Oldala 1 of 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 65

Topic: Illó olajok, természetes gyógymódok

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 10
    Given: 2

0 Not allowed!

Illó olajok, természetes gyógymódok

Sziasztok,

Azért nyitottam ezt az uj temat, mert a termeszetes gyogymodok egyik meglevobe sem igazan illetek.

Mivel nekem ezen belul foleg az illoolajokkal van tapasztalatom, ezert en foleg ezekrol fogok irni, de persze orommel veszem, ha a tobbiek tudasa szinesiti a topicot.

Bel

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Szia!

Nekem egy kérdésem lenne! Időnként igen stresszes a munkám (vagy csak én teszem azzá), és olyankor a citromfű illóolajat használtam ellazuláshoz, elalváshoz. De nekem csak a Naturland termék vált be. Ez viszont már nem kapható. Azóta próbáltam az utódját a Malabár citromfüvet, próbáltam az Aromax termékét, de egyik sem vált be. Tudsz ajánlani olyan készítményt vagy gyártót ami hozhatja a régi olaj hatását?

Előre is köszönöm!

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Bevezetésként: a masszázs olajoknak 2 nagy csoportja van:

Illoolaj: ezeknek nagyon magas a hatoanyagtartalmuk, keves kiveteltol eltekintve erosen higitva (pl. 100-szoros higitasban) hasznaljuk, megis a masszazsolaj hatasat elsodlegesen ezek okozzak. Persze mas formaban is hasznalhatoak, nem csak mint masszazsolaj alapanyag. Jellemzo mertekegysege mindennemu hasznalatkor a csepp, vasarlasnal 5 vagy 10 ml (megkozelitoleg 25 csepp 1 ml). Altalaban amibol nyerik az illoolajat, az hasonlo (csak sokkal kevesbe intenziv) hatasu, mint a kesz illoolaj, vagyis sokszor az termeszetben leszedett "alapanyag" kozvetlenul is hasznalhato, ami egy hosszu tavu tulelohelyzetben alapveto fontossagu. Rovid ideig tarto helyzetben a sokkal kisebb tomeg es terfogat miatt az illoolaj jobban kezelheto, szallithato. Altalanos szabaly, hogy az ember osztonosen erzi, hogy az adott allapotban szamara mi a jo; ezert sose hasznaljunk olyan illoolajat, aminek az illatat nem szereti a "paciens".

Bazisolaj: ezekbe keverjuk bele az illoolajakat, borbarat termeszetes anyagok. Nem intenzivek, viszonylag nagy mennyisegben hatnak csak (persze ez a nagy mennyiseg alatt annyit ertek, amit a bor nagyjabol felsziv nehany perc alatt). Teljes testmasszazsnal megkozelitolag 10 ml fogy, vasarolni 50 ml- 1 l kozott lehet.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Levendula

"Lavandula officinalis". Talan a leghasznosabb illoolaj. Kiveteles tulajdonsaga, hogy nehany esetben higitas nelkul is alkalmazhato.

Sebfertotlenites es fajdalomcsillapitas: kozvetlenul a sebbre vagy a steril kotesre celszeru tenni 1-2 cseppet friss seb eseten (szukseg eseten az elso nehany oraban orankent ismetelve), es ha tovabbra is fajdalmas a seb, akkor az elkovetkezo nehany napban kotescserenel napi 1 csepp a friss kotszerre. Teafaolajjal keverve is hasznalhatjuk.

Gombas fertozes: 1-2 cseppet tenni a fertozott feluletre este (teafaolajjal felvaltva hasznalva meg jobb).

Egesi serules: kisebb kiterjedesu serules eseten tisztan nehany csepp, nagyobb kiterjedesu serulesnel 50 ml bazisolajba aztassuk aloe-verat, ezt atszurve tegyunk bele 10-20 csepp levendulat, es esetleg nehany csepp rozsaolajat, es sos vizes lemosast kovetoen ezt tegyuk az egett feluletre.

Fejfajas: halantekra 1-1 cseppet bemasszirozni.

Eloskodok (pl. tetvek) ellen: 50 ml bazisolajba (pl. oliva) 15 csep levendula es 15 csep teafa olajat tegyunk, es hajmosas utan ezzel kezeljuk tincsenkent. Par orara vagy egy ejszakara legmentesen zarjuk le, majd tetufesuvel vizsgaljuk at, es szukseg eseten az egeszet ismeteljuk.

Idegesseg (depresszio) ellen: 50 ml bazisolajba 5-10 csep levendula, 1-2 csepp citromfu, 1-2 csepp narancs (osztol-tavaszig), 1 csepp szantalfa, 2-4 csepp ilang-ilang. Az igy kapott olajjal masszazs. Vagy egyszeruen 1 -2 csepp levendulolaj a furdovizbe (esetleg elotte egy teaskanal tejben elkeverve, ez szules elott kulonosen hasznos). Vagy 1-2 csepp levendulaolaj az illetmecsesbe (keves vizbe keverve).

Magas vernyomas: az elozo masszazsolaj hasznalhato (persze a nagyon magas vernyomas eseten orvosi ellatas kell)
    Last edited by bel; 12-21-2013 at 12:45 PM.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    Tudsz ajánlani olyan készítményt vagy gyártót ami hozhatja a régi olaj hatását?
    Szia,

Sajnos nem.
    En a Naturlandot nem probaltam, Aromax es Naturol olajaim vannak (volt par egesz profi angol olajam, de feltortek a kocsimat, es elvittek azokat). :-(

Bel

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Teafa

Ugyan nalunk nem oshonos (vagyis csak "bekeidoben" beszerezheto), de nagyon hasznos illoolaj. Levendulahoz hasonloan kiveteles tulajdonsaga, hogy nehany esetben higitas nelkul is alkalmazhato. Latni fogjuk, hogy sokban hasonlit egymasra a ket olaj hatasa (noha az illatuk teljesen eltero).

Sebfertotlenites es fajdalomcsillapitas: kozvetlenul a sebbre vagy a steril kotesre celszeru tenni 1-2 cseppet friss seb eseten (szukseg eseten az elso nehany oraban orankent ismetelve), es ha tovabbra is fajdalmas a seb, akkor az elkovetkezo nehany napban kotescserenel napi 1 csepp a friss kotszerre. Levendulaolajjal keverve is hasznalhatjuk.

Gombas fertozes: 1-2 cseppet tenni a fertozott feluletre reggel (levendulaolajjal felvaltva hasznalva meg jobb).

Eloskodok (pl. tetvek) ellen: 50 ml bazisolajba (pl. oliva) 15 csep levendula es 15 csep teafa olajat tegyunk, es hajmosas utan ezzel kezeljuk tincsenkent. Par orara vagy egy ejszakara legmentesen zarjuk le, majd tetufesuvel vizsgaljuk at, es szukseg eseten az egeszet ismeteljuk.

Nyalkahartya gyulladasra: 1-2 csepp onalloan, vagy levendulaolajjal keverve.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Találtál-e olyan márkát/típust, ami nem paraffinos?
    Szia,

Megprobalom holnap megvizsgaltatni egy vegyesszel az enyemet...

Bel

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 102

0 Not allowed!
    A bázisolaj összefoglaló neve többféle olajnak ami ennek használható vagy valami spéci olaj?

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Találtál-e olyan márkát/típust, ami nem paraffinos? Mert én még nem. A paraffinost meg nem szívesen alkalmaznám belsőleg (toroköblítés, inhalálás).
    Ne törődj a paraffin olajjal, azzal csak hígítják. Nem mérgező az. Ha inhalálsz, az nem jut be. Toroköblítésnél igen, de az a csekély mennyiség nem számít, változatlan kémiai formában ürül ki, mert nem szívódik fel.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Találtál-e olyan márkát/típust, ami nem paraffinos? Mert én még nem. A paraffinost meg nem szívesen alkalmaznám belsőleg (toroköblítés, inhalálás).
    Szia,

A Naturol Teafa olajban biztosan nincs parafin:

A parafin dermedespontja a pontos osszetevok fuggvenyeben -5 es +20 fok kozott van. A melyhutoben (kb -18 fok) volt egy ejszakan at az olajom, es folyekony maradt.

(Erdekes, hogy a papirdobozaval egyutt tedtem be a melyhutobe, es a doboz egyaltalan nem erzodott hidegnek, mikozben a benne levo uvegen erzodott a minusz sok fok, illetve jol lathato is volt, ahogy a kozelebe kerult levegoben kicsapodott a para.)

Bel

A topic keresőszavai: