Oldala 3 of 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 65

Topic: Illó olajok, természetes gyógymódok

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,209 tetsziket kapott 789.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Illóolajból szerintem nem éri meg a drágább bio minősítésűt megvenni
    Azért figyelni kell, mert vannak nem valódi hanem "természetazonos" illóolajok is.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,025 tetsziket kapott 561.topicban
    Nem állítom, hogy nagymester vagyok az illóolajelőállításban, de tudomásom szerint azért mennek szinte aranyáron, mert a legtöbb komponensüket nem lehet szintetikus úton előállítani. Innentől kezdve az, hogy "természetazonos", nagyjából egyenlő azzal, hogy hamisítvány.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    Állítólag ha egy papírra cseppentesz és mikor elpárolog nem hagy nyomot akkor valódi. De nem tudom ez mennyire megbízható teszt.
    Most cseppentettem egy mentát, az tuti természetes (saját főzet), kíváncsi leszek.
    Igaz világos aranyszínű, inkább a cickafarkkal kellett volna az olyan mint a tinta, csak elfogyott .

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    Az aranyár oka, hogy sok növény kell hozzá .
    Minél kevesebb egy növény illóolaj tartalma, annál több kell belőle, annál drágább.
    pl. a rózsa azért horror drága mert illóolaj tartalma 0,01-0,1% (1kg sziromból 0,1-1g jön ki, 1g = kb. 50csepp)
    Levendula viszonylag jó 1-4% (1kg -> 10-40g)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,025 tetsziket kapott 561.topicban
    A mennyiségi követelmény az egyik összetevő, a másik pedig az, hogy nem lehet szintetizálni. Ha megnézed a vitaminokat, amiket növényekből vonnak ki, ott is nagyjából ilyen nagyságrendű a koncentráció. Viszont mivel elő lehet állítani ipari körülmények között, olcsón és tömegesen, nincs is olyan magas áruk. Ellenben, ha különböző kivonatokat nézel (tehát olyan sürítményeket, kivonatokat, olajokat, stb.), amelyek az eredeti, természetes formájában tartalmazzák a vitaminokat vagy az ásványi anyagokat, na azok a pirulák sokkal drágábbak, mint az átlag gyógyszergyári készítmények.

Ez a párologtatós teszt jónak tűnik. Bár az illóolajok tartalmazhatnak olyan összetevőket is, amelyek szobahőmérsékleten nem párolognak el, így azért a fejemet nem tenném rá, hogy csalhatatlan a módszer. Szerintem egyszerűbb, ha a gyártó alapján szelektál az ember. Én a silvestris üzemében jártam személyesen, az ő termékeiket biztosan tudom ajánlani, hogy nem trükkösek.

6. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    252
    568 tetsziket kapott 332.topicban
    Én jártam parfüm gyárban a Fragonardban. Ott elmondták az orrok, azok az emberek akik a az orruk után keverik a parfümöket, hogy a piacot tönkre teszik a kínai és egyéb távol-keleti hamisítványok. Ők azt tekintik eredeti, természetes anyagokból készültnek, amit ők palackoztak és láttak el zárjeggyel. Keleten kiváló vegyészek vannak kiváló laboratóriumi háttérrel és szintén kiváló orrokkal. Ettől kezdve senki sem tudja már megkülönböztetni a természetes eredetűt a mesterségestől, a hamisat az igazitól. Úgy hogy csak Fragonard zárjegyeset vegyünk tőlük, mert a zárjegyet is hamisítják...

A másik az elpárologtatós próba. Szerintem nem jó. Minden olajnak vannak nehezebben, szobahőmérsékleten el nem párolgó részei. A gázgyárban meg a szenet is elgázosítják szinte maradék nélkül.

8. A következő fórumozóknak tetszett fater.lajos hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    Valóban nem jó a teszt, maradt halvány folt .

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    1,104
    616 tetsziket kapott 365.topicban
    Szeretném a tanácsotokat kérni.
    Létezik-e valamiféle spec. illóolaj/gyógynövény keverék, kimondottan migrénes fejfájásra, amit (véleményem szerint) a nyak/csuklya/lapockaközi izmok "összeállása" okoz? A rosszullét képes hányásig fokozódni. A páciens 36 éves nő.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    1,104
    616 tetsziket kapott 365.topicban
    Köszönöm!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Nem illóolaj ugyan, de nekem nagyon bevállt mindenféle görcsös fájdalmakra..kimasszírozáshoz is tökéletes és izületi fájdalmakra is működik..nekem pl a könyökömre nagyon jó. Ha beáll a nyakam, csak ez segít.
    Izomlázra is a legjobb..leégés esetén szuper hűsítő...mi ez a csodaszer?
    Az egyszerű lóbalzsam..akármelyik kínai boltban kapható. Óriás tégelyt kapsz 6-8száz forintért

Idézet Eredeti hozzászóló shadow177 Hozzászólás megtekintése
    Szeretném a tanácsotokat kérni.
    Létezik-e valamiféle spec. illóolaj/gyógynövény keverék, kimondottan migrénes fejfájásra, amit (véleményem szerint) a nyak/csuklya/lapockaközi izmok "összeállása" okoz? A rosszullét képes hányásig fokozódni. A páciens 36 éves nő.

A topic keresőszavai: