Oldala 11 of 11 ElsőElső ... 91011
Eredmény 101 to 102 of 102

Topic: Karácsony-Újév, Ünnepek

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    33
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Látod Alpha, nem is kellett sokáig várnom: https://index.hu/mindekozben/poszt/2...komment_ervek/
    Ez egy cinikusnak íródott cikk, nem neked szól!
    Biztos!!!

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Tetszik adás
    146
    261 tetsziket kapott 114.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Írtatok itt a petárdázás betiltásáról...

Nagyon nem szeretem, de elviselem. Magyarországon egy napot kaptak tüzijátékra. Sorrentóban szinte minden nap van, és a petárda is ropog.
    A szilveszter a lányomnál töltöttem. Van egy félelmetes vérebe, egy törpe pinscher. A törpe pinscher egy kisebbdobermannra emlékeztető fajta. Bemártották a forró vízbe és összement. Nos a kutya békésen haverkodott, meg aludt a petárdázásra. Amikor éjfél után kivittem az utcára semmi sem változott a kutyánál, csak a környezete. Több durrogás, több rakéta...
    Na itt gondolkoztam el azon, hol van a kutyatartók felelőssége?
    Miért nem szoktatja kiképzéssel a kutyáját a zajokhoz?
    Láttam már buszajtótól meg kipufogótól visítva menekülő kutyákat... Akkor tessék betiltani az ajtócsapkodást, a lufit, a tapsolást!
    A kutyakiképzők egy része riasztópisztolyt, tiltott petárdát, szétdurrantott zacskót is használ a kiképzés során. A vadászokat kísérő stráfkocsisok, meg a vadászkutyák gazdái is szoktatják az jószágot a zajokhoz.
    Miért nem köti meg, vagy zárja a kennelbe a kutyát ha tudja hogy az fél? Miért kell ennyi kutyának elkóborolnia? Hány kutyatulajdonost vontak felelősségre azért, mert a kutya megfelelő őrzéséről nem gondoskodott? Minek tart az olyan kutyát, aki nem képes rá vigyázni? Mindig a másik a hibás...

Tudom, most rúgtam fel a bilit. Fogok kapni hideget és meleget is. De akkor is lesz aki elgondolkozik azon amit leírtam.
    Nem minden kutyát lehet megtanítani a lövés iránti közömbösségre. Nem véletlen, hogy a szolgálati kutyák kiválasztásánál ez az egyik teszt. Alapból bírja az idegrendszere vagy sem. Ha bírja, akkor tovább fejleszthető, a tűréshatár emelhető. Ha nem tudja elviselni, menekül, akkor alkalmatlan. ORFK-KVKI-t végeztem valaha, besorolásom kutyavezető-kiképző tts. volt. Minden szerdán volt kutyavásár Dunakeszin, ez volt az egyik teszt, hogy miként reagál a kutya az extrém hanghatásokra.
    Nagyjából hatszor jobban hall egy kutya, száz méterről úgy hall egy petárdát, mintha a feje mellett robbanna fel.
    Láttam kaukázusi juhász kutyát, ami félelmében széttépte a bikaláncot, amire meg volt kötve, utána a menekülési rohamában felakadt a kerítés tetején lévő szögesdrótba.
    A szilveszteri robbantgatás pedig nagyon nem egy napos dolog. A sok gyökér már karácsonykor elkezdi és másodikán hagyja abba. Ennyit arról, hogy mennyire jogkövetőek a hazám földjén élők. Nem is szólva róla, hogy mit lehetne használni és mi az ami tiltott.
    Azt az egyet nem (akarom) érteni, hogy miért kell másokat folyamatosan zavarni? A környéken több "motoszka szilveszter" van, aki egész nap zörög. Az emberek nagyívben sz@rnak másokra, a demokráciának nevezett viccnek köszönhetően azt hiszik, hogy mindent lehet.
    Amúgy gondoljatok bele, hogy mekkora üzlet a tűzijáték kereskedelem...
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀