Oldala 11 of 11 ElsőElső ... 91011
Eredmény 101 to 107 of 107

Topic: Karácsony-Újév, Ünnepek

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Látod Alpha, nem is kellett sokáig várnom: https://index.hu/mindekozben/poszt/2...komment_ervek/
    Ez egy cinikusnak íródott cikk, nem neked szól!
    Biztos!!!

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 6

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Írtatok itt a petárdázás betiltásáról...

Nagyon nem szeretem, de elviselem. Magyarországon egy napot kaptak tüzijátékra. Sorrentóban szinte minden nap van, és a petárda is ropog.
    A szilveszter a lányomnál töltöttem. Van egy félelmetes vérebe, egy törpe pinscher. A törpe pinscher egy kisebbdobermannra emlékeztető fajta. Bemártották a forró vízbe és összement. Nos a kutya békésen haverkodott, meg aludt a petárdázásra. Amikor éjfél után kivittem az utcára semmi sem változott a kutyánál, csak a környezete. Több durrogás, több rakéta...
    Na itt gondolkoztam el azon, hol van a kutyatartók felelőssége?
    Miért nem szoktatja kiképzéssel a kutyáját a zajokhoz?
    Láttam már buszajtótól meg kipufogótól visítva menekülő kutyákat... Akkor tessék betiltani az ajtócsapkodást, a lufit, a tapsolást!
    A kutyakiképzők egy része riasztópisztolyt, tiltott petárdát, szétdurrantott zacskót is használ a kiképzés során. A vadászokat kísérő stráfkocsisok, meg a vadászkutyák gazdái is szoktatják az jószágot a zajokhoz.
    Miért nem köti meg, vagy zárja a kennelbe a kutyát ha tudja hogy az fél? Miért kell ennyi kutyának elkóborolnia? Hány kutyatulajdonost vontak felelősségre azért, mert a kutya megfelelő őrzéséről nem gondoskodott? Minek tart az olyan kutyát, aki nem képes rá vigyázni? Mindig a másik a hibás...

Tudom, most rúgtam fel a bilit. Fogok kapni hideget és meleget is. De akkor is lesz aki elgondolkozik azon amit leírtam.
    Nem minden kutyát lehet megtanítani a lövés iránti közömbösségre. Nem véletlen, hogy a szolgálati kutyák kiválasztásánál ez az egyik teszt. Alapból bírja az idegrendszere vagy sem. Ha bírja, akkor tovább fejleszthető, a tűréshatár emelhető. Ha nem tudja elviselni, menekül, akkor alkalmatlan. ORFK-KVKI-t végeztem valaha, besorolásom kutyavezető-kiképző tts. volt. Minden szerdán volt kutyavásár Dunakeszin, ez volt az egyik teszt, hogy miként reagál a kutya az extrém hanghatásokra.
    Nagyjából hatszor jobban hall egy kutya, száz méterről úgy hall egy petárdát, mintha a feje mellett robbanna fel.
    Láttam kaukázusi juhász kutyát, ami félelmében széttépte a bikaláncot, amire meg volt kötve, utána a menekülési rohamában felakadt a kerítés tetején lévő szögesdrótba.
    A szilveszteri robbantgatás pedig nagyon nem egy napos dolog. A sok gyökér már karácsonykor elkezdi és másodikán hagyja abba. Ennyit arról, hogy mennyire jogkövetőek a hazám földjén élők. Nem is szólva róla, hogy mit lehetne használni és mi az ami tiltott.
    Azt az egyet nem (akarom) érteni, hogy miért kell másokat folyamatosan zavarni? A környéken több "motoszka szilveszter" van, aki egész nap zörög. Az emberek nagyívben sz@rnak másokra, a demokráciának nevezett viccnek köszönhetően azt hiszik, hogy mindent lehet.
    Amúgy gondoljatok bele, hogy mekkora üzlet a tűzijáték kereskedelem...
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!
    Viszont kívánom!
    Kinél mi a kaja?
    Tegnap anyumnál ebédeltünk, ma anyósékhoz megyek. Hétfőn meglátogatom mamát és nagynénémet. Végig potyázom a három napot. Mindenhol egy kis sonka, tojás, ez-az. Legalább nem kell főzni.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Nálunk volt néhány probléma a héten, úgyhogy nem vásároltunk be semmit. Tortát akartam csinálni, de tojás sincs itthon, úgyhogy gondolom azt esszük amit szoktunk. Van konzerv, van lecsó, gondolom megint összezizzentem a szokásosat amit mostanában szoktam készíteni. (Mindjárt leírom a recept topicban.)

Annyira nem vagyunk ünneplősek, anyósom főzött régebben, de itt egyedül vagyunk, szóval nem jellemző az ünnepi lakoma.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 22
    Given: 36

0 Not allowed!
    Kellemes husvetot kivanok. En meg tegnap vettem ket csulkot a lengyeleknel, meg egy kis sult csaszar szalonnat, van melle meg szamolatlanul ujhagyma, meg torma, es friss kenyer. Azt hiszem ez igy eleg, kar hogy a lanyom nem hajlando megkostolni ezeket.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 26

0 Not allowed!
    Kellemes Ünnepeket mindenkinek így utólag is!
    Rokonlátogatás, hétfőre egy kiadós szezonnyitó túra, nálunk ez volta menü. Kaja dögivel, lassan el kell kezdenem fogyózni
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.