magadra hajtod és elfog az "aztakuvadejó" érzés.Körbe vesz az otthon érzése,pihe-puha polár belső,masszív vízálló külső réteg,ami óv a párás.hideg napokon.tágas,kényelmes kivitel.Forgolódhatsz,oldalt fekhetsz,hasra fordulhatsz.De akár takarónak szétcipzározhatod,leterítheted piknikezni a nedves fűre,székben is ülhetsz benne,mert alul is nyitható,ezért a cipőt sem kell levenni ülés,akár fekvés közben.Próbáljátok ki!...ja nekem nem a linkelt zsákom van,csak ez hasonlít hozzá a legjobban(az enyémről(carp zoom) nem találtam linket.

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    358 tetsziket kapott 186.topicban
    Van 3 zsákom, olcsó decathlonos téglalap, lidl-ös múmia, usás katonai nyári. Az első kettőben egyszer aludtam, a hátizsákban a 3. van, mindenhova az jön, nekem nagyon kényelmes. (Kb. 5 ezer pénzért lőttem használtan.) Egy bivak kellene hozzá, de mostanában 20 e alatt nem találtam.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    170
    Blog Entries
    1
    doki:
    ebay-en most lattam 12.000-ert (postazassal egyutt) ez egy hasznalt katonai grade 1 bivvi zsak
    http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Br...oAAOSw-0xYW9Q-

van amikor meg ettol is olcsobbakat lehet talani vagy vadi ujat ugyan enyiert, az ebay uk oldalan nezz korul ha gondolod.

freedoom:
    ,,Persze jó az!Igazából az egyéni igények és a felhasználás határozza meg a választást.Nyilván akik cipelik a zsákot,kompromisszumot kötnek a súly/kényelem/minőség/terjedelem/használhatóság oltárán.''
    eggyaltalan nem, pont ezt mondtam, hogy a tura halozsakok jok. a tura halozsakok amiben a pecas zsak mogott vannak az a szelesseg. suly, kenyelem, minoseg, hasznalhatosag teren pedig ugyanazt nyujtjak csak olcsobbert.

,,Nekik a túra zsák javasolt!..bár egy 100 kilós ember egy 70-80 széles zsákban?...nekem nem jött be!'' ezek altalaban a noi meg gyerek meretek, persze, hogy nem fogsz bennuk kenyelmesen elferni. felnott ferfi meret 90 cm

ha vasarlaskor odafigyelsz a meretezesre meg arra, hogy mire is akarod hasznalni a zsakot es melyik evszakban es ugy valasztasz magadnak akkor nem fogsz csalodni.
    neked a pecas jo, nekem meg a turazsak jo, hogy legalabb van valasztek es mindenki megtalalja a maganak valot!

6. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása:

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    358 tetsziket kapott 186.topicban
    Köszi, csekkolom.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Tetszik adás
    87
    104 tetsziket kapott 63.topicban
    Hálózsák ügyben még érdemes az angol használt ruhásokat megnézni, néha akadnak jó cuccok.
    Legutóbb egy DPM terep hálózsák huzatot vettem 230Ft-ért...
    (és pont belefér a zsákom, aminek szakadt volt a tokja...

Néha előfordul hálózsák is náluk, de nem annyira jellemző.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    55
    Bivi zsáknak,a legjobb szerintem a 2*3 obis takaró fólia .kettőből remek menedéket lehet csinálni.Egyiket fölétek kifeszítve,a másik félbehajtva,alátok fölétek.Ha nagyon kell a lyukaknál megkötve.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    170
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    Bivi zsáknak,a legjobb szerintem a 2*3 obis takaró fólia .kettőből remek menedéket lehet csinálni.Egyiket fölétek kifeszítve,a másik félbehajtva,alátok fölétek.Ha nagyon kell a lyukaknál megkötve.
    mukodo dolog, mar aludtam igy, hogy magamra hajtottam a ponyvat, de ez csak ilyen proba volt reszemrol. szuksegmegoldasnak elmegy de ha van rendes bivvi zsak akkor inkabb azt hasznalom. foleg, hogy a bivvi zsak kevesebb helyet foglal mint egy obis folia-ponyva es a celnak is jobban megfelel.
    annyi elonye van ennek a dolognak, hogy a szel at tud fujni rajta es igy nem keletkezik kondenzacios viz a ponyva belsejen ellenben mint sok masik ,,bivvi'' zsaknak mondott kamu bivvi zsakkal.