Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 38

Topic: Hány kalória kell a túléléshez?

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    4,622 tetsziket kapott 3,102.topicban
    Blog Entries
    4

Hány kalória kell a túléléshez?

Tudom, beszéltünk már róla, de mindenhol 2500-3800 kalóriát írnak, de az teljességgel irreális. Én napi 2.000 kalóriát viszek be és jönnek rám a kilók, meg érzem hogy túl sok amit megeszek.

A másik dolog meg, hogy emberek munkatáborokban mit kaptak enni? Vagy a frontvonalon, ahová rossz időben el se jutott az utánpótlás? 1 tál levest meg 30 deka kenyeret? Hány kalória az? 3800 kalóriát szerintem egy Fekete László felépítésű, egész nap gyúró és sportoló ember eszik meg. És az nem túlélésről szól.

Szóval mennyi kell ahhoz hogy valaki ne haljon éhen?

Találtam olyat hogy 400 kalória kell. Mások 1200-at írtak. Igazából nem találtam semmilyen hiteles forrást.

Tehát nem az a kérdés, hogy mennyi kalória kell normális helyzetben, hogy jól legyél lakva és erőd is legyen, hanem hogy hány kalória kell hogy ne halj éhen.

M-torolt_forumozo
    Guest
    Itt egy kalkulátor: http://orvosilexikon.hu/wrap.php?file=dcc.html . Az emberek nagy része meg is halt a munkatáborokban, akik hazajöttek, mind kórosan soványan és betegen értek haza. Emellett minden ehetőt megettek, füveket, csalánt, rágcsálókat és amit még találtak.
    Ahhoz hogy valaki ne haljon éhen elég 1000-1200 kilokalória, de hosszú távon nem egészséges. Nem hiszem hogy van pontos szám, hogy mennyitől nem halsz éhen...bizonyos szinttől gyengül az ember ami nagyon nem jó túlélési helyzetben, de hogy meddig bírja sokmindentől függ (ahogy a szint is emberenként változó). Egyébként a test jelzi, hogyha valami nincs rendben a táplálkozással, szóval váratlanul senki nem fog éhen halni.
    Last edited by M-torolt_forumozo; 12-26-2013 at 05:40 PM. Indoklás: Helyesbítés

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Tetszik adás
    258
    339 tetsziket kapott 224.topicban
    Amivel számolsz az kilokalória!
    Mint az előző hsz-ben is látod, sok mindentől függ a "fogyasztás"
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Doom
    Guest

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    Blog Entries
    4
    Á, nem. Ez is 2.000 minimumot ír.

Egy történelmi oldalon találtam, hogy a szibériai táborokban a foglyok 700 kalóriát kaptak, a legkeményebb kétkezi munkákat végzők pedig napi 1.250 kalóriát tartalmazó ételt.

Ez már reálisabb válasz a topic kérdésére.

Doom
    Guest
    "Akcióképességünket egy-két napig fenntarthatjuk a következő összeállítással: leves, kávé (vagy tea), aszalt gyümölcs, csokoládé, vitamin készítmény. Mindig legyen nálunk ezekből az élelmiszerekből vésztartalék (a "vésztartalék vésztartalékaként" pedig egy szelet, sport célra készített, magas energia tartalmú eledel, pl. Power Bar).

A terepen kiemelkedő jelentősége van a C vitamin fogyasztásnak.

Tervezzünk napi ötszöri étkezést. Ezeket nem szabad kihagyni. Fogyasszunk könnyű reggelit (lehet gyümölcs is). Fontos, hogy sok folyadékot vegyünk már a nap kezdetén magunkhoz (tea, kávé, gyümölcslé). A menet megkezdése után egy-másfél órával együnk valamit, akkor is, ha nem vagyunk éhesek. Amikor már fáj a gyomrunk az éhségtől, legyengülünk, rövid időn belül pedig jön az étvágytalanság, fejfájás, hányinger (akár az "eléhezés" is bekövetkezhet, ami a vércukorszint drasztikus csökkenését jelenti). Legkésőbb, akár ebben az állapotban is kell enni. Tapasztalatok szerint az ilyen típusú rosszullétek esetén rendkívül jól bevált a következő "koktél": Aspirin, Samarin, vitamin pezsgőtabletta, szőlőcukor. Délben feltétlenül együnk levest (zacskós kiszerelésben ez a legkönnyebben szállítható élelmiszer) a testünk által kiizzadt sót ezzel tudjuk a legjobban pótolni. Egészítsük ki ebédünket valami könnyű hideg étellel és gyümölccsel (aszalvány is lehet). A tevékenység ritmusa, jellege miatt a fő étkezést (régi magyar arató hagyomány szerint) kénytelenek vagyunk a nap végére tenni. " idézet túlélő iskola

Junior Member benson's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    29
    10 tetsziket kapott 7.topicban
    A kérdésre igazából nincs megfelelő válasz. Persze, el lehet vegetálni napi 1000 kcal bevitelével is. Igazából minden attól függ, mit csinál az ember. Ha egész nap csak üldögél, akkor ennyi is elég lehet. Ekkor azonban fokozatosan lelassul az anyagcseréje, sorvadnak az izmai, és egyik baj majd jön a másik után. Ha tartósan kevesebb energiát viszünk be, mint amennyit felhasználunk, akkor a különbözetet a szervezet a tartalékaiból (elsősorban zsír) fedezi. Ha a tartalékok is elfogytak, akkor onnantól kezdve már megindul a leépülés, ha nem csökken a napi energiafelhasználás, vagy nem nő a napi energiabevitel.

8. A következő fórumozóknak tetszett benson hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    Blog Entries
    4
    A vízben -ha tényleg csak víz- akkor 0 kalóriás. A 700 kalória esetleg a fél literes McDonald's csokis shake-ben van, ami olyan túlcukrozott, hogy én például már meg se tudom inni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Tetszik adás
    258
    339 tetsziket kapott 224.topicban
    A mekdodó kis csokishake az 220 kcal azaz 220000 kalória.
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    Blog Entries
    4
    Magyarországon gondolom 2 decist adnak, itt meg a nagyot viszik, ami van vagy fél liter.

Shake Chocolate large 456 calories

Kicsit felül-tippeltem. Viszont van aki tesz bele még édesítőszert is, úgy egy százas még rámehet.